За супите?

  • 1 452
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 226
Казаха ми да почна да давам супи,но незнам как и по кое време те заместват хранене или се дават между храненията?И как трябва да е пасирана ли?
Мерси предварително! newsm03

# 1
  • Мнения: 4 629
За пасирането зависи дали пасираш другите храни на детето, ако да тогава пасирай и супата. Според мен можеш да я даваш за вечеря като самостоятелно хранене. Може да добавяш и малко хляб

# 2
  • Мнения: 35
Ако ще заместваш хранене трябва да е по-гъста и пасирана. Според мен сте още малки за непасирана.

# 3
  • Мнения: 5 299
Ако сте заместили обедното хранене изцяло с пюре, можеш да даваш супа вместо пюре. А ти самата ще си решиш, има 2 варианта - да даваш пасирана за разяждане и после пюре, или само супа+сухар. , можеш и да я даваш за ве4еря. Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 384
Понеже ние сме на кухня,аз давам супата в 10ч. със малко сиренце и сухарче.Намачквам я хубаво с вилица,но вие в началото може да я пасирате ,докато свикне.Благодарение на супата,Алекс свикна да яде малко по-едра храна,защото е по-рядка и му е по-лесно да преглъща.Алекс много обича супа.

# 5
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 291
Моята пък не е фенка на супите  Confused. И до сега рядко давам като самостоятелно хранене супа. Обикновено я кльопва на обяд преди основното, но малко като количество.

# 6
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
В началото със супата замених обедното пюре.Към 11-12 мес. ядеше на обед готвеното от кухнята и супата започнах да я давам за вечеря.За сега можеш да я посираш,след време ще я намачкваш с вилицата и така детето ще се научи да дъвче.

# 7
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 291
В началото със супата замених обедното пюре.Към 11-12 мес. ядеше на обед готвеното от кухнята и супата започнах да я давам за вечеря.За сега можеш да я посираш,след време ще я намачкваш с вилицата и така детето ще се научи да дъвче.

Сори, ама не се стърпях  Mr. Green

# 8
  • Мнения: 742
Аз несъм ги пасирвала Peace. От начало само малко ги намачквах с вилица, винаги съм ги давала вечер помеже не ги е изяждала почти никога и после ако преценя съм давала мляко Peace.

# 9
  • Мнения: 5 299
В началото със супата замених обедното пюре.Към 11-12 мес. ядеше на обед готвеното от кухнята и супата започнах да я давам за вечеря.За сега можеш да я посираш,след време ще я намачкваш с вилицата и така детето ще се научи да дъвче.

Сори, ама не се стърпях  Mr. Green
хахаха, понякога се получават много интересни бисери Joy

# 10
  • Мнения: 7 640
значи второто от кухнята принципно стига за обяд, десерто за следобедна закуска, а супата за вечеря, така ли newsm78

# 11
  • Мнения: 442
по принцип супата се дава за разяждане - т.е. преди основното ястие (обикновено на обяд е пюре). поради тази причина се дава без хляб - за да не се засити детето с нея. обаче, който както си прецени. имам приятелки, които на обяд дават супа със сухар и хлапетата се наяждат - лошо няма. моите деца също много обичат супа и понякога само това обядват.

# 12
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 291
Аз много рядко давам супа за вечеря. Обикновено обядът започва с нея- половината количество изяжда, а после и основното

# 13
  • Мнения: 4 187
В началото давах по две- три лъжички преди основното храна на обяд, тази практика не продължи дълго Mr. Green! Супа, Рая яде вечер с един или два сухара

# 14
  • Мнения: 4 621
Опитвам се да давам супата вечер със сухарче. Моята бебка обаче е доста капризна и обикновено не иска да я хапва Tired

Общи условия

Активация на акаунт