Нещо полезно, приятно и рахладително за горещите летни дни.

  • 1 354
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 858
Та става въпрос за домашна лимонада. Да знам има рецепта за домашна лимонада но моята е по-различна и по-бърза.
Изтисквате сока на един лимон. Аз слагам 4 супени лъжици захар без връхче( Twisted Evil). Разбърквате лимоновия сок и захарта и добавяте 1л. студена вода (може и да не е от хладилника) и лимонадата е готова!
Когато сервирам потапям ръбчето на чашите в вода и после в захар.
Надявам се да ви хареса!

Последна редакция: вт, 20 юни 2006, 15:32 от КрОкОдИлА ГеНkA

# 1
  • Мнения: 65
Има и една друга рецепта за домашна лимонада,която може да се направи с всички видове цитрусови плодове.Взимат се три портокала и един лимон и се замразяват в камерата.Като станат твърди се настъргват на едро ренде заедно с корите, слага се една ч.чаша захар и едно лимонтузу ( като консервант ),налива се 1.5л вода и се оставя да престои в хладилника за една нощ.После се прецежда.Съхранява се в хлад.Като стане готово се пие мноого бързо.Леко и приятно питие за горещините.

# 2
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз пък бъзов сироп обожавам......

На 7 цвята се сипва литър вода....престояват 72 часа........на литър се прибавя по 250 грама фруктоза и сока от един лимон......прецежда се и се сипва в бутилки........
Разрежда се по желание

# 3
  • Мнения: 6 472
Сикрет, добре че ме подсети за сиропа от бъз! Леле умигЪм за таквоз нещо Grinning

# 4
  • София
  • Мнения: 3 421
 Крокодилка Генка, а този сок от  един лимон не е ли малко за 1 л. вода?
То разбира се винаги мога да сложа повече, но сигурно трябва да е повече и захарта, пък тогава да не стане много сладко?

# 5
  • Мнения: 1 858
Ами аз съм казала как го правя. Това, което съм предложила може да претърпи всякакви промени според вкуса ви. На мен така ми харесва но ако на някой му харесва с два лимона, или с повече захар- негова си работа щом му харесва.

Общи условия

Активация на акаунт