Домове за възрастни?(СПЕШНО)

  • 5 506
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 289
 
  Момичета, не съм сигурна, че темата ми е за този подфорум, но сърдечно моля модераторите да я оставят за един ден, защото съм сигурна че повече хора ще я видят и може би ще ми помогнат с информация. Интересуват ме домове за възрастни хора в София - ако някой е ползвал услугите им, бихте ли ми казали нещо за условията там, координати, цени? Да уточня, че става въпрос за човек на 52г., не е пенсионер, но за момента не може да се обслужва сам (на памперси е). Казвам това, тъй като не знам какъв точно дом е подходящ.
  Ще съм ви благодарна за всякаква информация    bouquet

Последна редакция: чт, 15 юни 2006, 20:49 от Fiama

# 1
  • Мнения: 3 405
А няма ли вариант да се грижи за него мед. сестра в къщи? Има такива, които са постаянно при нуждаещия се срещу съответното заплащане.

Иначе тук ти пускам линк, но подробности не мога да ти кажа, не съм запозната:

http://www.yellowpages-bg.com/all_f.php?key_n=207

Но за човек е най-добре да си е у дома  Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 708
разбрах, че близо до София има в гр. Радомир, не е далеч, било в някакъв блок

# 3
  • Мнения: 3 371
миналата година проучвах домове за баба ми, която вече почина, но това, което видях беше ужасно. става дума за частни домове , един в горна баня и един в банкя. високи цени, мисля беше 400 лева таксата на месец, а за условията няма какво да говорим. но това е мое мнение де. зависи кой в каква ситуация е.
ако може да намерите някой да го гледа у дома е по-дъбър вариант, но всичко зависи и е според ситуацията.

# 4
  • Мнения: 415
Свекърва ми е в такъв дом. Намираше се на Хладилника, но се преместиха срещу Метро 2 в една двуетажна чисто нова къща. С алуминиева дограма, светла, чиста, с двор. Таксата е 400лв. на месец. Търсихме доста време и това беше най - прилично предложение и като цена и като условия. В дома има и ходещи и лежащи възрастни хора. Гледат ги добре, хранят ги разнообразно, поддържат чисто. Доволни сме. Не знам дали имат свободни места, но ако искаш пиши на лични да ти дам телефон.

# 5
  • Мнения: 289

  Благодаря ви за отговорите. Първо и аз мислех за сестра, но мисля че жилището му не е пригодено за целта. Засега дом ми се вижда най-приемливия вариант, но ако знаете нещо по въпроса със сестрите също ще ми е от полза.

# 6
# 7
  • Мнения: 289

  mam@ , благодаря и на теб   bouquet

 

# 8
  • София
  • Мнения: 2 530
Баба ми и дядо ми са в държавен старчески дом в Горна Баня.Не са лежащи, сами се обслужват.Те казват, че плащат по 200лв на месец. Условията меко казано, са доста мизерни. Добре, че имат градинка, в която да излизат през топлите дни. В същия дом има и лежащи хора, които се обгрижват от санитарките. Естествено има и мед. сестра. Баба ми и дядо ми са подали молба в соц. грижи, откъдето им предложили няколко дома за стари хора. Чакането е доста, в техния случай две години.
Пак в соц. грижи можеш да провериш, ако съществува още програмата по заетост, за някой който да посещава болния на място.
Успех.

# 9
  • Мнения: 5 606
Ако болния има експертно решение на ТЕЛК с увреждане над 90 % с чужда помощ, може да му се предложи услугата личен асистент или социален асистент. Личен асистент трябва да е някой родственик, който отговаря на условията за социално подпомагане. За социален асистент може да има и само протокол на ЛКК за явяване пред ТЕЛК /важи 6 месеца обаче/. Социалният асистент се назначава от Бюрата по труда и не се знае кого ще пратят-малко по-рисковано е. За конкретните възможности се консултирайте с Д "СП" по местоживеене.

# 10
  • Мнения: 5 468
 Shocked 400 лв. такса? Гледам и не вярвам на ушите си...

# 11
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 660
 
Shocked 400 лв. такса? Гледам и не вярвам на ушите си...

О, да, тези дни и на нас ни се наложи да се поинтересуваме,
имаше и за 900. Много луксозни. dontknow

# 12
  • Мнения: 3 405
Shocked 400 лв. такса? Гледам и не вярвам на ушите си...

Така е, но условията в социалните домове са меко казано ужасни. Има и такива, в които вземат процент от пенсията, 80%. например.  Всички плащат толкова, независимо дали пенсията е 80 или 400 лв. Гледах по телевизията за такъв дом, в старопланинско градче, бабите и дядовците се чувстваха добре и беше хубаво устроен.

Fiama, дано намерите изход, все пак човекът не е много възрастен. Сестри и гледачки се намират и по обява. Пусни в някой вестник.

# 13
  • София
  • Мнения: 3 421
 Ужасявам се от това което прочетох, дано никога не ми се налага да вземам решение да изпращам някой близък в такъв дом Praynig

# 14
  • Мнения: 289
  Момичета, много ви благодаря за информацията  Hug
  Аз пусках сърчове по интернет и ми излязоха разни домове, но тъй като в момента не съм си в БГ и няма как да им се обадя, всичко което ми пишете ми е много полезно.
 Анджелина, след прочетеното и аз сериозно се замислям за гледачка ... просто ситуацията е комплицирана и се чудя кой би бил оптималният вариант.
 

Общи условия

Активация на акаунт