По колко капки витамин Д да дадвам?

  • 10 175
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 165
Здравейте майчета!
Моята беба се роди в 32 гест.седм. и при изписването неонатолога ни каза да й даваме по 2 капки вит.Д.Да, но пък педито каза,че една била достатъчна,защото съм и била давала кърма,а в нея имало вит.Д. ThinkingВие по колко капки давахте на вашите деца?

# 1
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Не съм давала вит.Д
Дори минималното показване на слънце стига вит.Д да се образува по естествен път.
На малкия даже фонтанелата му се затваряше по-бързо.

# 2
  • София
  • Мнения: 897
Аз все още давам по две. Но  мисля да намаля или да спра съвсем, защото излизаме доста на слънчице вече, но все пак това трябва да стане след консултация с педиатъра. Той най-добре преценява според това колко бързо се затваря фонтанелата. Hug

# 3
  • София
  • Мнения: 897
и според това колко наддава бебето.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 333
Здравей!
Напълно разбирам объркването ти. И аз се чувствах така когато ми връчиха детето в ръцете на почти 2м. До тогава беше сама в неонатология. На нея не й бяха давали Вит Д и затова започнах първо с 2 капки. Не можех да я извеждам на разходки, заради здравословното й състояние и затова продължихме с 2те капки мн дълго време. После се оказа, че има наченки н арахит и давахме 1,5м по 4 капки. Въпреки че е вече на 1г фонтанелата й все още е голяма и не се затваря. Но вече не й давам капки Вигантол, защото излизаме на разходки.
През летният период наистина не е необходимо да се дават капки, защото слънцето е достатъчен източник и организма на детето сам си го произвежда.
Все пак послушай педито - давай по 1к и разхождай детенцето си по-често. После може да се направи контролна проба на кръвта за Калций и Фосфор и да се прецени. Дори по-добре направете излседването и ако всичко е норма може и изобщо да не давате, а сам разходки. А ако е необходимо ще давате Вигантол и после пак изследване.
Много дълъг стана отгвора ми, но се надявам да съм ти била полезна.
Всичко най-добро на семейството Ви и целувки на детенцето !!!

# 5
  • Мнения: 3 698
Аз съвсем в началото давах по две, после по една и накрая неонатоложката ни каза да спрем.Послушай лекарката на дъщеричката си, тя има най-близък поглед над малката и може да прецени най-точно.Ако излизате на слънце една капка ми се струва достатъчно, но педиатърката знае по-добре, все пак тя вижда как се затваря фонтанелата.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 926
Аз от начало давах по 2 , асега педито каза по една.
Тя ми каз,че в кърмата няма вит. Д , а в адаптето - е добавен newsm78

# 7
  • Мнения: 1 165
Аз от начало давах по 2 , асега педито каза по една.
Тя ми каз,че в кърмата няма вит. Д , а в адаптето - е добавен newsm78
А на мен точно обратното,че в кърмата имало достатъчно количество от витамина!

# 8
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Има витД в кърмата, но по-важно е детето само да си образува - от слънцето.
В адаптираното е добавен, ама не знае колко ще се усвои, същото важи и  за тоя на капките...

# 9
  • Мнения: 83
liatoto po edna zashtoto ima slance zimata po 2 i ne se boi

# 10
  • Мнения: 212
Кога трябва да спрем да даваме вит. Д и какви са последиците ако се дава по-продължително време? Давах "Вигантол" повече от 1 година, първо по две капки, след това по една, както ни беше казала педиатърката, но наскоро вече сама реших да спирам изобщо да давам. Тя не ни каза докога да даваме!?

# 11
  • Мнения: 2 116
Продължавам да давам по 4 капки!  Peace

# 12
  • Мнения: 644
От самото начало давах по-две до една годинка,после по-една,а сега вече не и давам.

# 13
  • Мнения: 487
Кога трябва да спрем да даваме вит. Д и какви са последиците ако се дава по-продължително време?

Във форума можеш да прочетеш много за това колко дълго и какво количество вит. Д да даваш, но накратко: Хипервитаминозата на вит. Д е по-опасна от недостига му, защото има куп вредни и трудно обратими последици - няма да ти ги изброявам,че на мен ми настръхна косата като ги четох. Затова се консултирай на всяка цена, ако трябва и с повече от 1 педиатър!

# 14
  • Мнения: 949
Давам по 1 капка.

Общи условия

Активация на акаунт