предизвикано раждане

  • 10 421
  • 18
  •   1
Отговори
здравеите мили мамчета!имам някои въпросчета относно предизвиканото раждане,днес като бях на консултация докито ми каза,че имам 3см разкритие и ако до четвъртък(тогава ми е термина) не родя ще ми пусне система за предизвикане на раждане.вярно ли е,че боли повече при предизвикване и по бързо ли протича раждането,каква е процедурата при предизвикването???доста съм изплашена  Cry

# 1
  • Мнения: 7 091
здравеите мили мамчета!имам някои въпросчета относно предизвиканото раждане,днес като бях на консултация докито ми каза,че имам 3см разкритие и ако до четвъртък(тогава ми е термина) не родя ще ми пусне система за предизвикане на раждане.вярно ли е,че боли повече при предизвикване и по бързо ли протича раждането,каква е процедурата при предизвикването???доста съм изплашена  Cry

Според мен много бърза докторката ти. Какво като си с 3 см разкритие, защо да не си изчакаш нормално когато му е време на бебето да излиза, ами ще те тъпчат с окситоцин? Раждането предизвикано или не е строго индивидуално като продължителност и болезненост. Има жени, които с предизвикване раждат за 2 часа, има такива и за 22. Има такива, които много ги боли и такива, които не. Аз ти предлагам тъй като нито ти, нито някой друг знае как ще протече при теб да се настроиш положително и да отидеш възможно по-спокойна  да раждаш, това много ще ти помогне за по-малката болезненост и по-приятното преживяване от раждането.
Процедурата по предизвикване ( не знам лекарката ти какво ще избере) може да бъде както всяко едно от тези, така и комбинация- спукване на водите, система с окситоцин, гел с който се маже шийката на матката с простагландини, вагинална таблетка.
Как е протичала досега бременността ти? Има ли някаква друга причина лекарката да бърза?
Лично мнение- ако можеш, изчакай да тръгне само детето.

Ето ти няколко полезени линка да прочетеш за нагласата при раждане:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=98119.0;all
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=42488.0

# 2
  • Мнения: 1 353
Ами аз преносих 6 дни и се наложи да ми предизвикат раждане.Ако очакваш да ти кажа че боли по-малко няма да го направя но и ме мога да кажа че боли повече.Зависи от прага ти на болка .Аз бях с 1см разкритите и след две системи родих.Самото раждане траеше 5 мин.Но при всеки е различно. newsm10 newsm10 newsm10Това ми беше първо раждане.Вярно е че ме болеше но като цяло имам един доста добър спомен пълен с емоции.Ако имам избор бих си избрала и второто ми раждане да протече по този начин.ЛЕКО РАЖДАНЕ newsm10 newsm10 newsm10

# 3
  • Мнения: 2 019
az rodih za po malko ot 4as s takava sistema nai stina bole6e adski i bolkata nikoga niama da ia zabravia no dnes se se6tam sradost za tozi den vseki pat kato pogledna malkoto si mom4ence.

# 4
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Не мога да си обясня, защо се предизвиква раждане според броя дни на преносване, а не само ако има показатели за страдание на плода newsm78Аз преносих 8 дни, но изчакахме с моя лекар да му дойде времето. Все пак термина се определя по една формула, а зачеването и раждането не е матемтика. Моят съвет е аковсичко друго е наред да не бързаш!А за болката
Зависи от прага ти на болка .
Леко раждане! 

# 5
  • Мнения: 128
Окситоцина засилва контракциите, затова се казва че боли повече.Аз също бях със ситема окситоцин, но и с епидурална, и не усетих никакви болки. Wink

# 6
  • Мнения: 8 505
Мисля,че избързва лекарят ти.Спокойно може да те изчака още малко.На мен ми предизвикаха раждането 7 дни след термина-с вагинална таблетка Простин.За болката не зная,т.к. бях с епидурална и не усетих почти нищо.За продължителността на раждането-индивидуално е,аз родих много бързо,пожелавам го и на теб!

# 7
  • Мнения: 492
всичко е индивидуално.Синът си родих нормално, а дъщеря ми преносих 14 дни.След термина два пъти през 5 дни се опитваха безуспешно да ми предизвикат раждане  с окситоцин.Получавах някакви мижави контракции и нищо - извадиха я секцио.но според мен няма разлика в болката - изпитала съм я и в двата случая!

# 8
  • Мнения: 131
Това е така нареченото дирижирано раждане.На мен ми предизвикаха раждане след 8 ден с хапче,без никакви упойки(ти може да искаш епидурална щом лекарят ти е познат)аз бях оставена с мъжа ми в стаята в Патологичното и така и не стигнах до предродилна зала,имах последните 2 часа контракции на 1 минута,много болезнени,и докато се усетя от 2 см разкритие станаха 8 и още ако се бяха забавили бебето само щеше да излезе-направо като циганките. Беше наистина бързо,но втори път няма да се натискам толкова,че чак и на опашка за болницата чаках да ме приемат.
Сега не съжалявам за нищо,защото щастието след това е несравнимо с болката.

# 9
  • tardis
  • Мнения: 329
Ако бебето е добре и не страда, не виждам защо да предизвикват раждане. Тази процедура натоварва излишно тялото. Това е натиск, който предизвиква съпротива. Зависи разбира се и от организма и психиката, някои жени са по-спокойни по принцип и нещата стават с лекота... Може и ти да си от тях Hug

Моето го предизвикаха със ситема окситоцин на 10-тия ден след термина. Вече си имах родилни контракции и 5 см. разкритие когато включиха системата.
Накратко, без да изпадам в подробности - не можех да се грижа нито за себе си, нито за бебето първите дни.

# 10
  • София
  • Мнения: 3 787
Щом лекарката ти е преценила,значи сигурно се налага да предизвикате раждането.Тя познава теб и бременността ти най-добре Peace
При мен се наложи предизвикване на раждането,защото след 18 часови контракции имах само 3 см. разкритие.Сложиха ми система с окситоцин,после още една.След като изтече първата започнаха по-серизони контракции,на средата на втората вече бях със пълно разкритие и ме пратиха в родилна зала Wink Родих за 15 минути.
Аз бях с епидурална упойка и не мога да кажа много обективно за болката,но разлика имаше.Дозите на упоийката бяха много занижени така,че да усещам всичко и изпитвах болка.
За разкъсването,както казват,че се получавало при предизвикано раждане,при мен нямаше такова нещо.Родих без нито един шев и бях като нова 2 часа след раждането.
Стискам ти плаци и ти пожелавам леко раждане Hug

# 11
  • Мнения: 4 806
при наличие на медицински показания, понякога се налага предизивкване. Така беше при мен, поради прееклампсия. Е, системите ги включиха по време на самото раждане, защото то пък си тръгна само, но бях започнала да покачвам много кръвно и трябваше нещата да станат бързо. Е, станаха - от момента на изтичане на водите, след един час - контракции, а след още 4 - бебето се роди.
Не мога да сравня, дали е било повече или по - малко болезнено, понеже ми е единствено раждане.

# 12
  • Мнения: 13 789
здравейте мамчета
според мен болката е строго индивидуална и не подлежи на сравнение, поради наличието на различен праг при различните жени и усещанията са различни, затова според мен не би трябвало да се твърди че "предизвикано" раждане боли повече от 'натуралното , смятам че дори  да не беше предизвикано такива мами с по нисък праг пак щеше да ги боли повече.
Аз самата родих със система 'по принуда' - изтече ми част от водата и след като в продължение на 7 часа не започнаха никакви контракции решиха да ме включат на система - за да не се получи 'сухо раждане' тъй като част от водите бяха изтекли. Подейства ми неочаквано добре и родих след 3 часа , немога да кажа че ме боляло по малко - просто имам болезнен мензис и търпя повече.
според мен 3 см разкритие не е достатъчно за каквато и да е била интервенция, особенно като говорим за срокове около термина- всички знаем че това е една условна дата- бебета си знаят кога точно да се появят.
Ти си в правото си да откажеш такова "предизвикване' и да изчакаш. Не се страхувай да го кажеш на докторката в крайна сметка бремеността и бебето са си твои
Simple Smile
поздрави, леко скорошно раждане и само радости около "малкия" човек

# 13
  • Мнения: 549
На мен също ми е на 22 юни термина,но моята лекарка ми каза че няма да ми предизвиква раждане.Със сина ми ми го предизвикаха 11дена по рано(също имах 3см. разкритие)Болки имаше и бебо се роди по мъничък,все пак 11 дена са си бая време на края.Подобре да си седеше вътре и да си растеше още малко отколкото да бързат да го вадят.Успрх ти желая и моето мнение е да не ти предизвикват раждане,въпреки че си ти е време.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 164
Ако всичко е наред с бебето, не е нужно да се предизвика раждане! Аз преносих 11 дни. Чак тогава ми сложиха система, и то защото имах проблем. Бях с епидурална, не знам колко боли. Зависи от прага на болката.

Общи условия

Активация на акаунт