Може ли кръвната картина да покаже........

  • 39 750
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 817
Въпроса ми е дали с пълна кръвна картина и утайка примерно да се предположи за нещо злокачествено.И въобще какво изследване може да се направи за профилактика и навременно откриване на тумор или нещо друго в начален стадии.
Чудя се защото не може човек профилактично да си прави ЯМР или томография на цялото тяло ,както и да си изследва тумулни маркери /те са толкова много и различни/ Та за това се питах как може да откриваме нещата на време ,защото понякога разбираме за тях когата те са в крайна фаза и остава само да чакаш.......
Нали дори и някакво възпаление на зъб примерно да имаш утайката е ускорена ,левкоцититите повишени и тн.
Скоро почина близък приятел на семейството от рак на панкреаса ,за съжаление хванат в много късен етап Cry и докторите са казали ,че обикновенно така става ,докато не започнат болки не се разбира нищо..........
Много депресиращо ми дойде ,как да се предпазим или по-точно как да хващеме нещата на време,за да си спестим последиците.........
Бог да те прости........ Praynig

# 1
  • София
  • Мнения: 3 880
има някои показатели, които могат да се изследват, но само за един от тях знам от няколко лекари, които ми проперъчаха да пусна и него, след като преди време така и никой не установи постояната ми ниска температура на какво се дължи. та се казваше С-реактивен протеин. това е сравнително ново изследване най-вече за възпалителни процеси в организма, но показва и наличие на ракови клетки, ако е завишено...също и за заплахата от инфаркт и други опасни болести. нормата беше под 5...имаше един сайт на английски, където беше обяснено страхотно точно за какви опасности алармират завишените му стойности, ако искаш потърси.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 880
http://arthritis.about.com/cs/diagnostic/a/crp.htm
ето го сайта, за който ти говорех Simple Smile

# 3
  • usa
  • Мнения: 2 113
до колкото знам, редица показатели на кръвната картина се променят при наличие на тумор, но такива промени могат да са признак на безброй други заболявания. пълната кръвна картина ще покаже наличие на здравословен проблем, но ако няма други причини за съмнения за рак, няма да помогне много.

# 4
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Шом е добре 2 пъти годишно да си правиш ПКК и урина, значи има за какво. А в последствие, щом се локализира проблема с помощта на мед. апаратура, се преминава и към по-задълбочени и целенасочени изследвания с цел разгадаване на проблема на 90%.

Колкото до твоя познат - Бог да го прости!  Praynig
И даже хванат навреме, рак на панкреасна е нелечим... Tired

# 5
  • Мнения: 3 091
правят се т.нар. туморни маркери

# 6
  • Мнения: 2 700
И майка ми и баща ми са оперирани от различни видове рак и да чукам на дърво вече по десет и повече години са си живи и здрави. И при двамата ракът беше хванат с ускорената утайка. Доколкото знам, двуцифрената утайка показва наличие на възпаление, трицифрената вече е показател за ракови образувания.

# 7
  • София
  • Мнения: 7 097
Доколкото знам, двуцифрената утайка показва наличие на възпаление, трицифрената вече е показател за ракови образувания.

# 8

Общи условия

Активация на акаунт