да давам ли сок от череши?

  • 2 640
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 801
здравейте форумски мами...чудя се по един въпрос newsm78 и се надявам,че ще ми помогнете да реша. Радост е на смесено хранене и от около месец се изаква мн. трудно и то след като й направя клизма. Днес казах на педито като бяхме на консултация....няма запек,а по-скоро лениви черва, поне така каза педито,като я прегледа. та по този повод ми препоръча от време на време да й давам по една лъжица изцедени череши или пък сок от ябълка, пак една лъжица...но аз четох разни статии,че сок не бива да се дава до 4-тия месец,защото чревния тракт на бебоците, по-скоро лигавицата, все още не функционира пълноценно, та се чудя да давам ли или не? хем не ми с еще да й правя клизми,хем като я гледам как се пъне,ми става мн. мъчно...дуфалак пък изобщо не исакм да давам,все пак е лекарство,а черешите и ябълките поне са плодове и не е химия...

# 1
  • Мнения: 426
На Дели давах сокчета от 2-я месецо от ябълки, но сега по това време кои ги знае какво има в тях.

# 2
  • Мнения: 4 915
Не давай!
Правилно си чела.

До 4-ти - 6-ти месец само мляко се препоръчва на децата!
Какви сокове на 2месечно бебе?! Та и ябълка - а тя запича!!!
Плодовете да не смяташ, че са много чисти? А и изобщо е много опасно да не алергизираш детето - стомашната лигавица наистина е много пропусклива на чужди молекули.
Заради ленивите черва да не докарате и алергии, и стомашни болки, и колики...Внимавай.

Кърми по-често, в кърмата има ензим, подпомагащ дефекацията.
А и днес имаше пак една тема за запек, в Мамешкия форум - потърси я, там има много съвети.
 А най-добре прочети в "Библиотека" за късното захранване и за соковете.

Не свиквайте с клизмата, че нещата се усложняват.



 

# 3
  • Мнения: 1 737
Ако дадеш сок на тази възраст, може да си докарате много други проблеми сега, или на по - късна възраст.
Давай направо плодови пюрета, а не сок, след 6-тия месец.

Много деца получават запек от адаптираното мляко. Има начини да си увеличиш кърмата, като кърмиш по-често например. По колко дни не ака?

# 4
  • Мнения: 2 047
  Промени си начина на хранене, смени адаптираното с незапичащо, прави масажи на коремчето и кърми по-често. Рано е за сок, а за черешов - още повече.

# 5
  • Мнения: 801
Не давай!
Правилно си чела.


Кърми по-често, в кърмата има ензим, подпомагащ дефекацията.
А и днес имаше пак една тема за запек, в Мамешкия форум - потърси я, там има много съвети.
 А най-добре прочети в "Библиотека" за късното захранване и за соковете.  Не свиквайте с клизмата, че нещата се усложняват.
 

да,четох и други теми за запека,но там мамите препоръчват дуфалак или пък овесена вода,но радост е малка за овесена вода, тя нали съдържа глутен

# 6
  • Мнения: 801
  Промени си начина на хранене, смени адаптираното с незапичащо, прави масажи на коремчето и кърми по-често. Рано е за сок, а за черешов - още повече.
кърмя я често, в родилното още като казаха,че нямам кърма и я дохраниха и мина доста време преди да започна да чета във форума съветите за кърмене, и мога да се похваля,че Радост все повече отказва шишето след като съм я кърмила,напоследък само вечер след къпане започна да си изпива АМ-а,през останалото време препочита кърмата, откакто наддаде и започна енергично сукане и вече не заспива на гърди и се надявам,че още малко и само на кърма ще мине,дай боже,но както й да,е става ? за акането и соковете......
АМ-а е Вризовом,защото повръща, а и това мляко уж е против запек....масажи й правя всеки ден по няколко пъти

# 7
  • Мнения: 2 047
   Както ти казах може ти да хапваш обилно череши или нещо друго разхлабващо и да помогнеш така и на нея.

# 8
  • Мнения: 4 915
Щом отказва АМ, не й предлагай. Като не й предложиш, ако не си е досукала, ще потърси гърдата след известно време, за да си запълни коремчето. Честото кърмене ще стимулира гърдите ти да произвеждат колкото бебето желае кърма. Това си го чела, нали?
От теб зависи, дерзай.  Wink

По колко дни не ака? Мислила ли си, че просто се изхожда през по-голям интервал заради честото сукане и доброто усвояване на кърмата? При запек акито е на топчета, много твърдо и почти не цапа памперса. При вас така ли е?

Яж разхлабаващи храни - овесени ядки, круши, череши, сок от сини сливи, пий много вода.

За соковете вече се разбрахме - отложи ги за неизвестно дълго време. Дъщеря ми още не пие сокове. От 6тия месец започна да хапва пресни плодове.

# 9
  • Мнения: 1 737
Можеш спокойно да разкараш АМ, при това положение.
Сина ми също беше с рефлукс, който се прояви точно когато спрях да кърмя - към 9-тия му месец. Давах Аптамил АР, но веднъж бях в провинцията и тъй като си изповръща всичките яденета, му ги заместих изцяло с Аптамила, той внезапно свърши и в града просто не намерихме. Купих Фризовом, който давах само 2 дни и детето така се запече, а никога не е страдал от запек. Иначе рефлукса го излекува много лесно хомеопата ни.
Съвета ми е да минете само на кърма - много е подходящо при деца с рефлукс, защото се усвоява в стомаха много по-бързо и е много по-лека от АМ. Просто вечер ще кърмиш по-често.
Яж круши и сливи, на много бебета това им влияе.

# 10
  • Мнения: 801
благодаря ви майчета,но от както стана топло времето само плодове - изброените разбира се, най-много присъстват в менюто ми и много вода, това е всекидневно, изаква се през три дни и акото й е зеленикаво и с плътността на пластелин,не е твърдо.......затова педито каза,че има лениви черва,а не запек.......а кърмата я повръща повече,отколкото АМ-а,не че не го повръща и него,но от наблюденията ми е така.......но предполагам,защото може  би преяжда или по-скоро пресуква....щото АМ-а нали се дава в дози...

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Аз мисля, че педиатърката ти бърка с диагнозата за ленивите черва. Някои кърмени бебета ката веднъж на седмица и ако това не им причинява някакъв дискомфорт (да се напъват и да се измъчват видимо) няма място за притеснения. Цветът също не е определящ, може да варира в различни нюанси  Laughing
Нормално е кърмата да я повръща повече, на-малко заради консистенцията и. АМ е по-гъсто, особено Фризовома и затова го връща по-рядко.

# 12
  • Мнения: 801
Аз мисля, че педиатърката ти бърка с диагнозата за ленивите черва. Някои кърмени бебета ката веднъж на седмица и ако това не им причинява някакъв дискомфорт (да се напъват и да се измъчват видимо) няма място за притеснения. Цветът също не е определящ, може да варира в различни нюанси  Laughing
Нормално е кърмата да я повръща повече, на-малко заради консистенцията и. АМ е по-гъсто, особено Фризовома и затова го връща по-рядко.
да и аз смятам така за повръщането, но Радост като не се изака започва да се пъне и да проревава и видимо се измъчва, чак на мен щом ми става жално и не издържам и хоп - термометъра в дупето и тя веднага го изтропва

# 13
  • Мнения: 4 915
Цитат
чак на мен щом ми става жално и не издържам и хоп - термометъра в дупето и тя веднага го изтропва

 
Ей така ще си докарате и лениви мускули на ануса...Не го превръщай в честа практика! Повечето бебета се пънат, пъшкат, зачервяват и пръцкат преди да се изакат. Позволи му да се справи само.
 
Ако като пластелин /независимо от цвета/ не е признак за запек.
 

# 14
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
На нас педито ни препоръча Licopodium Clavatum - 9CH. Това са хомеопатични гранулки. Дават се всяка сутрин 5 гранулки разтворени във малко водичка (в продължение на месец). За сега ефекта е добър Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт