Да споделя...

  • 3 828
  • 61
  •   1
Отговори
  • Мнения: 112
Здравейте!

Исках просто да си споделя лекото разочарование което изпитах миналия месец. Не толкова с цел да получа някакви отговори, колкото да споделя с хора които биха ме разбрали и евентуално да съм поредното успокоение на други които имат моите вълнения   bouquet

Направих 6-7 теста за овулация с Clear Ovu Test и всичките отрицателни. Правих секс на 8ми и 9и ден след началото на цикъла, след което почнах с тестовете, в следствие на това че бяха отрицателни  #Cussing out се вкиснах и нямах настроение за любов... На 22рия ден започнаха неистови предменстурални болки. Два-три дена бях много трудно подвижна, но това се е случвало и друг път... да усещам повече от два-три дена силни болки. Този път обаче, това продължи осем дена, цикъла ми закъсня с два дена - откачих. На 30ия (втори ден закъснение) не издържах и направих тест за бременност - Shure Check - отрицателен. Ревеше ми се, от една страна от умората от предменстуралните болки, отдруга страна от разочарованието. Три часа след теста ми дойде... с нормалните силни болки. Но последва друго странно нещо, винаги цикъла ми е бил м/у пет и седем дена доста обилен... този изкара със зор четири с нормално течение newsm78

Не съм имала физическо натоварване, не съм пила по-различни лекарства от обикновено, не съм имала стресови ситуаци през последния месец.

И така... сега започнах да меря температура, да си пия билки и да се надявам  Simple Smile

Пожелавам все по-малко момичета да имат тревоги и да им върви по вода   bouquet

П.П. Можете да ми виде графиката, като искам да отбележа че меря температура в осем сутринта, с живачен термометър, орално... (дано не е проблем) и ако някой има идея за това което ми се е случило ще се радвам да сподели  Hug

Kisses 2 all!

# 1
  • Мнения: 9 990
Ами...може да е от времето ThinkingЗа юни месец беше хладно и едва преди няколко дена стана жега.Казваш, че си се вкиснала от липсата на положителен тест за овулация-а засече ли въобще такава?Ако е ановулаторен цикъла?Случва се 1-2 пъти в годината.Разгледах ти графиките, но не видях да си мерила температури, дали аз не греша нещо? newsm78От колко време правите опити?Не виждам нищо притеснително и според мен излишно се стресираш>Правете си спокойно бебето и си определяй ако можеш по-точно овулацията/ или проследи дали имаш такава въобще с редовно мерене или с тестове/, за да си помогнете и да правите в точните дни опитите.Успех.

# 2
  • Мнения: 112
Здравей Simple Smile

Почнах преди няколко месеца да си меря температурата, но все пропусках по няколко дена, затова не я нанесох, сега почнах много по-сериозно. Надявам се скоро да ми стане навик.

Правим опити от шест години, но от около половин година започнах да се замислям че е време да спрем да се носим по течението и трябва да се вземат сериозни мерки. Искам да отида на лекар с поне двумесечно засичане на температура и т.н.

Вкиснах се защото не засякох никаква положителна овулация, но все пак за първи път пробвам да засичам... На мен ми трябва винаги да се опаря за да се стегна.... мисля че стегнах  Wink

Само се оплаквам от разочарованието.... ще се притеснявам повече ако това продължи и следващите два-три месеца. Утре ми е осми ден и пак "запретваме ръкави"  Praynig

Kisses и 10х за отзвука Simple Smile

# 3
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 991
Направо ти завиждам на спокойствието и търпението  Crazy Как издържа толкова години бре   Shocked
Мери си БТ, продължавай и с тестовете за овулация. А ЦС следиш ли?
За изследванията - направете и спермограма  Peace

# 4
  • Мнения: 9 990
А иначе-някакви прегледи и изследвания правили ли сте?6 години са си бая, да ти кажа.... ooooh!Мери сериозно поне 3 месеца, нанасяй-ще добиеш предтсава дали въобще имаш овулация.Ако се окаже, че е заради това, с много малка намеса може да се случи бебето.Поразрови се в библиотеката на форума-има за тестовете за овулация всичко, има и за графиките всичко-само постоянство трябва.Не се вкисвай от отрицателните тестове за овулация, защото може да се окаже, че не е имало такава просто.Тогаваможе да се наложи намеса и да се открие причината, ако имаш няколко последователни ановулаторни цикъла.

# 5
  • Мнения: 112
Благодаря ви за съветите Simple Smile

В предната тема която бях постнала ми дадоха много съвети, които сега се опитвам един по един да изпълнявам. Много четох и разбрах че много неща не са такива каквито изглеждат - добри или лоши. Ще почакам още месец-два и тогава ще видим   bouquet

# 6
  • Мнения: 9 990
ОК-и през които си направи графики, които да подскажат състоянието ти-има ли овулация през това време.Това мисля, че е важно... Hug

# 7
  • Мнения: 112
Ми с много пропуски бяха, но температура над 36.9 не съм имала  Sad каквото и да означава това...

Почнах с Цариче и Бял равнец, хихихи... ако не помогне, поне ще ме поуспокои малко и ще ми вдъхне кураж Simple Smile

Kissess!

# 8
  • Мнения: 7 718
Не се занимавай с билки, температури и тем подобни.
Отивай в клиника по стерилитет.

# 9
  • Мнения: 9 990
Абе то и аз съм на мнението на Лали, ама след днешният ден вече не смея категорично да давам "направления"За 6 години все трябваше нещо да стане ми се струва, ако нямате проблем.Идеята ми беше за тези месеци, които си е дала още време/незнам след 6 години какво още чака/ поне да засече има ли въобще овулация... Confused

# 10
  • Мнения: 112
Те това имам предвид, искам да отида при лекар с "доказателствен" материал... Не да стоя като в необрано лозе и да вдигам рамене.

Реално годинките са повече от десет, но до преди шест не бяхме женени и си мислех че съм се опазила разумно... може би още тогава е имало проблем. През годините сме имали много проблеми, раздели и други глупости, които са ми попречели да гледам по-сериозно. Сега се хванах на хорото и спиране няма. Момичетата ми казаха в другата тема че вече остарявам (образно казано Wink) и е време да оставя кариерата на много по-заден план. Така и направих, гледам да си почивам, да си обръщам малко повече внимание, да си създам навици. Чакала съм шест години, ще почакам още два месеца... След това ще мислим, да направя първата пълна крачка все пак  Laughing

Благодаря за разбирането и подкрепата...

Kisses!   bouquet

# 11
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 991
Само да добавя че в клиника по стерилитет може да ти проследят овулацията чрез фоликуметрия - много по-сигурен метод от тестове за ову и мерене на БТ.

Важното е че си тръгнала по правилния път Wink Във Варна има добри специалисти. Пожелавам ти успех!

# 12
  • Мнения: 7 718
Направи първата крачка ДНЕС!!!
Ти така си чакала шест години, все си отлагала.
Обади се днес и си запиши час.

# 13
  • Мнения: 2 120
Цитат
Направи първата крачка ДНЕС!!!
Ти така си чакала шест години, все си отлагала.
Обади се днес и си запиши час.

Подкрепям напълно, поне ще си изясниш някои неща.
Не, че посещавайки лекар ще забременееш от раз,но...си е за твое спокойствие.
Аз преди 7 години тръгнах по лекари, не, че нещо стана, но знам какво съм направила и какво ми предтои и ме е страх разбира се, но пътя към бебетата понякога е труден, важното е да имаш куража да го извървиш. Успех.

Последна редакция: чт, 22 юни 2006, 07:47 от Дара

# 14
  • Мнения: 112
Lali, направих първата крачка още януари. Ходих при д-р Петинка Цветкова и жента ми направи обикновен гинекологичен преглед и каза, че на пръв поглед всичко ми е наред. Каза ми да отида при нея след три месеца през които съм мерила температура и да е на десети или единайсти ден за да ми направи ехография. Пусто още се опитвам да си направя навик, защото поради естеството на работата ми все ставаше така че пропускам да си измеря температурата. Оттам ми идва малкото забавяне. Сега се опитвам да си променя графика и количеството на работа. Това го обсъдихме в предната ми тема и не исках да се повтарям и да ставам досадна, затова идеята ми беше само да споделя и да обсъдя странния феномен който ми се случи ни в клин, ни в ръкав миналия месец.  newsm78

Пожелавам ви усмихнат ден   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт