Дали е възможно да се е заразила?

  • 518
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 817
Здравейте момичета!
Имам един въпрос,ако можете да ми помогнете добре!Не съм много сигурна за тук ли е темата,ако не,извинете ме и от който зависи това да я премести!
Днес Тоника е била на разходка с майка и се заиграла с някакво детенце.Заиграла е доста силно казано,държали се за ръце няколко минути,като за тяхната възраст добре.Няма лошо,обаче след около 10 минути майката,която била с детенцето казала,че то скоро е боледувало от шарка,но вече било излекувано,майка веднага хванала Тони,дръпнала я и и измила ръцете.
Та въпроса ми е дали е възможно да се е заразила и ако е как ли ще го понесе нейния организъм,много ли е малка?
Моля ви,който може да ми отговори на тези въпроси нека го направи!Благодаря ви предварително!  Hug
Тоника е на 11 месеца и два дни.

# 1
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 204
Не вярвам да се е заразила  Peace Обикновено болните от шарка хора са заразни преди да избие обривът. Поне така ми обясниха в инфекциозно отделение. Зависи и каква е шарката  newsm78

# 2
  • София
  • Мнения: 39 745
Инфекциозните периоди са различни за различните шарки. В момента върлува варицела. Ако карантината на детето е минала, не е заразно.

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
Ако е била варицела след като завяхнат пъпките не е заразно.  А ако все пак се зарази по-добре по-рано отколкото на 30 .Нашият татко изкара варицела на 28 а Вальо на една .Познаи кой я изкара по-леко? Таткото ни беше с 40 градуса 3 дена  Sick , а Вальо с десет пъпки Laughing .

# 4
  • Мнения: 1 353
и аз знам че колкото по малкки децата изкарат шарката толкова по добре.На моя позната по голямото детенце на 5г. зарази по малкото на 3м и малкия я изкара без температура с малко пъпки абе мн.леко Laughing Laughing Laughing

# 5
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
След като избият пъпките и като завехнат, вече не е заразно детето. Ако детето е имало пресни пъпки, би могло да има заразяване от отчоплена пъпка, ако твоето дете е пипало гнойта.
Спокойно, според мен не е заразено, но това не значи, че няма шанс да се зарази от видно здраво дете, защото шарките избиват по-късно от когато е заразено детето.  Peace

# 6
  • Мнения: 817
Благодаря ви момичета,много ме успокоихте,нямало е нито белези от пъпчици,нито нещо друго видмо по което да си проличи,че детенцето е с  шарка.
Много съм ви благодарна за успокоението.
Лека вечер! Hug

# 7
  • София
  • Мнения: 39 745
Но да ти кажа майката сигурно се е притеснявала. Аз бях същата. Дияна си имаше белези по лицето след варицелата. Карантината беше минала отдавна, бяхме навън и дребната се приближи до едно момиченце. Не я е пипала, т.е. контакт не са имали, но аз побързах да кажа, че Дияна е била с варицела и карантината мина Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт