контракции???

  • 1 098
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 639
Мамчета,какво представляват контракциите,скоро влизам в 7 месец и искам да се подготвя за нещата които ме очакват?Какво е чуството?

# 1
  • Мнения: 3 034
при мен бяха леки приболявания на кръста като при преумора или първия ден от цикъла само че не постоянно/.
не бяха толкова болезнени, колкото очаквах...

# 2
  • София
  • Мнения: 3 787
При мен,когато получавах контракции,се получаваше страхотно втвърдяване на корема,ставаше като камък.Лека болка ниско долу и силно стягане в кръста-все едно някой те пристяга с колан или с пояс.Това бяха първите болезнени контракции,неболезнените бяха същите,но без болка Peace
Следи много внимателно и ако получиш болезнени контракции,веднага звънни на доктора си Peace

# 3
  • Мнения: 507
При мен,когато получавах контракции,се получаваше страхотно втвърдяване на корема,ставаше като камък.Лека болка ниско долу и силно стягане в кръста-все едно някой те пристяга с колан или с пояс.Това бяха първите болезнени контракции,неболезнените бяха същите,но без болка.
Много точно обяснено!

# 4
  • Мнения: 639
също така незнам какво представляват киселините Embarassed

# 5
  • София
  • Мнения: 3 787
Айде,пак аз ще се включа.То по това време май няма кой друг Mr. Green
Ами името им си говори само Wink.Усещането е,че нещо ти се връща в гърлото и ти става адски кисело и неприятно на гърлото и в устата.Получава се обикновено,когато легнеш/поне при мен винаги ставаше когато си легнех вечер/.Усеща се и парене,все едно нещо ти изгаря хранопровода.
Абе,страшно обяснение,ама това е в общи линии Laughing
На мен ми помагаше само съвсем малко сода/на върха на кафена лъжичка/,разтворена в малко вода.Иначе има и лекраства против киселини,но трябва да се консултираш с гинеколкога си за тях Peace

# 6
  • Мнения: 595
Айде,пак аз ще се включа.То по това време май няма кой друг Mr. Green
Как да няма - ами аз страдам от остра форма на безсъние докато чакам да свърши поредната тъпотия по Експлорера за да видя дали мъжото ще ме огрява щото само с това се оправдава - ами ти беше заспала...
Тааааааа по темата - ако досега си нямала може и да нямаш до края - и ти го пожелавам от сърце! Иначе са супер гадни - усещах ги чак в гърлото - изгаря те! и чак ти се повдига като говориш!
Лекарството е Талцид и е безвредно за бременни.
Аз не съм правила сметка колко съм изпила - папах ги като бонбони - облекчаваха ме но за кратко ама при мен беше наистина ужасТ!
С голям кеф установих веднага след операцията, още почти под упойка че вече ги няма - представи си колко са ме мъчили!

# 7
  • Мнения: 639
opredeleno go imam tova parene,osnovno ve4er mi se poiaviava i e ot mnogo skoro zatova si misleh 4e sum nastinala  Embarassed i zatova sum si vzela bonboni da mi otoliavat pareneto.Dobre 4e popitah Laughing

# 8
  • Мнения: 1 975
Сега усещам контракции, които се казвали "подготвителни" - втвърдяване на корема и присвиване ниско долу като при мензис. А за киселините направо не ми се говори. Имам чувството, че и вода като пия се появяват, много е отвратително #Cussing out

# 9
  • Мнения: 2 123
Аз имам чувствителна матка и имах "удоволствието" да усетя първите контракции още в края на 4ти месец. Изразяват се в стягане на коремните стени. коремчето ти се втвърдва и щръква напред /това е процес неконтролируем от теб/. Когато са болезнени усещаш дискомфортно напрежение и болка ниско долу, а понякога може да усетиш болката и в областта на кръста и бъбреците!

# 10
  • Мнения: 1 701
Абе и аз усещам от време на време едно втвърдяване на корема, но си мислех, че е някое колянце или петичка...  Heart Eyes Пък то... контракции... Confused

# 11
  • Мнения: 639
 :shock:iavno sum imala i leki kontrakcii,a do sega ne sum znaela kakvo e Embarassed

# 12
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
При мен контракциите бяха като сравнително лека менструална болка и все едно имах разстройство (такова беше усещането).

# 13
  • Мнения: 1 440
Аз имам безболезнени контракции от 5-6 месец, но не знам това че са около 10 на ден трябва ли да ме притеснява и трябва ли да предупредя лекарката си следващия път?

# 14
  • Мнения: 639
НАРИНА как така имаш безболезнени контракции? newsm78 Как разбираш че ги има щом са безболезнени?

Общи условия

Активация на акаунт