Чудя се на режима й

  • 693
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 142
Бебо си изгради странен(според мен)режим.Вярно че мъничето ми е още на седмица и може би не се е адаптирало напълно,но така не мога да му схвана "системата".През деня се буди понякога през 3,а друг път през 4 часа.Вечер е по-проблемна-2-2,5 часа.Първите две вечери дори будува 3-4 часа и плака силно.Нищо не успя да я успокои.Имам ли основания за тревога или смятате,че нещата ще се регулират с напредване на възрастта?

# 1
  • Мнения: 46 488
Аз не виждам нищо притеснително!
Нормално е новороденото да се буди за хранене м/у 2 и 4 часа,  а вечерния плач най-вероятно са колики!

# 2
  • София
  • Мнения: 15 215
Според мен бебето се държи напълно нормално Grinning Това, което описваш, още не е режим. То, милото, още не се знае на кой свят е. А и плачът не е задължително да е от колики.
Не се тревожи. Гушкайте се повече-мисля,че всяко бебето определено има нужда от това.

# 3
  • Мнения: 2 258
Не се притеснявай-всичко е нормално!Цункай бебчето от нас:)

# 4
  • Мнения: 142
Да,може би е нормално,но като всяка майка и аз се притеснявам когато виждам,че явно нещо мъчи рожбата ми.Как се издържа на непрекъснат 3-часов плач,без да можеш да успокоиш по никакъв начин детенцето(дава му се храна,преоблича се,гушка се,а то си знае своето!)?!!
За колики не е ли рано още?

# 5
  • Мнения: 3 663
O! И ние сме си така - Таня се буди когато си реши Simple Smile Гледаме обаче да не я оставяме да спи повече от 3 часа (през деня). А плачът най-вероятно е от коликите. При нас пикът е към следобед към 4-5-6 часа. Гушкайте се повечко - при нас най-помагащата поза е като я гушна изправенка с лице и коремче към мене (някъде я бяха кръстили тази поза "тигър на дърво"  Laughing  Crazy  ) но я успокоява поне малко Simple Smile

# 6
  • София
  • Мнения: 754
И при нас е същото - гушкането най-помага, защото така се затопля, пък и чува майчиния пулс, което също действа успокоително.

# 7
И при нас е така.Понякога спи повече и на мене сърце не ми дава да го събудя,въпреки че му е време за хранене и тогава малко оплескваме режима.Но си мисля,че това не е влак,за да бъде точно на часа ,а човек.

# 8
  • тук-там
  • Мнения: 5 675
И ние още нямаме никакъв режим. Понякога бебка заспива непосредствено преди храненето и аз я оставям да поспи. И ние се успокояваме от коликите с телце върху моето коремче. Действа безотказно.

Общи условия

Активация на акаунт