Как тактично да кажа?

  • 1 831
  • 25
  •   1
Отговори
Детето ми скоро има рожден ден.
Помогнете ми как тактично да помоля (без да звучи нахално), че не искам подаръци дрехи за детето ми.
Най-добрия подарък за дете според мен е играчка.
Но ако го кажа директно веднага си мисля за реакцията- Хайде сега и претенции...
Дайте идеи, моля.

# 1
  • Мнения: 5 577
Например - "Имаме достатъчно дрехи, наскоро купувах"
или "Имаме нужда от ... " и казваш там нещо, примерно книжки, пъзели (ако е по-голямо).

Или както си казала и на нас - "Смятам, че играчка е най-добрия подарък"

# 2
  • Мнения: 723
Моите приятели обикновено ме питат - намисли си какви точно играчки искаш и когато те попитат, кажи. Ако не, направи каквото ти е казала МърГулиЯPeace

# 3
  • Мнения: 2 006
Ако хората, които си поканила са ти близки-казвай направо Simple Smile
Не става въпрос за претенции, а за нуждите на детето Peace

# 4
Благодаря за отговорите.
Всички съвети са приложими, но ако ме попитат какво искам за подарък. А ако не ме попитат?
 newsm78

# 5
  • Мнения: 4 629
Съветите на Мъргулия стават без да са те попитали. Вмъкни репликите някъде в разговора за рождения ден

# 6
  • Мнения: 2 792
 Аз лично не бих се притеснила и не смятам за нетактично да уточня, когато каня, че е най-подходящо да се подарят играчки.
   Със сигурност самите подаряващи се чудят какво да изберат и това уточнение, все пак е някаква насока, ако вметнеш и какви по-точно играчки са любими на рожденика, мисля че ще бъде възприето с абсолютно одобрение  Wink.

# 7
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Когато каниш за РД-то вмъкни, че детето ти много ще се зарадва на играчка. Аз също предпочитам играчка и го казвам директно, но пак имаме подаръци дрехи. Аз когато подарявам правя комбинация от двете.

# 8
  • Мнения: 636
Леле, що не влязох по-рано в тази тема. Аз купих днес лятно костюмче за едно момиченце на две годинки. Чудих се, чудих се.. и това. Сега да купя и играчка ли, много нагорно ще ми дойде.

# 9
  • Мнения: 1 492
Леле, що не влязох по-рано в тази тема. Аз купих днес лятно костюмче за едно момиченце на две годинки. Чудих се, чудих се.. и това. Сега да купя и играчка ли, много нагорно ще ми дойде.
terra не се притеснявай, в случая мм1 не иска дрехи, не, че не трябва да се подаряват дрешки. Аз лично се радвам и на двата варианта, винаги има нужда от една нова тениска или къси панталонки, а малкия естествено се радва на играчките.

мм1 казвай си направо, никой няма да каже, че си с претенции.Весел празник

# 10
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Наистина- ако са ти близки- кажи директно. Аз почти винаги гледам да купувам играчки+дрешка. Един подарък за детето и един за мама Hug

# 11
  • Мнения: 2 910
Леле, що не влязох по-рано в тази тема. Аз купих днес лятно костюмче за едно момиченце на две годинки. Чудих се, чудих се.. и това. Сега да купя и играчка ли, много нагорно ще ми дойде.

terra, не се притеснявай, костюмчето все ще влезе в употреба Wink
Ние утре сме на детски рожден ден и за подарък съм купила също лятно костюмче, но такива бяха предпочитанията на майката, тъй като момченцето си имало много играчки. Аз затова винаги питам, така ми е по-лесно за мен и подаръка по-практичен.
mm1, може в процес на разговор да кажеш нещо от сорта" всеки ден го преобличам по няколко пъти, толкова много дрешки има, че неможе да ги износи или, че няма място в гардероба". Казано на място,така че да не прозвучи нарочно, човека отсреща би трябвало да се досети.

# 12
  • Мнения: 5 183
Аз скоро подарих на приятелско дете дреха и игра. Пове4ето му подаръци бяха дрехи и той казал на баба си по телефона:"Бабо, ами аз САМО 2 подаръка полу4их, другото бяха дрехи"  Mr. Green Да уто4ня само 4е юнака, за когото говоря, навърши 7 години.

# 13
  • Мнения: 1 210
Аз обикновено казвам - "Играчка. Нали все пак си има мама и тате да го обличат." и пускам една широка усмивка.

На бабите обаче винаги казвам да подарят по някоя дрешка - дори комплект бельо. Моят нали е конте и винаги като се облича си казва - това от баба Пенка, това от баба Елче, това от вуйна-кака Милена и така. Пък играчките по-бързо му минава мерака за тях.

# 14
  • Мнения: 72
да и аз съм на мнение 4е няма от какво да се притесняваш и трябва да си кажеш.дори и да не те питат кажи със усмивка:"моля ви само дрехи не ни носете,че не можем да си ги износим вече" Grinning.не се притесняваи няма нищо лошо в това,мисля че дори би улеснила гостите.наистина всеки се чуди какво да вземе така че деистваи спокоино,сигурна съм че никои няма да обидиш.

Общи условия

Активация на акаунт