бременни въпросчета!

  • 1 487
  • 21
  •   1
Отговори
Здравейте мами, от доста време не съм писала ,а само се каних да го направя.Имам нужда от съвет и се надявам ,че ще ми помогнете Simple SmileОт два дена ме притеснява един зъб.Раздразнен ми е венеца около него и ще отида още днес или най-късно утре на зъболекар,но искам да ви попитам вярно ли е ,че не може да се използва никаква упойка като съм бременна????Аз съм си малко плашлива и не мога да трая на болката особенно при зъболекаря, затова мойта лекарка си ми слага упойка по принцип като ще боли.Другия ми въпрос е за фолиевата киселина.Понеже  съм в 4 месец и гинеколожката ми каза да не я пия вече може би от края ня трети месец.Сега не я пия това така ли е??? вие дакога сте я пили??аз я пих тези 3 месеца и толкова преди това не съм също.

# 1
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 317
Задължително казваш на стоматолога, че си бременна. Не знам дали се слага упойка - той ще прецени, но аз и докато кърмех мойта стоматоложка се въздържа от обезболяване / при пулпит/.
Фолиевата киселина по принцип се пие до края на 3-тия месец.

# 2
  • Мнения: 111
Може да се ползват упойки без адреналин доколкото знам.Те зъболекарите знаят какво е подходящо за бременни.Знам също,че е добре след 4 месец да се ходи на зъболекар,н ако е наложително ,по-добре сега.Аз съм си страхлива и ще ходя след раждането,може да съм станалапо-смела Grinning
А за фолиевата киселина-важна е първите 3 месеца,когато се формира гръбначният стълб,после също може да се пие,а може и да не се пие.Тя е като вит.Ц,т.е изхвърля се от организма.

# 3
  • Мнения: 4 806
по първия въпрос - предупреждаващ стоматолога - и искаш съответна упойка.
по втория въпрос - трите месеца са достатъчни

# 4
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 406
За зъболекаря и аз се притеснявам, защото напоследък съм се олабила и не ми се мисли за манипулазция без упойка, но всеки кадърен зъбар може да прецени какво може и какво не може да постави bambam. Освен това, някъде бях чела, че организмът си има свои механизми за защита на бебето особено през критичните първи три месеца. Но [Сега убеждавам и себе си #2gunfire] МНОГО по-важно е да не възникне възпаление и усложнение с някой зъб, че на тия не им се знае края...
В тая връзка, питам и аз, какво е състоянието на зъбите ви, по-точно, влоши ли се то по време на бременността. На мен те са ми слабото място и съм много затормозена  smile3511 За момента няма влошаване, ма де да знам. Носят се най-различни слухове...

# 5
  • Мнения: 111
Моите са си зле още преди да забременея.Усложненията идвали след раждане...

# 6
  • Мнения: 1 029
По принцип не е хубаво да се слагат упойки и да се правят снимки по време на бременността, но има и специални упойки, които в конкретни случаи могат да се прилагат. На мен ми вадиха мъдрец преди време и ми сложиха такава упойка. Иначе, ако можеш да изтърпиш по-добре да не ти слагат упойка според мен, но това ще си прецениш ти и зъболекарката ти, разбира се.
Относно фолиевата к-на, щом са ти казали да я спреш, значи я спираш. Аз също я пих от момента, в който разбрах, че съм бременна до към началото на четвърти месец. Има жени, които я пият по време на цялата си бременност, но доколкото знам важни са първите три месеца.

# 7
Моите са си зле още преди да забременея.Усложненията идвали след раждане...


В тая връзка, питам и аз, какво е състоянието на зъбите ви, по-точно, влоши ли се то по време на бременността. На мен те са ми слабото място и съм много затормозена  smile3511 За момента няма влошаване, ма де да знам. Носят се най-различни слухове...

Не се притеснявайте предварително,вси4ко е доста индивидуално.Аз имах проблеми с кървящи венци,не толкова със зъбите. През бремеността ми спря кървенето,а след раждането нямах почти никакви проблеми ни с венци,ни със зъби.Та,на мен в това отношение бремеността ми протече повече от благоприятно Laughing
А през бременността направих 2 курса на зъболечение към 3тия и към 8 месец, но упойки категорично е отказвал да ми слага Grinning


# 8
  • Мнения: 8 917
Задължително казваш на стоматолога, че си бременна. Не знам дали се слага упойка - той ще прецени, но аз и докато кърмех мойта стоматоложка се въздържа от обезболяване / при пулпит/.

 Peace

За фолиевата киселина - аз съм я пила 10 дни Wink

# 9
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
за фолиевата киселина-тя се пие до 3 месец
за упойката-не съм на ясно но непременно кажи че си бременна и обсъдете въпроса с професионалист

# 10
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
През 2рата и третата третина на бременноста са възможни проблеми с венците заради самата бременност. Жабурене на 3% кислородна вода и вода 1:1. Помага много.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 164
За упойката - стоматологът ще прецени.
За фолиевата киселина - аз пих до края на третия месец.

# 12
  • Мнения: 801
и аз си правих няколко зъба,докато бях бременна,то там ме "удари',но зъболекарката не слагаше никакво обезболяващо,защото я предупредих за бремеността си...имах и един мъдрец за вадене,но тя категорично ми каза,че не търябва да ми се слага упойка и аз изчаках да родя и тогава отидох да си го извадя, въпреки,че кърмя,хирургът ми каза,че няма старшно,защото се испишквала бързо, а и не е в голямо количество упойката.
а фолиевата киселина си е пиех докрая. тя е задължителна до края на 3-ти месец, а след това е препоръчително да се пие,още повече,че тя е и за кърма също,ако прочетеш върху шишето си пише, но аз пиех,защото не можех да пия Матерна,повръщах я, а и все пак фолиевата киселина си е витамин Б

# 13
  • Мнения: 426
За какво е тази
Цитат
фолиевата киселина си е витамин Б
?
Аз докато бях бременна не съм я пила, нито пък Матерна. Ядях много плодове и зеленчуци.Лекарката ми казваше за тях, но кои ли да я слуша Listen

# 14
  • Мнения: 145
Имах проблеми със зъбите и косата ми падаше и беше на топки...Пиех фолиева киселина през цялата бременност и докато кърмех,тя е полезна и за твоя организъм и ако нямаш проблем пий си я редовно!

Общи условия

Активация на акаунт