Запек при бебе на 20 дена... моля за съвет

  • 4 161
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 554
Помощ!!!

Малкото Бобинце се е запекла яко ... направо се е циментирала .. . може да е от инфакола , а може и да е от мен защото и аз съм се запекла нещо. Налапках се със сладко от рози и сега ще хапна круши за да й подейства и на нея ... опитах с термометъра номера , но нищо не излезе.... намерих мушкато и след малко ще опитам и с него.


Някоя друга от вас има ли го този проблем??? И какво точно правихте през този период??? Има ли някакво лекарство или само с бабини илачи да се оправям?  Педито ми каза за термометъра и сапунчето и каза , че било нормално за бебе , което се дохранва с АМ да се запече.


Мисля да започна да давам инфакола само привечер, че аз без да има колики й го давах и глей ко стана:(

# 1
  • Мнения: 4 806
ох, ние минахме през не-акане, но бяхме само на кърма и при такива бебета това не е запек, а просто добро усвояване на това, което ядат.
Затова - да, бих те посъветвала да хапваш разхлабващи неща. Например - овесени ядки. Но не бих съветвала да даваш илачи на бебето (прекалено е малко), а още повече да ползваш термометър. Колко време не е акала? Сигурна ли си, че е запек или просто няма какво да ака. Ако даваш водичка = пробвай да предлагаш повече. Но недей да тормозиш детенцето с клизми с термометър.

# 2
  • Мнения: 811
калин,когато беше бебе постоянно беше запечен,щото беше на смесено хранене и нашата педиатърка ми каза да му давам шипков чай-колкото поиска,случвало се е и по половин литър за денонощие да изпие,отделно водичката и при него подейства,лека-полека започна да ака всеки ден сам,преди това на всеки трети ден му правехме клизмичка Sick

# 3
  • Мнения: 554
Успях с мушкато .... голямо акане му удари, но мисля да не го правя вече ако  не е абсолютно необходимо за да не свиква. А под бабини илачи имах предвид да ям сладко от рози и  плод круша. Дано да е единичен случай.

# 4
  • Мнения: 4 806
дано, мила, че е натоварващо  Simple Smile честито акане (добре си спомням, какъв празник беше при нас, та си го честитихме )

# 5
  • Мнения: 445
Радвам се, че си успяла да помогнеш на Боби. И Марти като беше малко бебче се запичаше и аз съм му помагала 2 пъти с термометър. Дано не се случва често, ако се случва не е хубаво да я свикваш с какъвто и да е помагач. Остави я сама да се изака.

Последна редакция: вт, 20 юни 2006, 20:20 от didi77

# 6
  • Мнения: 513
Помощ!!!
  Педито ми каза за термометъра и сапунчето и каза , че било нормално за бебе , което се дохранва с АМ


Правилно ти е казало педито и помисли и за варианта за смяна на млякото за дохранване и да не те плаша, но с дъщерята имах такъв проблем и като опитахме повечето млека и все се запичаше преминахме на кисело мляко. Това да не те плаши ако се наложи, приложи го и не мъчи детето .  Пробвай с по силно подсладена вода или с медена вода, особено нощем замени нощното хранене след първия месец с даване на медена или силно подсладена вода и мисля, че това ще ти реши проблема. /дано да е бил единичен случай/.


# 7
  • София
  • Мнения: 7 097
Гледай ти да не си запечена, защото със сигурност влияе и върху бебето!

# 8
  • Мнения: 554
Дохранвам я с Милумил ... имате ли мнение за въпросното млекце? до вчера бяхме на фризолак , но тя нещо не го харесваше.... и й взех Милумил, понеже съм чувала добри отзиви за него.

# 9
  • Мнения: 46 437
За дете със запек педиатрите изписват Нутрилон.
Не сменяй така млеката, консултирай се с лекар.
А ако можеш да си кърмиш- най-добре.
Дъщеря ми беше от раждането си изцяло на адаптирано и никога не е имала запек, даже акаше преди и след хранене, до голяма степен е наследствено.

Успех!

# 10
  • Варна
  • Мнения: 4 818

Правилно ти е казало педито и помисли и за варианта за смяна на млякото за дохранване и да не те плаша, но с дъщерята имах такъв проблем и като опитахме повечето млека и все се запичаше преминахме на кисело мляко. Това да не те плаши ако се наложи, приложи го и не мъчи детето .  Пробвай с по силно подсладена вода или с медена вода, особено нощем замени нощното хранене след първия месец с даване на медена или силно подсладена вода и мисля, че това ще ти реши проблема. /дано да е бил единичен случай/.

Нели, въобще не съм съгласна, че на 20 дневно бебе трябва да се дава мед или да му се заменя хранене с подсладена вода. Ку-ку!? Crazy






# 11
  • София
  • Мнения: 6 149
Моят син беше не много по-голям когато също се запече, а беше само на кърма. По съвет на педиатъра за регулиране на перисталтиката в продължение на един месец му давах по 5 мл Дуфалак дневно. От тогава не е имал такъв проблем.
За термометъра и мушкатото знам, че не е хубаво да се използват често, защото организма свиква с принудителната намеса и това води до хроничен запек.

Пробвай с по силно подсладена вода или с медена вода, особено нощем замени нощното хранене след първия месец с даване на медена или силно подсладена вода и мисля, че това ще ти реши проблема. /дано да е бил единичен случай/.

Нели, не си ли чувала, че медът е един от най-силните алергени и не се препоръчва да се дава на деца под 3 години.

# 12
  • София
  • Мнения: 630
Има голяма разлика между запек и интервал на изхождане. При запека акото е много твърдо. Дори за бебе на АМ има много малка вероятност да получи запек през първите месеци. Запек най-често се получава при въвеждането на твърди храни или е признак (в съчетание и с други фактори) за алергия към дадена храна или АМ. Аз също давах инфакол, но дори и след спирането му бебка продължава да ака през 5 до 7 дни. Тъй като не чувства дискомфорт и е спокойна, приемам, че усвоява кърмата  Simple Smile.

# 13
  • Мнения: 660
Има голяма разлика между запек и интервал на изхождане. При запека акото е много твърдо. Дори за бебе на АМ има много малка вероятност да получи запек през първите месеци. Запек най-често се получава при въвеждането на твърди храни


 Peace

# 14
  • Мнения: 4 915
Един съвет: кърми детето по-често, когато покаже признаци на глад, и ако имаш желание започвай да намаляваш добавката от АМ.
Ако искаш - попитай в Кърмаческия форум как да стане това.
Честото кърмене ще спомогне и за по-добра регулация на изхождането, защото кърмата съдържа ензим, който го провокира.
Дъщеря ми като новородена акаше почти на всяко кърмене.

Имай предвид, че при изцяло кърмени бебета се случва да не се изхождат поняколко дни, защото кърмата се усвоява много добре.

При запек акито е на топчета,твърдо и почти не цапа памперса. Така ли беше при вас?

Яж повече разхлабващи храни - череши, овесени ядки, круши, сок от сини сливи, пий повече вода.
Прави масаж на коремчето  по посока на часовниковата стрелка.

Ако нямате силни колики, можете и без инфакол да успокояваш детето, пробвай - с песни, гушкане, топличко на коремчето, носене по корем, с кърмене, люлеене. Някои капки за колики наистина запичат. Някои АМ също.

Никакъв мед и кисело мляко на бебе!!!

Общи условия

Активация на акаунт