Бременни чужбински мами -4

  • 16 454
  • 262
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 091
       

                                                                                           


                                                 БЕБЕ 2006  - ЧЕТВЪРТА СЕРИЯ        


НОЕМВРИ

08.11.2006 г. - friki - Испания, 28 г., първа бременност.
09.11.2006 г. - Gerqina - USA, 30 - първа бременност - 

14.11.2006 г. - Мишенце - France - 16.11.2006 - Никола
15.11.2006 г. - sofkobofko - САЩ, 32 г. - първа бременност
26.11.2006 г. - Bimba24 (Деси) - Италия, 24 г. - първа бременност

     
ДЕКЕМВРИ

03.12.2006 г. - Vessito (Веси) - Германия, 23 г. - първа бременност-  
08.12.2006 г. - amymommy - Италия, 30 г. - втора бременност - 
15.12.2006 г. - Abadjieva (Анна) -  втора бременност -
21.12.2006 г. - shemet_neveroiaten -  Канада, 32 г. - първа бременност
23.12.2006 г. -  milena22 - Германия - първа бременност -   
26.12.2006 г. - shrew (Таня) -  Гърция - първа бременност-



                                                 БЕБЕ 2007  - ПЪРВА СЕРИЯ    
     


ЯНУАРИ

01.01.2007 г. - moppie - първа бременност -      
05.01.2007 г. - brumbolina - UK, 24 г. - първа бременност -       
16.01.2007 г. - jina  - USA - втора бременност -                    
30.01.2007 г. - mariya_75 (Мария) - USA- NC, 30 г. - първа бременност -
 

ФЕВРУАРИ

03.02.2007 г. - Ritamae - Австрия, 33 г. - първа бременност -  
13.02.2007 г.- Fruclichka - Дания, 33 г. - първа бременност -


МАРТ

08.03.2007 г. - eddita (Елица)  - Холандия, 30 г. - втора бременност -
30.03.2007 г. - mcdirock (Милена)  - Италия , 31 г. - втора бременност -  


АПРИЛ

23.04.2007 г. - piccolina - Италия, 24 г. - първа бременност - 


МАЙ

04.05.2007 г. - cheeky - UK, 29 г. - първа бременност -  
10.05.2007 г. - звездичка (Деси) - Холандия - първа бременност -
23.05.2007 г. - mia333 (Мария) - Германия - първа бременност -


ЮНИ

02.06.2007 г. - Шоши (Цвети) - Германия, 29г., втора бременност -
10.06.2007 г. -  MKT - Австрия, 24 г. - втора бременност -

Последна редакция: пн, 20 ное 2006, 00:48 от Дивиана

# 1
  • Мнения: 1 768
Супер.Аz съм ЗА Hug Stop

# 2
  • Мнения: 7 091
 Аз си пуснах темата, ама хайде сега и да си пиша в нея  Laughing Mr. Green. Вчера докато подреждах нещата на бебето извадих двете нови шишета на Др Браун, които бях купила и 2 залъгалки на Плейтекс (  ако има някакво значение, Орто Про: http://www.playtexbaby.com/bottlesandpacifiers/products/pacifiers.asp ) и с голямо изумление прочетох упътванията им. На бибероните пишеше в никакъв случай да не се стерилизират, а само да се изварят 1-вия път  #Crazy, на шишетата също. Аз с малкия си бях купила шишета на др Браун пак оттука, само че бяха малко по-тумбести, тези са по-тесни, на предните не пишеше, че не може да се стерилизират ( аз имам стерилизатор за микровълнова на Др. Браун). Да не говорим за бибероните. Чудя се защо ли е така? Да не говорим, че пък не съм изварявала въобще никакви биберони, само ги стерилизирах. И сега едно че ме е страх , как ще ги "варя", второ се чудя какво ще им стане ако ги сложа в стерилизатора в микровълновата newsm78.
Някой да има идея?  В същото време на помпата ми Авент ( и нейните шишета и биберони) пише, че се стерилизира. Тотално се обърках. newsm78

# 3
  • Мнения: 1 947
   Аз нямам идея за шишетата /между другото - изваряването върши ли работата на стерилизирането?/ , но моля да ме пишеш на 26 годинки вече и с розов щъркел. Wink

# 4
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Аз докога ще се мотам из тия бременните теми?  Laughing

Ние също ползваме Др. Браун и Плейтекс бутилки, биберони на Гърбър и Авент. Варя шишета, биберони, части за помпа, защото стерилизатор не съм купила, че стерилизацията я правя от дъжд на вятър - слагам всичко в една голяма тенджера и варя около 10 мин. Нищо им няма. Учудващо е, че пише на опаковките да не се стерилизират, а изваряват - според мен тези неща са взаимозаменяеми. Още повече, че стерилизатора за микровълнова на практика вари вода.

# 5
  • Мнения: 7 091
   Аз нямам идея за шишетата /между другото - изваряването върши ли работата на стерилизирането?/ , но моля да ме пишеш на 26 годинки вече и с розов щъркел. Wink

Честито розово щъркелче Wink
За изваряването нямам идея, понеже аз никога не съм изварявала. newsm78 Точно затова се чудя, а и се чудя да не се развалят нещо тези биберони както пише да се изварят...странна работа.

# 6
  • Мнения: 7 091
Аз докога ще се мотам из тия бременните теми?  Laughing

Ние също ползваме Др. Браун и Плейтекс бутилки, биберони на Гърбър и Авент. Варя шишета, биберони, части за помпа, защото стерилизатор не съм купила, че стерилизацията я правя от дъжд на вятър - слагам всичко в една голяма тенджера и варя около 10 мин. Нищо им няма. Учудващо е, че пише на опаковките да не се стерилизират, а изваряват - според мен тези неща са взаимозаменяеми. Още повече, че стерилизатора за микровълнова на практика вари вода.
Ще се моташ ами  Mr. GreenНали искаме съвети от първа ръка Wink

А за изваряването- на бибероните пише въобще да не се слагат в микровълнова  #Crazy. И на мен ми се струва, че са взаимнозаменяеми, ама така пише. Дори не съм предполагала, може да не препоръчват стерилизация.

# 7
  • Мнения: 1 768
Видях в един магаЗин малки перални,които побират малко пране вътре.Струват 30 евро и се zамислих дали не е нужна zа дрехите на бебо.Хем в на4алото не са толкова много,4е да се съберат в цяла голяма пералня..А и съм 4увала,4е не е хубаво да се перат дрехите на бебо с теЗи на родителите..Какво 6е кажете по въпроса? newsm78

# 8
  • Мнения: 7 605
Веси и аz ги видях тия перални, ами ако имаШ пари в иzли4ие, купи си  Mr. Green Няма проблем дрехите да се перат zаедно, ама никакъв. Прах полzвам Ариел или Перzил Сенzитив, понеже е беz парфюм, а омекотител не се слага, zаЩото от него остава един слой върху дрехите и не било хубаво zа кожата. АкуШерката ми каzа да го zаместя с оцет  Shocked  но аz не съм пробвала. Пера беz омекотител. А ина4е не пера много 4есто, понеже тук в квартирата си нямаме пералня, има една в маzата и си я делим с 2 други семейства и само преz седмицата от 8 до 18 4аса е раzреШено прането  Rolling Eyes  А бебетата много много не цапат. Бодита само ако памперса пропуска, блуzка само ако повръЩа, но zа таzи цел полzваме лигавник  Mr. Green

Анна, да, иzверяването е стерилиzация. Даже акуШерката ми ми покаzа една бърzа процедура, вzимаШ една купи4ка, слагаШ в нея вряла вода и поставиШ неЩата вътре zа иzвестно време. Идеално zа бибите, примерно. Мен бърzо ме домърzя да иzверявам вси4ко и си купихме един стерилиzатор zа 30 ?  Peace

За протокола/статистиката, ве4е не съм бременна  Joy  родих на 16.4. (на термин  Mr. Green ) в 0.52 4аса Милена, 3630 гр, 55 см. И ве4е съм на 31 години  Wink

МиШенце, Мариякара, нали искате слингове, ето един сайт у френско http://echarpes.ouvaton.org/

# 9
  • Мнения: 7 091
Ами хайде да се "похваля".. Rolling Eyes Confused
Днеска бях на консултация, по някакво стечение на обстоятелствата от снощи 12 през нощта не усещах бебето( до към 4 следобед на следващия ден 3-4 пъти да съм го усетила), което пък е много необичайно за нея, понеже е много активно бебе. Казвам аз днеска на докторицата, тя вика айде в родилното да те сложат на фетален монитор. Отивам аз...хайде половин час. Сестрата каза, като дойде сега доктора ще каже дали ще си ходиш или ще останеш още. Дойде той, с бебето всичко наред каза, обаче много контракции ми засякли( аз не съм усетила повече от една, а както знаете все се оплаквам с много интензивни контракции, значи смятайте колко са били силни тези предните). И той каза хайде още половин час, ама да следят контракциите най-вече. Нямам разкритие, обаче бебето ниско долу  Confused. И доктора гледа и каза хайде отивай си сега, а утре сутринта звънни да си искаш пак час за четвъртък или петък, понеже трябвало да ме наблюдават.
Да съм лежала и да не съм излизала на топло, много течности да съм пиела.
И сега взех да се чудя, не е ли много рано толкова ниско да е бебето? newsm78 Да не вземем да се срещнем доста по-рано, че не знам. Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 1 425
Здравейте!

Вече сме 1+1! Синът ми се роди на 26.05. в 19.48ч. 3440гр. и 51 см., казва се Килиан Арне.Преносих го 5 дни, макар че имах скъсявне на шийката още от шестия месец. Раждането мина леко и бързо, без обезболяващи или ПДА. По време на контракциите сядах на мед. топка и си въртях таза - това много ми помогна да намаля болката, а също и дишането.

отивам да давам "манджа"  Wink

# 11
  • Мнения: 964
Тандори залъгалките на Плейтекс издържат безпроблем в стерилизатора,но на Нук се скапаха за около 3 месеца,понеже са от по-мек каучук и взеха да лепкат. Става дума за най-обикновенните на Нук,а другите дето са от прозрачна пласмаса с цветенца и меченца не издържат изобщо,имат някаква тежест в тях и като падат падат винаги с бубата нагоре-не се цапат уж,ама се пукат и като ги сложиш в стерилизатора  бубата се пълни с вода,ние строщихме 6 бр. и се отказах да ги копувам Naughty
Ние най-обичаме бибите на Нук,такава ни дадоха още в родилното,имаме и на Орто Про, аз имам около 15 залъгалки и каквото хвана от кутията че то при нас нищо не постига Mr. Green

За шишетата аз съм само с Авент не са мръднали в стерилизатора.

# 12
  • Мнения: 7 091
Тандори залъгалките на Плейтекс издържат безпроблем в стерилизатора,но на Нук се скапаха за около 3 месеца,понеже са от по-мек каучук и взеха да лепкат. Става дума за най-обикновенните на Нук,а другите дето са от прозрачна пласмаса с цветенца и меченца не издържат изобщо,имат някаква тежест в тях и като падат падат винаги с бубата нагоре-не се цапат уж,ама се пукат и като ги сложиш в стерилизатора  бубата се пълни с вода,ние строщихме 6 бр. и се отказах да ги копувам Naughty
Ние най-обичаме бибите на Нук,такава ни дадоха още в родилното,имаме и на Орто Про, аз имам около 15 залъгалки и каквото хвана от кутията че то при нас нищо не постига Mr. Green

За шишетата аз съм само с Авент не са мръднали в стерилизатора.

Мерси много! Абе и на мене ми се виждаше малко ненормална работа дето пишат, че не може, защото варенето ми се струва доста по-интензивна процедура от стерилизирането Peace

# 13
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Аз забравих да упомена, че нямам нищо каучуково - всички биби са от силикон, не знам дали това има значение за варенето.
Тандури, пази къщата сега. Не знам колко ниско е много ниско, ама и аз носих ниско през цялото време. Важното е да нямаш разкритие.  Hug

# 14
  • Мнения: 1 393
Аз забравих да упомена, че нямам нищо каучуково - всички биби са от силикон, не знам дали това има значение за варенето.


Аз нищо не разбирам от биберони, поне не още, но и мен няколко мами ме посъветваха само силиконови да купувам, такива и смятам да бъдат.
burka, аз към теб имам въпрос по котешко-бебешката тематика, ако нямаш нещо против.  Laughing
И ние сме като вас - даже имаме не една, а две черни котки, една мъжка и една женска.
Би ли споделила опит за съжителството на бебето и котката?
Моите са сладури и са кротки, обаче са много любопитни и двете и мен ме притеснява, че още като донесем crib и pack-and-play  и ще се започне едно скачане вътре, за да го "опознаят"...а току виж и им хареса да си лежат в тях.  Crazy
Да не говорим, че и двете ни котки доста често се качват на леглото ни, което мен не ме притеснява, но не съм сигурна, че ще е добра идея, когато и бебето е вече тук.
Та моля те сподели опит и съвети, ако имаш такива- ще съм ти благодарна!

Общи условия

Активация на акаунт