КаКВо изпоЛЗВатЕ пРОтиВ кОМари

  • 2 381
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 430
Днес като се върнахме от паркА и съблякох ВикО за баня видях, че е изпохапан на 3-4 места от гадните комари Sad
Тук съм виждала един спрей OFF за гадинките - дали с него мога да мажа Патето newsm78
А вие с какво мажете дечковците си Thinking ...дайте ми съвет Wink

Благодаря Ви предварително  bouquet

# 1
  • Мнения: 822
Дидка,по мои спомени,не е желателно да го пръскаш направо по кожата.Зависи,какво пише на препарата,но май препоръчваха при по-малки деца да се напръскват дрехите от вътрешната (или външната  newsm78)страна,малко да постоят и тогава да се облекат на детето.
Една позната тук се маже с lemon oil.Казва,че е много ефикасно,аз още не съм опитвала... newsm78
Иначе за вкъщи,на терасата или по первазите- саксии с босилек и индрише.Това правя засега,но ще си взема и от разните свещи или ленти с аромат на цитронела. Peace

# 2
  • Мнения: 1 777
Дидке от този  точно спрей има и за деца , аз използвам такъв.

# 3
  • Мнения: 3 880
Тук нямаме комари, но zа в България съм си вzела Autan Family, той е подходяЩ и zа съвсем малки деца. Нямам спомен Леа да е била много нахапана миналата година, zначи може и да е действал добре Wink
Мен пък и беz да се мажа не ме хапят, не съм им вкусна сигурно Mr. Green

# 4
  • Мнения: 2 567
Zanzarin е против комари, кърлежи и други гадини, на растителна основа и подходящо за деца под 2г, за разлика от Autan.  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 1 194
Дидката, и ние имаме страхотен проблем  с комарите-Яна има повишена чувствителност и и чстават огроомни пъпки. По аптеките продават разни отблъскващи лосиони, сигурно има за по-малки деца. Аз четох стар метод да се слагат по няколко капки huile essentielle de citronelle, не знам какво е това вещество но влиза в състава на разните комаро-отблъскващи продукти. Няколко какпи се слагали по дрехите или в чаршафчетата за спане.
При нас комари навън няма и не слагам такива неща. В спалнята използвам Райд дето се включва в контакта.

# 6
  • Мнения: 2 292
при нас проблема с лосионите е , че комарите не хапят, ако бебето е намаzано, но не им пречеи да брсмчат и да го будят нощем  Sad zа това включвам раид. zнам , че е лошо zа бебето обаче  Sad опитах да намеря нещо подобно zа бебета и не успях  Sad някой има ли представа какво може да се полzва?

# 7
  • Мнения: 7 430
.... huile essentielle de citronelle, не знам какво е това вещество но влиза в състава на разните комаро-отблъскващи продукти. Няколко какпи се слагали по дрехите или в чаршафчетата за спане.

Миме, а ти използвала ли си newsm78
Ние в къщи нямаме комари, но навън в парка има и то доста Tired

Pety - а ти как го ползваш - направо по телцето ли пръскаш

Благодаря на всички за отговорите  Hug

# 8
  • Мнения: 1 777
.... huile essentielle de citronelle, не знам какво е това вещество но влиза в състава на разните комаро-отблъскващи продукти. Няколко какпи се слагали по дрехите или в чаршафчетата за спане.

Миме, а ти използвала ли си newsm78
Ние в къщи нямаме комари, но навън в парка има и то доста Tired

Pety - а ти как го ползваш - направо по телцето ли пръскаш

Благодаря на всички за отговорите  Hug

Да Дидка направо пръскам по ръчичките и крачетата.До сега не са ги хапали , ние нямаме и много комари нали пръскат тревата против разни гадини.

# 9
  • Мнения: 4 399
при нас проблема с лосионите е , че комарите не хапят, ако бебето е намаzано, но не им пречеи да брсмчат и да го будят нощем  Sad zа това включвам раид. zнам , че е лошо zа бебето обаче  Sad опитах да намеря нещо подобно zа бебета и не успях  Sad някой има ли представа какво може да се полzва?

Сложи му мрежа на прозореца. Аз така направих и съм много доволна. Сега смятам да оборудвам и останалите стаи с мрежи. Но проблема остава когато сме навънка.

# 10
  • Мнения: 2 292
вяра, благодаря. аz вzех мрежа zа проzореца  Wink ще я монтираме .
само преz проzореца ли се вмъкват? аz все внимавам да не се вмскнат преz вратата , като влиzаме и иzлиzаме 
а zа мухите какво вzимате? има една машинка , която уж ги гони със zвук на някакви честоти, но пише , че няма гаранция. Та още не съм купувала

# 11
  • Мнения: 4 399
Вивита, ако си сложиш мрежи на всички прозорци, ще се отървеш и от мухите и от комарите. Разбира се че могат да влизат и през вратата ако нямаш мрежи в останалите стаи. И при нас е така. Ние сложихме мрежи само в спалнята и в стаята на детето и сега много внимаваме да затваряме вратите. НИе живеем близо до защитен парк и около нас летят всякакви гадини. Затова искам да сложа мрежи по всички прозорци и смятам че тогава проблемът ще е решен.

# 12
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Дидката, и ние имаме страхотен проблем  с комарите-Яна има повишена чувствителност и и чстават огроомни пъпки.
...
 В спалнята използвам Райд дето се включва в контакта.
И Тони е с висока 4увствителност , дори снощи ходихме на лекар пак заради това.
Вивита, нощем и ние вклю4ваме Раид в контакта то4но по препоръка на педиатъра, който каза 4е не е вредно  newsm78

# 13
  • Мнения: 6 390
моето педи каза да не я мажа с тези мазила по кожата в никакъв случай - Аутан и Офф, защото били страшна химия  Twisted Evil препоръча ми спрея, и да се пръска по дрехите, обувките и тн  Peace

а иначе четох че

ЛАВАНДУЛА

етерично олио / от дрогерия или аптека  предполагам че може да го има/
Капнете няколко капки в крема или млякото с които мaжете децата, или пък им капнете на обувките, на дрехите, може и спрей да си направите с вода за по лесно ползване.
Лавандулата е смъртоносна за кърлежи и комари
Засега при нас действа  Peace
сложила съм от лавандуловото олио по няколко капки  и в слънцезащитното мляко, и в нормалния лосион на беба за след къпане, в моето мляко за след къпанеи във всичко за мазане  Wink и засега никакъв комар за тази година  Whistling Peace а  и кърлежите ги държи на далече Wink

...сложете си ароматизатори вкъщи ot ЛАВАНДУЛА и няма да имате комари лятото  Peace

# 14
  • Мнения: 1 194
Виж това с лавандулата е идея. Ще го пробвам, мерси HugТова френското дето съм го цитирала аз, не съм го ползвала. Имам вече комплекс от тези комари. На Яна и стават огромни пъпки, дори мехури като от изгорено, които после се пукат и стават рани, после белези. Ад...

Общи условия

Активация на акаунт