Алергии-кръвни тестове

  • 3 333
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 17
Знаете ли нещо за кръвните тестове за алергии.Имат ли резултат? Открива ли се нещо?

# 1
  • Мнения: 2 534
Противоречиви са мненията на хората , които съм питала и аз .
Нашата алерголожка , каза че не разчита на тях и не ни ги препоръча , затова не съм ги правила
Чух , че цената е 150 лв.

# 2
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  И аз скоро търсих инфо за кръвните тестове, по - специално при деца под три годишна възраст. Даже пуснах тема в Здравния, виж я, може да ти е полезна:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=99291.0

# 3
  • Мнения: 193
Скептично съм настроена, но пробвах.
Във вторник бяхме при д-р......който практикува по същия начин с деца под 3 год. Взеха кръв от вената на малкия,днес/четвъртък/ чакам резултатите.Тестват го за 20 вида алергии.
134 лв. общо платих.
Като ми дадат резултатите,ще пиша пак.

# 4
  • Мнения: 17
Ние дне бяхме на изследване при д-р Мустаков, взеха му кръв и платихме 104лв. за 20 вида.Във вторник ще видя какво ще излезе

# 5
  • на път
  • Мнения: 2 804
Кога е по-подходящо да бъдат правени кръвни тестове? Сега или есента? В момента детенце е с обриви и сигурно не е най-подходящият момент ...

# 6
  • Мнения: 17
Кръвните тестове могат да се правят по всяко време, поне така каза доктора

# 7
  • Мнения: 193
Крис, готови ли са вашите изследвания? Нашите закъсняха, имали някакъв проблем....Пиши как са при вас нещата...

# 8
  • Мнения: 193
  #CrazyЛеле, изумих се!
Готови са ни резултатите-диагноза,бронхиална астма,средно тежко протичане,алергична форма.
Заключението бе:алергия към домашен прах,бреза ,краве мляко,моркови ,ябълки,пшеница,плесени,куче,котка,тревен полен,яйчен белтък,риба,ориз.
Възможно ли е да е алергичен към толкова много неща? Не оспорвам,просто съм изумена,не ми се вярва....
Моля,ако има и други с такива алергии,искам да чуя и тяхното мнение,съвет,пък и да ме успокоят малко... Praynig

# 9
  • Мнения: 17
На нас ни откриха алергия слаба форма към куче,мляко,яйца,риба,дом.прах,оцветители,билкови продукти.Предписаха ни лечение по схема 3 месеца и после на консултация.Иаз нещо не разбирам,защото няма изразена алергия към нещо висок процент.

# 10
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  На мен ми обясниха, че преди 3-4 годишна възраст тези тестове дават точно такъв много широк спектър от алергени, без всъщност детето да реагира на всички от тях. Точните думи на лекарката бяха: "Не правете тестовете сега, че ще я изкарат алергична към всичко"  newsm78

 

# 11
  • Мнения: 826
  #CrazyЛеле, изумих се!
Готови са ни резултатите-диагноза,бронхиална астма,средно тежко протичане,алергична форма.
Заключението бе:алергия към домашен прах,бреза ,краве мляко,моркови ,ябълки,пшеница,плесени,куче,котка,тревен полен,яйчен белтък,риба,ориз.
Възможно ли е да е алергичен към толкова много неща? Не оспорвам,просто съм изумена,не ми се вярва....
Моля,ако има и други с такива алергии,искам да чуя и тяхното мнение,съвет,пък и да ме успокоят малко... Praynig

Ето поради тази при4ина в щатите правят кръвни тестове за алергии,само ако има съмнение за такива.Ина4е дават много 4есто фалшиви-положителни резултати(както е най- вероятно във вашия слу4ей!)
Тези тестове само могат да докажат алергия,не да я открият!
Не се шашкайте!

# 12
  • Мнения: 234
На големия ми син правихме два пъти такова изследване - и двата - при д-р Мустаков. Първият път беше на 3 г., вторият - след 1-2 години да проверим как са се развили нещата след терапията. Сигурна съм, че първото беше през пролетта, виж - за второто изследване не си спомням.... Резултатите бяха потресаващи - от 20 алергена той беше проявил реакция към 18, като останалите два бяха млечен белтък - слава богу! и някакви папрати. По скалата, която беше описана - от 1 до 4, той имаше няколко алергена на 3 степен и останалите масово бяха двойки. Беше алергичен към всичко - като почнеш от прах, животни, мухъл, та свършиш с основни храни като пшеница, картофи, ориз, ябълки. Да не забравяме и разните му там треви и дървета. Последва безумна диета 6 месеца, след което захранвахме постепенно със забранените храни.  А поставената диагноза беше - алергичен ринит, алергичен конюктивит, алергична бронхиална астма.
Второто изследване, като през това време бяхме следвали стриктна терапия - медикаментозна и диета- показа, че алергичността му вече обхваща и 20-те алергена, но пък нямаше такива високи стойности като 3, а масово бяха едно и две. Значи - разширила се, но интензитета й намалял.
Странно ми си видя и на мен, че е алергичен към толкова много неща. В последствие за някои от тях установих със сигурност, че му въздействат, но за някои - не. Сравнявала съм с тестове и на други деца - има такива с още по-завишени стойности, има и деца с проявена реакция към много малко алергени. Но при всички положения това, мисля, е по-напредналия метод при установяване на алергия от този на кожните проби...
Малко дълго стана, но дано съм ви била полезна.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт