пак за помпите: Medela Harmony или Medela Mini Electric

  • 2 026
  • 10
  •   1
Отговори
Здравеите!

Колебая се между две помпи и бих искала да се консултирам с вас, особено ако някои е ползвал тези модели.

Едната е Medela Harmony (ръчна с 2-phase expression, повече инфо на http://www.medela.com/natural_expression.html), а другата Medela Mini Eletric (електрическа, но без 2-phase expression).Твърдят, че този 2-пхае еьпрессион е голяма работа, някои да е пробвал?

Моля споделете, ако сте ползвали тези модели, или като цяло аргументи за и против ръчна помпа с 2-пхасе еьпрессион и елетрическа но без тази функция.

Предварително благодаря!

Поздрави

# 1
Извинявам се, нечетливото  "2-пхасе еьпрессион" горе да се чете 2-phase expression

# 2
  • Мнения: 919
Медела са много добри помпи по принцип, но аз съм си предубедена към тези мини електрик... просто това че неможеш да контролираш силата на засмукване е кофти, но чесно казано не съм пробвала така че немога да съм ти много от полза.
Моята помпа е Pump In Style® Advanced с две фази на засмукване и смятам че тази двуфазност е страхотен плюс, особенно ако имаш по-бавен лет даун. Мисля си че може да се постигне с повечето ръчни помпи които са на пазара. На авентската помпа има обяснено как да се постигне тази двуфазност, предполагам че и ръчната на Медела е на този приннцип

# 3
  • Мнения: 664
Аз имам мини електрик, много я ползвах и съм страшно доволна, цедях близо 6м. след като се върнах на работа. Проблеми не съм имала, щадяща е за гърдите, поне при мен задейства бързо рефлекса на потичане. Ръчната ми се вижда по-голяма хамалогия, а и е по-бавна, не бих се занимавала с нея.

# 4
благодаря за отговорите! всъщност Медела Мини има vacuum control.

Още един въпрос за 2-пхасе еьпрессион - това се касае за скоростта, не за силата/вакума на засмукване, нали?

Предполагам че Pump in Style са по-добро решение, просто не ми се инвестира в помпа, ты като не съм сигурна колко ще я ползвам.

Поздрави

# 5
2-пхасе еьпрессион = 2-phase expression

# 6
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 885
Аз имам Медела Хармони. Ако ще се ползва дълго и често наистина електическата е по-добрият вариант. Но на мен Хармонито ми върши идеална работа. Много съм доволна.

Това с двете фази не са скорости, а силата на засмукване. С първа фаза стимулираш гърдата (натиска се с палец края на ръчката, който е от към теб) , а втората вечт цеди (натиска се противопложния край, като се хване вече цялата ръчка.) Удобна е.

# 7
Мерси за инфото. Още нещо - смятате ли че размера на гърдите има значение при избора на помпа (електрическа или ръчна)?

Аз имам относително малки гърди (нормално 75Б, сега 85, хихи): няколко пъти се пробвах с една супер смешна помпа с балон и ме болеше. Може да е въпрос на практика...

Червената Кралица, смяташ ли че Хармонй е уместна за малки гърди?

# 8
  • Мнения: 2 924
аз ползвам  Medela Mini Eletric и съм много доволна. Малка, но мощна , работи и с батерии , може да се регулира силата на засмукването плавно ,а не  на степени. Мисля ,че ще ти свърши много добра работа.
 А ако мислиш да кърмиш помпа със сигурност ще ти трябва. Ако малко след поредното кърмене на бебето изпомпиш част от млякото ще имаш повече мляко за следващото му кърмене. Колкото по- често се изпразват гърдите ,толкова повече и по-хранително мляко произвеждат:)
  Така пише в моите книги  ,а и се уверих ,че е истина:)

# 9
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 885


хе хе хе   Размерът няма значение. Иначе аз нося същия размер сутиен  като теб и съм доволна от помпата - ако това ти звучи по-убедително.  Mr. Green

# 10
Мерси на всички за съветите.   Laughing

Ты като засега не смятам да се деля от бебо и ще цедя не всеки ден и не повече от веднъж на ден (мисля), накрая си поръчах Хармони, а по-нататък ако се наложи ще мина на електрическа.

Общи условия

Активация на акаунт