А как правите пилешка каварма ?

  • 7 975
  • 10
  •   1
Отговори
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Решила съм днес това да вечеряме  Grinning, обаче трябва да ми помогнете с рецепта  Heart Eyes

# 1
  • Мнения: 431
Пилешко бяло месо нарязваш го на хапки и го задушаваш в масло.
Прибавяш 1кг., кромид лук-нарязан на полумесеци.
След това червени чушки,по възможност печени.
Сол,червен  и черен пипер, домати и чесън  може и 2-3 листенца даф. лист. След около 20мин.прехвърлаш в гюведже,с капак,на бавен огън 1ч. Peace
Тази рецепта е от форума.

# 2
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
А дали ще стане вкусно с тези миксовете /замразените зеленчуци/ 
Нямам печени чушки, свършиха  Grinning, пък ми се струва, че с прясни зеленчуци ще стане по вкусно  Grinning

# 3
  • Мнения: 2 180
Вземаш Маги малки тайни и си готова. Само дето на мен една опаковка ми е за една порция. Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 431
Пилешка кавърма от бутчета

    * пилешки бутчета - 4 бр.
    * лук - 2 големи глави
    * чушки (средно големи) - 2 бр.
    * ориз - 250 гр.
    * бяло вино (или вода) - 1 ч.ч.
    * пикантина (или подобна подправка) - 1 - 2 ч.л.
    * магданоз - на вкус
    * чубрица - на вкус

Бутчетата се обезкостяват и режат на малки парчета. Запържват се до бяло. Лукът се реже на едро и се запържва отделно от пилешкото месо. Добавя се ситно нарязания магданоз. Всичко се смесва и се добавят пиперките нарязани на не много едро, прибавя се виното и се оставя да покъкри на тих огън.

Оризът се вари в подсолена вода с олио. Прецежда се и се измива със студена вода.

При сервиране оризът се оформя във външния край на чинията, а в средата се слага пилешката каварма.


Ето още една рецепта , но тази не съм я пробвала. Става и с миксовете, но според мен с пресни зеленчуци ще стане по вкусно.

# 5
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
пилешки гърди, кормид лук, червена чушка, гъби, домат, сол, черен пипер (може и малко вино, ако намеря из къщи)
това слагам аз

# 6
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Пилешка кавърма от бутчета

    * пилешки бутчета - 4 бр.
    * лук - 2 големи глави
    * чушки (средно големи) - 2 бр.
    * ориз - 250 гр.
    * бяло вино (или вода) - 1 ч.ч.
    * пикантина (или подобна подправка) - 1 - 2 ч.л.
    * магданоз - на вкус
    * чубрица - на вкус

Бутчетата се обезкостяват и режат на малки парчета. Запържват се до бяло. Лукът се реже на едро и се запържва отделно от пилешкото месо. Добавя се ситно нарязания магданоз. Всичко се смесва и се добавят пиперките нарязани на не много едро, прибавя се виното и се оставя да покъкри на тих огън.

Оризът се вари в подсолена вода с олио. Прецежда се и се измива със студена вода.

При сервиране оризът се оформя във външния край на чинията, а в средата се слага пилешката каварма.


Ето още една рецепта , но тази не съм я пробвала. Става и с миксовете, но според мен с пресни зеленчуци ще стане по вкусно.


Така ще я направя само, че с пилешки гърди и вино имам  Grinning

Последна редакция: ср, 21 юни 2006, 19:19 от doniboni

# 7
  • Мнения: 431
Цитат
doniboni Така ще я направя само, че с пилешки гърди и вино имам  Grinning


 newsm10 И после да кажеш как е станала. Naughty

# 8
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Цитат
doniboni Така ще я направя само, че с пилешки гърди и вино имам  Grinning


 newsm10 И после да кажеш как е станала. Naughty


Стана супер, чубрица не съм слагала, че не я тачим много, но сложих кимион и черен пипер и  добавих и морков+всичко останало  Grinning

# 9
  • Мнения: 431
Радвам се , че е станала вкусна. И аз ще я пробвам   Naughty

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 147
Аз я правя с много лук и доста бяло вино

Общи условия

Активация на акаунт