Питанка до чешките мами

  • 481
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 313
Моля ви да ми кажете с какво се заплаща все още в Чехия и ако не е в евро, дали е възможно разплащане в евро, ако не - къде може да се сменя?
Благодаря предварително на отзовалите се!  Hug

# 1
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Здрасти  Arwen Undomyel:)

Още не се плаща с евро в Чехия. Все още полазваме чешки крони. Може да ги смениш в банка или чейнч бюро, което на чешки се казва Smenarna. Доколкото знам банките си взимат комисионна, в някои чейч бюра също, но има и без. Зависи къде ще сманяш. Ако е на летището, курса естествено е по-нисък, но не е голяма разликата. Може обаче и да си смениш прдварително в Германия(нали си там?). В банките не би трябвало да е проблем.

Ако имаш още въпроси, ще се радвам да отговоря!

# 2
  • Мнения: 11 313
Наталина, много ти благодаря за включването.
Въпросът ми произтече от идеята, че така и така ще правим почивка на границата, то за на връщане да отскочим да заредим с бензин от Чехия. Не знам къде ще търсим банки за обмен, но дано намерим на лесно бюра. Ще сме в Waldmuenchen и май Cheb е най-наблизо.

# 3
  • Мнения: 357
На бензиностанциите по границата мисля, че може да се плаща в евро, но даже и да не може, веднага след границата можеш да смениш, има нещо като чейндж-бюра - малки дюкянчета за алкохол и цигари. Там даже може да спазариш за по-изгоден курс Peace
Приятна почивка!

# 4
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
На бензиностанциите по границата мисля, че може да се плаща в евро, но даже и да не може, веднага след границата можеш да смениш, има нещо като чейндж-бюра - малки дюкянчета за алкохол и цигари. Там даже може да спазариш за по-изгоден курс Peace
Приятна почивка!

Точно това щях да пиша.   Hug Heart Eyes А и на повечето бензиностнции може да се плати с карта тип VISA. Така че няма да имате никакъв проблем.

Приятно изкарване на почивката и от мен!   bouquet

# 5
  • Мнения: 11 313
Много ви благодаря момичета!
Ще се възползваме при всички положения да прескочим оттатък не само да заредим.

Общи условия

Активация на акаунт