Трудно поемане на въздух...

  • 3 953
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 314
От няколко дена забелязам, че дъщеря ми трудно поема вуздух. Това се случва няколко пъти през целия ден и продължава около минута. Днес бяхме на консултация и ни казаха, че има рахит  smile3518 smile3518 smile3518 . Като ВЕРОЯТНО обяснение за това "задъхване", педиатърът посочи недостига на калций, тъй като според нея нямало други медицински "показатели". Ако някой е чувал нещо по въпроса, моля да сподели!!!

# 1
  • Мнения: 555
 Maichka , сигурно не е нещо сериозно, просто не се доверявай на мнението само този  лекар. Може да те подведе. Потърси и други специалисти в областта.
Обърни се към Birdie от форума.
По- мое мнение толкова рано рахит(1-я месец) и то през лятото... newsm78

Стискам палци бързо да се оправи и да не е нещо сериозно.

# 2
  • Мнения: 314
La4ezar, благодаря за успокоението, но тя е вече на четири месеца и всички симтоми за рахит са на лице. Яд ме е, защото още на миналата консултация й казахме, че един физиотерапевт, при когото ходихме за друго му направи впечатление, че напипвал "четцици" по ребрата. Тя не ни обърна внимание и вместо да увеличи Вигантола го намали на 2 капки. Сега имаме остър рахит, който започнахме да лекуваме. Повече ме притеснява обаче това трудно поемане на въздух от време на време.

# 3
  • Мнения: 8 917
Аз бих се доверила на поне още 1 лекар. Peace Какви признаци на рахит има? Изпотява се? Стряска се?При напипване на някакви костички /не знам точно как ес казваха/ на главата меки ли са? И какви са тия "четчици" под ребрата Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 314
The Sun, има абсолютно всички симтоми. Дори още преди две седмици на мъжа ми, който е полицай Simple Smile забележете, му направи впечатление че гръдният й кош е леко разтворен. Аз тогава реших, че защото много е отслабнала от повръщането, за това й изкачат ребрата. Да ама сменихме млякото и тя спря да повръща,а ребрата си останаха така... Но това както и да е. Консултирахме се с още един педиатър, който е най-добрия в града и той каза, че няма никакви съмнения за рахита. Но както казах мен много ме притеснява трудното поемане на въздух и може ли то да е свързано с рахита!!!

# 5
  • Мнения: 8 917
The Sun, има абсолютно всички симтоми. Дори още преди две седмици на мъжа ми, който е полицай Simple Smile забележете, му направи впечатление че гръдният й кош е леко разтворен. Аз тогава реших, че защото много е отслабнала от повръщането, за това й изкачат ребрата. Да ама сменихме млякото и тя спря да повръща,а ребрата си останаха така... Но това както и да е. Консултирахме се с още един педиатър, който е най-добрия в града и той каза, че няма никакви съмнения за рахита. Но както казах мен много ме притеснява трудното поемане на въздух и може ли то да е свързано с рахита!!!
Много съжалявам за рахита...явно наистина детенцето има, но пък е доста мъничко и ще го израсте, разбира се, с повече витамини и незнам какво се прави - облъчване....за трудното поемане на въздух и връзката с рахита не мога да кажа нищо - това има ли го в признаците на рахита? newsm78 Тогава за дишането да отидете на още някой лекар - специалист...на на какъв newsm78 Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 4 915
Давам ти линк към стара тема, в която най-долу съм цитирала статии за рахита. Не се стряскай, а ги приеми информативно.
Там не пише нищо за затруднено поемане на въздух, но ще потърся още инфо. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=26389.msg517080#msg517080

Горе главата, нещата са хванати на време и са лесно-поправими с правилна профилактика и лечение. 
Simple Smile

# 7
  • Мнения: 1 680
А парвихте ли изследване на калций, йони и алкална фосфатаза?

# 8
  • Мнения: 314
Free Soul, благодаря за информацията. Simple Smile В интерес на истината аз изчетох доста от това, което преди време сте писали за рахита. Също прочетох и за изследванията, които трябва да се пуснат, но втория педиатър (неонатолог), който трябваше да й вземе кръв беше категоричен, че няма смисъл да я боцка, защото е сигурен, че е рахит. След петнадест дена ще направим изследвания, за да видим как вървят нещата.
Днес пак говорих с нашата педиатърка за трудното дишане (тя каза да й се обаждам всеки ден) и тя ми обясни, че, МОЖЕ БИ, в следствие намаленото ниво на калция се получавало свиване на ларингса. Но това МОЖЕ БИ ме притеснява Sad

Последна редакция: чт, 22 юни 2006, 22:32 от Maichka

# 9
  • Мнения: 4 915
Да, щях де ти пиша да проверите за ларингит...Отидете при детски специалист УНГ.
Аз бих направила кръвното изследване, за да съм 100% сигурна дали е или не е рахит.

Всичко добро ви желая!

Общи условия

Активация на акаунт