Кихам. Вредно ли е?

  • 2 765
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 423
Мами, тия дни тук е адска жега. Вчера се потихме с мъжа ми и бебето
под едно дърво и се молехме да се раздвижи въздухът. А тая сутрин
ставаме и аз, и благоверният с болки в гърлото, запушени носове и
се редуваме в кихането.
Вредна ли е тая бацилова среда за малкия бозайник?
Засега не е показал неразположение. А ние се въздържаме от обичайните целувки.
Аз пия чай с мед и правя гаргари със сода.
Какъв е вашият опит?

# 1
  • Мнения: 422
Здравей,
ние имахме период,в който тати беше настинал и за по-сигурно си взе маска от тези които лекарите ползват.
Бебчо си беше добре през цялото време,нямахме проблеми.
Незнам дали самата маска предпазва достатъчно,но само за това се сетихме тогава.
Дано съм била от полза.Желая ви скорошно оправяне!  bouquet Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 18 679
Ами като се има предвид, че 90% от тези инфекции се предават по въздушно-капков път, не е желателно да е сред кихащи WinkНо при липса на алтернатива - поне не му кихайте в лицето и надявам се, няма да се зарази Peace

# 3
  • Мнения: 141
За теб Liska, освен топъл чаи, мога да препоръчам и Paracetamol при болки в гърлото. За бебчо - кърмене, кърмене и пак кърмене, здрав сън, и чист въдух.  Laughing

# 4
  • Мнения: 435
Според мен другите ти алтернативи са по-вредни , тъй че ... кихай си на воля  Wink
На мен хомеопатията много ми помогна , ако искаш потърси някой добър хомеопат , минава за часове  Peace
Кърмата ти ще " ваксинира " бебока срещу болеста ти , но е възможно и той да я изкара леко .... не се тревожи  Hug

# 5
  • Мнения: 3 760
Не му кихайте в лицето  Laughing Иначе ти ще му предадеш антитела с кърмата, но по-добре да не се заразява...

# 6
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Доколкото знам, вирусът на настинката, преминава през порцелан....толкова е малък....така че каквото и да си сложиш едва ли ще го спреш.........Но пък ако искаш пробвай с маска

# 7
  • Германия
  • Мнения: 8 094
Кихай в кърпичка  Wink
Иначе - за болящо гърло има едни Emser Pastillen, идеални за кърмачки, ако стане по-зле, нищо не пречи да опреш до бебешките сиропи, така ни съветва нашата педиатърка и домашната ни е на същия акъл.

# 8
  • Мнения: 3 423
Хиляди мерcи.
Не ме боли вече гърло, а само носотек имам,
виж, мъжът ми едва се преплита. И затова
нощес спа в друга стая, та да не ни товари
с допълнителни бацили. Бебо е ок.

# 9
  • Мнения: 8 917
Ами като се има предвид, че 90% от тези инфекции се предават по въздушно-капков път, не е желателно да е сред кихащи WinkНо при липса на алтернатива - поне не му кихайте в лицето и надявам се, няма да се зарази Peace
Peace
Или ходене с маски у дома Peace Макар да не съм го правила никога, но при други  е подействало Peace

Общи условия

Активация на акаунт