Майки от гр.Варна, искам съвет!

  • 1 045
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 278
Здравейте!
Кажете ми добър педиатър, искам специалист!
По принцип съм доволна от моята, но детенце не е добре вече 2 седмици и искам още едно мнение.
Ето историята - на 15.11. му правиха ДТК- първи прием, той беше на 4м и 22д. На другия ден вдигна температура 38.5, започна и разстройство, обадих й се и тя дойде веднага. Каза, че нищо му няма на гърлото и на гърдичките, притеснявала се от имунизацията. Той продължи с температурата и на другия ден му изписа антибиотик CEC. Пихме го 5 дена, като го спрях, той започна да кашля! Значи, един ден без антибиотик и пак го започнахме! Пие го вече 4 дена, никакъв ефект, кашля много! Вчера пак го водих, пак нищо му нямало - гърдите били чисти, гърлото добре - ами защо кашля тогава Imp  Вече няма темп., но е отпуснат, крив, не е моето детенце Sad
Незнам много ли е рано за рентген, затова се добитвам до вас - какво да правя Confused:  Sign Exclamation  Confused:
Моля ви, пишете бързо Simple Smile

# 1
  • Варна
  • Мнения: 10 781
Виж, сигурно си чувала за д-р Соколова, всички много я хвалят, дори и майките от този форум. Тя работи само на частно, но прегледа не е скъп - 10 лв. Казват за нея, че не бърза да изписва антибиотици, а ако се наложи да изпише нещо, то винаги е нещо приемливо като цена, не е фен на супер скъпите лекарства. Възрастна е, което донякъде говори и за много опит. За съжаление, не й знам тел., но ако се поразровиш малко по-назад, ще го откриеш, съвсем скоро се говори за нея: или в Майки..., или в Здравословни проблеми. Кабинетът й е между ВИНСа и р-т Димят, в един висок блок, има големи табели, улицата мисля беше Н.Михайловски (в пресечката се пада). Успех и бързо оздравяване на бебчо!

# 2
  • Мнения: 5 500
Пуснах ти ЛС.

# 3
  • Мнения: 1 629
Аз съм доволна от д-р Кирязов 0888/349269, ходи по домовете, а прегледа беше 12 лв, мисля.
 Дано всичко с детенце е наред.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 513
Май вече е доста късно, но тел. на др Соколова е 608-986 в кабинета и 880100 в къщи. По това време вече си е тръгнала от кабинета. Дано при вас вече нещата да се оправят! целувки от нас!

# 5
  • Мнения: 278
Много благодаря на  всички Laughing Laughing  Laughing
 Може да се консултирам и с тримата Wink

# 6
  • Мнения: 5 241
Цитат на: muriel
Аз съм доволна от д-р Кирязов 0888/349269, ходи по домовете, а прегледа беше 12 лв, мисля.
 Дано всичко с детенце е наред.



И аз препоръчвам д-р Кирязов  Sign Exclamation
Дано бебо се оправи скоро  Praynig

# 7
  • Варна
  • Мнения: 322
За д-р Соколова съм чувала само хубави неща!
Обезателно пиши как се развиват при нещата!
Дано по-бързо се изясни от какво е кашлицата, за да може да се лекува.

P.S. Не искам да те плаша, но детенце на моя позната правеше подобна реакция на ДТК ваксината и забраниха останалите приеми. Попитай лекаря.

# 8
  • Мнения: 278
Цитат на:
P.S. Не искам да те плаша, но детенце на моя позната правеше подобна реакция на ДТК ваксината и забраниха останалите приеми. Попитай лекаря.[/quote


 И аз много се притесних с тая ваксина Sad  Моята докторка/ Зидарова/ също каза, че докато не порасне, няма да му слага други. Незнам какво стана, може ли да е от имунизацията и какви последици може да има Rolling Eyes

# 9
  • Варна
  • Мнения: 513
Това първото ДТК ли му е? По принцип всеки организъм реагира по различен начин на ваксините. Моята дъщеричка направи гърч след ваксината Тримувакс (на 1г. 1м.). След това се наложи да ходим по невролози за изследвания и от невролога разбрах, че ДТК и Тримувакс са гърчогенни. Тримувакса заради рубеолата в нея, а ДТК-то заради коклюша. Ако не му е първа тази ваксина, а поредна, не се тревожи. Може просто в момента детето да не е било съвсем здраво и заради това да ти се струва, че е от ваксината. Ако не се е зачервила ръчичката му, значи не е от нея. В момента има неприятен вирус с бързо усложнение кашлица, та може него да сте пипнали.
Ако е му е първа ваксина ДТК ще трябва да се преценява много добре по-нататък как ще се процедира.
Но защо пие антибиотик за 5 дни и след 1 ден пак? Антибиотиците различни ли са или един и същ? Непременно се обади на някой друг лекар, аз препоръчвам д-р Соколова.
Пиши как се развиват нещата при вас! Дано се оправите по-бързо! Praynig

# 10
  • Мнения: 278
Цитат на: lydi
Това първото ДТК ли му е? ...Ако е му е първа ваксина ДТК ще трябва да се преценява много добре по-нататък как ще се процедира.
Но защо пие антибиотик за 5 дни и след 1 ден пак? Антибиотиците различни ли са или един и същ? Непременно се обади на някой друг лекар, аз препоръчвам д-р Соколова.
Пиши как се развиват нещата при вас! Дано се оправите по-бързо! Praynig


 Първа е и затова се притеснявам Sad А за антибиотика - да, един и същ е! И аз питах защо, но тя каза да давам същия!  И най-се ядосвам като каже "нищо му няма" Imp  Е, може ли да кашля толкова, ако му няма нищо Confused:
Днес опитах, но не се свързах с никой от педиатрите, които препоръчвате, но не бях и много настоятелна, нещо и аз се разболявам и ми е лошо, но утре ще бъда упорита!

# 11
  • Варна
  • Мнения: 513
Зависи каква е кашлицата. Ако е суха, не е много страшно, ако е влажна, тогава е по-сериозно. В много случаи кашлицата продължава и при оздравели хора.
Ако и ти не се чувстваш добре, може да е вирус, който се пипнали заедно. Домашният тел. на д-р Соколова е 880100, ако имате кола, може да я вземете от вкъщи, а ако смяташ  че не е много сериозно положението може да се уговорите да види детето утре в кабинета си. Аз и се доверявам 100%, лекува и двете ми деца.
Не се тревожи, ако е от ваксината вероятно ще отложат следващите, които му предстоят или ще му ги слагат но предварително ще трябва да му даваш противоалергични препарати.
Мисля си че не е добре така антибиотика да се прекъсва и после пак да се започва, но не съм лекар. Може би все пак може, защото има натрупване в организма от него до няколко дни след прекъсването му.

Общи условия

Активация на акаунт