да попитам

  • 1 158
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 229
здравейте искам съвет за моято бебе, защото вече съм много изморена и постоянно ме боли главата от недоспиване, и когато ми се доспи пък на бебо му се играе или яде така сме в затворен кръг.
роден 2700 изписан от болницата 2600
1м. 3850 53см.
2м. 4700 56см.
на 10.06. 6000гр. 60см.
само се кърмим, + вода като излезем на разходка. вчера пробвах със сок но освен че омазах навсякъде нищо особенно.
за мен вече отслабнах с 15кг. и незнам как ще продължавам да го нося из вкъщи гледам го сама в къщи. нормално ли е това щото вече ще откача.

# 1
  • Мнения: 1 182
Защо го носиш?Според ме се успокой и се опитай някакъв режим да си създадеш.Когато то спи лягай и ти.Аз така правя.За сокче му е рано още.

# 2
  • Мнения: 229
какво да го правя като се нахрани спи един час и после иска да играе или и аз не знам какво точно.

# 3
  • Мнения: 1 182
Аз правя така-слагам го да си лежи и го гушкам само ако наистина почне много да реве.Иначе му давам бибка,водичка...гледам да го залъжа с нещо.Спокойно,още малко да поотрасне!Това не означава,че не трябва да си го гушкаш Hug

# 4
  • Мнения: 164
Много от бебетата са недохранени и за това са неспокойни.И родителите докато се усетят си мислят че имат ревливо бебе.Моя съвет е да видиш колко хапва и дали му стига.

# 5
  • Мнения: 229
как да разбера колко си хапва колкото си исуче за 10-15 мин толкова после малко вода и това е заспива спи 1,5 до 2 ч. и пак рев.

# 6
  • Мнения: 229
тами само да кажа, че през 9 месец бях около 74кг. бях качила 20кг а сега съм около 60кг. това норвално ли е.

# 7
  • Мнения: 47 902
разбирам че бебето не спи през ноща,така ли?защото моето дори и новородено,през деня не спеше много,сега рядко повече от 30 мин,но през ноща спи спокойно,но го кърмя ,хм спейки,а иначе 15-20 минути сукане мисля че е нормално,бебето наддава добре
ако е будно и не го вземеш,реве ли?ако го сложиш  например до теб на леглото,ако го сложищ в шезлонг или в леглото му с играчки?аз на такава възраст ползвах разни шарени панделки и шалчета,връзвах ги над леглото да ги гледа ,и муз играчка също,бебето не ги стига(а и не може още),но ги гледаше много с интерес
през ноща-давай му да суче на тъмно,както си спите гушнати,без да сменяш памперс или да светваш,без да говориш ,и дори ако ревне,го носи и преобувай на тъмно или много слаба светлина,на нас това много ни помогна
ако има колики бебчо,го слагай да лежи по коремче,и никакви сокове,още ви е рано
гледай да си спокойна,защото бебето усеща твоето настроение и състояние,кърми го легнала и си дремвай в това време,15-20 минути,а и бебчо ако поспи още час-чудесно,домакинската работа няма да избяга,но твоето и на бебчо спокойствие са по-важни

# 8
  • Мнения: 2 047
  Бебето е на два месеца и е 6 килограма, като се е родило под три?? Правилно ли разбрах?

  Ако е така, значи си имаш едно малко лакомниче.
Първо - това, че спи час-два след храна никак не е зле, защото след време ще спи толкова за целия ден.
Второ - кърмата се усвоява много бързо и е нормално след това време да иска още.
Друго - пробвай да даваш биберон-залъгалка - понякога се успокояват само като имитират сукане.
Не е задължително да го носиш постоянно, оставяй го замалко или му сложи наблизо в леглото нещо шаренко да го зазяпва. Или музикална играчка, шезлонг.

  За твоите килограми - най-вероятно, защото го гледаш сама, затова така бързо сваляш.

  И друго важно - лягай да спиш, когато и то спи.

Последна редакция: нд, 18 юни 2006, 09:56 от У н и

# 9
  • Мнения: 1 503
Здрасти,
виждам ,че твоя бебок е горе-долу колкото моя.Аз мисля ,мче килограмите ,които бео е качил въобще не трябва да те тревожат.Точно на 2 месеца моят лакомник беше 6.100 и 62 см при тегло при изписване 2950  и 49см.Някои биха направили така:crazyeyes: нооо...
Първия месец Ицето ядеше на  час и половина.Като казвам час и половина разбирай сутрин и вечер.Аз живея със свекърва,която чисти и готви вкъщи,а аз се занимавам с бебо hahaha.Сега бебо яде на 2.30 -3 часа и понякога прави паузи от по 4-5 или 6 часа,но когато той реши.Спя само вечр и се храним спейки...Това ти го казвам ,защото аз бях качила 17кг и от преди месец съм си както преди да забременея.Всички се чудят как става този номер,но и аз незнам.Това е физика,структура,ген или както решиш да го наричаш.
за носенето на ръце-аз мисля ,че е излишно това самонаказание.аз бебо го взимам много по малко.когато го пренасям или ако е нервен,но те са хитри и много бързо се учат.Започнеш ли да го носиш за щяло и нещяло....си се обрекъл;.Според мен се опитай да го отвикнеш от дундуркането.Лягай при него и си гукайте,аукайте и т.н ,но да е легнал Naughty
За спането- час между храненията  не е зле според мен.И ние по толкова спим,та даже понякога и по-малко.Само като сме навън е по-добре(но за него,за мен НЕ hahaha)
Успех с бебчо

# 10
  • Мнения: 1 503
Относно времето за сучене....Сучим 10 минути,а понякога и по-малко.Много рядко 15 newsm78
А защо е после тази МАЛКО ВОДА?

# 11
  • Мнения: 229
щото ми казаха, че като му давам вода през нощта към 3-4ч ще го отуча да не яде и така почнах за му давам след хранене защото все си мислех че е много дебел, също като сме навън му давам малко водичка да го залъжа докато се приберем

# 12
  • Мнения: 296
ами аз не давах вода, само 1 вата вечер беше тази грешка, после ядеше детенце когато си пожелае, към края на 2 рата седмица сама отказа 1 от 8 те хранения( не в 3 а в 12 през ноща) после към средата на четвъртия махна пак сама яденето в 3. Първите 2 3м месеца сякаш искаше повече внимание, а и сега не я оставям да плаче, ама понякога малко си помрънква до мен. Аз и говоря и така се успокояваме. Имам едно прекрасно послушно бебе, търпение и взаимно разбиране и доверие един в друг му е майката... На ръце нямам сили да я нося и така се научихме, да си говорим предимно и да се гушкаме. Сега товоето човече ще почне да се заглежда по разни неща, скоро ще почне да хваща играчки и ще ти стане по леко Simple Smile
Хайде стискам палци да се нагодите така, че да можеш да почиваш повече и да си спокойна мама, за да е спокойно и детенце!

# 13
  • Мнения: 164
tyty аз също бях 75 точно преди да родя ,след раждането станах 68 и доста време седях на толкова -сега съм 60-ма се ограничавам от храна Simple Smile

# 14
  • София
  • Мнения: 63
Заклевам се, момичета, има бебета, които искат да са постоянно гушнати. Еличка се успокояваше наистина, ако легна до нея на леглото, но аз все пак не можех да лежа по цял ден и за това се налагаше доста да я нося. Ако твоят бебо е такъв случай, tyty, съветвам те да си ушиеш слинг. Елица от 3тия до 6тия месец живееше в слинга, не ми е тежала, било ми е много приятно, хората ми завиждаха за спокойното и усмихнато бебе.
За кг - мисля, че само може да се радваш, че толкова бързо ги сваляш Simple Smile . Но не е изключение. За цялата бременност бях качила 12, с раждането свалих 17 кг, но после бързо възстанових разликата, че и отгоре.

Общи условия

Активация на акаунт