Кога най-рано тест?

  • 1 321
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 140
Здравейте момичета! Да се включа и аз, но не с опит за усещянията, а с въпрос. Доказана с ехография последна овулация на последния ден от цикъла ми на 4-ти... ако съм забременяла кога най-рано мога да направя тест? Следващия цикъл го очаквам на 26-ти или 27-ми, но нямам търпение да разбера..... а има цяла седмица до тогава

# 1
  • Мнения: 3 154
Я пак, че аз не разбрах. На кой последен ден от цикъла? На предишния цикъл (цикъл като цяло от едното идване на М. до другото) или менструалния цикъл (самото кръвотечение)?
Иначе по принцип - най-сигурно тест след закъснение.

# 2
  • Мнения: 191
Здравей, ако правилно съм разбрала последния ден на кървене от последната ти менструация си имала доказана овулация така ли? Ако е така мисля, че ако направиш тест може и да отчете нещо, ако ли пък не чакаш закъснение, ако не ти дойде след 1 седмица закъснение пак тест и така Grinning Не ти пречи да направиш тест нищо не губиш Wink е освен 4лв. за тест де Laughing
Успех дано е станало  bouquet

# 3
  • Мнения: 9 990
Ако овулацията ти е била на 4 юни newsm78/ аз така разбирам/-то да-време е за тест.Минали са  16 дена от нея и от евентуалното оплождане.Ако на 4 юни ти е бил първият ден от цикъла-тогава  ако вземем и стандартните 28 дена за цикъл, то трябва да не чакаш около 1-2 юли.Но пък казваш, че датата за цикъла си определила за 26 юни? newsm78

# 4
  • Мнения: 463
Здравей,аз правих тест 1 седмица преди датата на която трябвяше да ми дойде М-то,и беше положителен.Само,че тестът беше такъв на който пише,че може рано да се ползва някъде 3 дни преди датата на мензиса,чертичката беше бледа,но определено си се виждаше.
Успех  bouquet

# 5
  • Мнения: 140
Последният ден от кървенето ми съвпада с доказаната овулация. Не съм сигурна обаче дали искам да си направя тест или да изчакам още седмица. Имах и странно прокървяване на 10-ти и вчера..... това съм го пропуснала. Признаците може би са заради това, че съм малко сугестирана... знам ли и аз вече.

# 6
  • Мнения: 9 990
Ами щом овулацията е доказана на 4 юни-то е време за тест-спокойно направи.Успех.

# 7
  • UK
  • Мнения: 1 351
  Момичета като гледате графиката ми мислите ли дали мога вече да направя тест или..... Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 9 990
Не, рано е.От твоята овулация са минали 9-10 дена.ЛФ/ лутеалната фаза/ е средно 14 дни от овулацията. Ето тема:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=9228

Но ако искаш-направи Hug
Затова се смята, че висока БТ/ базална температуре/ след 16 ден е предпоставка да се съмняваме за бременност.

# 9
  • Мнения: 140
Край.....  отказвам се от всякакви тестове. Отрицателен е

# 10
  • UK
  • Мнения: 1 351
Край.....  отказвам се от всякакви тестове. Отрицателен е


 Олеле... и мен отказа  Laughing Laughing Laughing

# 11
  • Мнения: 9 990
Все пак нека и лекар се изкаже Peace
Не разбрах, след като ти е доказана овулацията на 4 юни-защо смяташ, че ще ти дойде на 26 юни?Ако броиш ор овулация 14 дена/+ - 2/ ти не се получава 26 юни,а точно около 20-т.е днес.Ако не дойде до няколко дена цикъл-повтори теста.

# 12
  • Мнения: 140
ще чакам поне седмица..... моят скапан цикъл от три месеца прави каквото си иска. Ама то така става като се пият с години противозачатъчни. Ще чакам поне още седмица. Megita, не се отказвай.....  Crazy

# 13
  • Мнения: 9 990
Седмица е добър вариант или поне 3-4 дена още.А на Мегита и е рано, и тя още толкова да изчака.нейната овулация е била по-късно от твоята.

# 14
  • Мнения: 140
Моят дктор смята, че следващата М ще бъде най-рано на 26-ти или 27-ми....  Но ще взема да си запиша час за следващата седмица и да не се тормозя толкова. И сън не ме хваща вече

Общи условия

Активация на акаунт