Детска кухня

  • 5 986
  • 15
  •   1
Отговори
Здравейте мами!
От кога може да се запишем на детска кухня?

# 1
  • Мнения: 705
зависи от града, в който живеете. в по-малките градове кухните са от 4-я месец. във варна е от 6-я, а доколкото знам в софия е от 8-я. моето лично мнение е, че детето трябва да се запише, когато започне добре да яде с лъжичка и вече е захранено с всички неща - пюрета, каши, попара и кисел.поне тогава ще си струва, защото кухнята предлага готвено и докато детето е предимно на мляко няма смисъл.

# 2
  • Мнения: 3 379
Аз личн обих го записала - ако изобщо го запиша, чак след годинката.

иначе в София мисля, че са от 10-ти месец (което пак ми се струва рано, но както и да е).

# 3
  • Мнения: 717
За София знам със сигурност, че са от 9-ия месец.

# 4
  • Мнения: 6 243
Провери от кой месец е ДК в населеното място, където живееш.

Ако въпросът ти е риторичен, ти най-добре сама ще си прецениш. За моята дъщеря - ако изобщо я запиша на кухня - това ще стане около годинката.

# 5
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
зависи - кой град, община и т.н. и дали искаш да взимаш от млечна кухня или ясла, много "зависи" има.
В нашата кухня една от кухните де в Община Средец - София се дава храна при навършени 10 месеца до 3 годишна възраст.
70ст, е храноденът.

# 6
  • Мнения: 6 155
Цитат на: Liorena
зависи - кой град, община и т.н. и дали искаш да взимаш от млечна кухня или ясла, много "зависи" има.
В нашата кухня една от кухните де в Община Средец - София се дава храна при навършени 10 месеца до 3 годишна възраст.
70ст, е храноденът.


Ама има ли разликата м/у храната от млечната кухня и от яслата? Embarassed

# 7
  • Sofiа
  • Мнения: 3 240
Доколкото аз съм запозната - една и съща е

# 8
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
По принцип препоръчват записването на кухня към 10-тия месец. Но при нас записват още от 8-ми месец. Зависи дали бебчето е готово, захранено и как приема общата храна. При мен синчето тръгна в началото на 10 мес., но получи силни колики от ястията, явно коремчето му е било по-чувствително. За седмица, две давахме капчици Саб и всичко премина, сега си хапва като змей и много му харесва  Grinning .

# 9
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Цитат на: Biby
Цитат на: Liorena
зависи - кой град, община и т.н. и дали искаш да взимаш от млечна кухня или ясла, много "зависи" има.
В нашата кухня една от кухните де в Община Средец - София се дава храна при навършени 10 месеца до 3 годишна възраст.
70ст, е храноденът.


Ама има ли разликата м/у храната от млечната кухня и от яслата? Embarassed


мдааа, има но не е съществена.
До скоро взимах от ясла, защото нашата млечна кухня беше в дълъг ремонт. (сега от седмица пак сме си на старото място).
И мога да направя разликата между двете.
Значи аз си се върнах на старото място, млечната кухня, като съжалявам само за едно единствено нещо за храната от яслата, а тя е: второто ядене от яслата беше по-хубаво, по-вкусно, по като за голям човек, по-едро, и по-гъсто. Всичко останало са минуси - еднакви супи всеки ден, десерта отврат, хигиена под нулата и т.н. Затова чаках с нетърпение да приключи ремонта на нашата си млечна кухня, и си се върнахме пак там, където нямам никакви забележки - разнообразни супи, много хубави десерти, отлична хигиена, вкусно е второто, но с тази забележка, че е по-рядко просто и понякога не се различава кое е супа, кое е второ - трябва да погледна къде е месото за да различа супата от второто.

Надявам се, отговорът да е бил изчерпателен. Neutral Face

# 10
  • Мнения: 6 155
Цитат на: Liorena
Цитат на: Biby
Цитат на: Liorena
зависи - кой град, община и т.н. и дали искаш да взимаш от млечна кухня или ясла, много "зависи" има.
В нашата кухня една от кухните де в Община Средец - София се дава храна при навършени 10 месеца до 3 годишна възраст.
70ст, е храноденът.


Ама има ли разликата м/у храната от млечната кухня и от яслата? Embarassed


мдааа, има но не е съществена.
До скоро взимах от ясла, защото нашата млечна кухня беше в дълъг ремонт. (сега от седмица пак сме си на старото място).
И мога да направя разликата между двете.
Значи аз си се върнах на старото място, млечната кухня, като съжалявам само за едно единствено нещо за храната от яслата, а тя е: второто ядене от яслата беше по-хубаво, по-вкусно, по като за голям човек, по-едро, и по-гъсто. Всичко останало са минуси - еднакви супи всеки ден, десерта отврат, хигиена под нулата и т.н. Затова чаках с нетърпение да приключи ремонта на нашата си млечна кухня, и си се върнахме пак там, където нямам никакви забележки - разнообразни супи, много хубави десерти, отлична хигиена, вкусно е второто, но с тази забележка, че е по-рядко просто и понякога не се различава кое е супа, кое е второ - трябва да погледна къде е месото за да различа супата от второто.

Надявам се, отговорът да е бил изчерпателен. Neutral Face


По-изчерпателно от това едва ли може да е Laughing
  Аз си мислех, че навсякъде готвят по един и същи начин, а то какво било ooooh!....

# 11
Здравейте мами искам да запиша моята дъщеря на кухня, знаете ли какви са условията? Марти е на 1 година и 5 месеца, само в района в който живеем ли можем да се запишем? благодаря ви предварително.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Във Варна е от 6 месец Peace

# 13
  • Мнения: 1 489
И в Пловдив е от шестия месец и ние тогава се записахме.

# 14
  • Мнения: 404
В София детската кухня е от десетия месец.Моите щеерки,мнаго я харесваха.

Общи условия

Активация на акаунт