Температурен метод

  • 2 862
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 173
Хей здравейте! Искам да кажа, че този месец и ние с моя мъжу правим бебче. Аз реших да си засека овуто чрез температурния метод. Та исках да ви питам дали е точен този метод?
Ми аз вече около 20 дни си меря сутрин температурата след като имаше два дена в които ми беше 37 реших че съм в ову. Два дни след това ми се повиши и сега вече 3 дни ми е над 37, даже днес ми е 37,4 и малко се шашкам. Нормално ли е? newsm78

# 1
  • Мнения: 9 990
Рожбе-дай графика, ако нямаш-направи си такава, че да я гледаме и обсъждаме заедно.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=20668.0

 ето ти малко теми-разгледай ги.
Ето тук се коментират температурите-много от момичетата са спец по разчитането

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=67819.0

И нека си с успеха на начинаещия и всъщност да не се наложи да мериш нищо.Заповядай и в седмичната тема, където си споделяме всекидневно тези неща.

# 2
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 991
Меренето на БТ обикновено дава информация за овулацията, когато тя вече е минала. Когато има овулация в един МЦ, графиката става двуфазна т.е. има една фаза с по-ниска температура - предовулаторна и една фаза с по-висока температура - след овулация. Обикновено овулацията е в последния ден с ниска температура или в някой от следващите дни. Понякога след овулация температурата скача рязко - с 0.20-0.40 градуса, а друг път се покачва стъпаловидно /по малко всеки ден/. Това е съвсем накратко... Можеш да съчетаеш меренето с тестове за овулация - те пък ще покажат предварително че овулацията предстои.
Ако имаш питания по самата графика сме насреща за отговори - или в една от закованите теми, или в седмичната темичка. Успех!
Повече тук: Wink
http://calendar.zachatie.org/work/HelpWhyCalendar#11
http://www.zachatie.org/modules.php?name=News&file=article&sid=69

Кой ден от цикъла ти е? Колко дни е по принцип? Температура от 37, 37 и малко градуса е нормална за лутеалната фаза т.е. след овулация.

# 3
  • Мнения: 173
Добре значи вижте как ми се е развила температурата през този месец:
от 24,25,26,27,28,29,30 -> 36.6 градуса
31.05 - 2.06 ->36.5
3,4,5,6.06 ->36.7
7,8.06 ->36.6
9,10.06 -> 37 Тук си мисля, че съм била в овулация
11,12.06 -> 36.8
13,14.06 -> 37.1
15.06 ->37.4
Надявам се да ми се разбира
Кажете какво мислите в каква посока се развива моята крива   Praynig

# 4
  • Мнения: 4 806
rojbe, виж, мила, какво ще кажеш да копираш този си пост и да го пуснеш още веднъж в седмичната тема? Пенелопа съвсем любезно те покани там и аз се присъединявам към няйната покана. Седмината тема е тази, дето има дългичко заглавие и са сложени датите на текущата седмица. Сигурна съм, че там повече момичета ще я видят и ще ти отговорят. 

# 5
  • Мнения: 173
Добре де ама на мен нещо не ми е ясно как да пиша в седмичната тема като няма бутон "отговори". Извинявай за елементарния въпрос обаче съм нова.

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 351
Добре де ама на мен нещо не ми е ясно как да пиша в седмичната тема като няма бутон "отговори". Извинявай за елементарния въпрос обаче съм нова.
Провери пак...бутон "отговори" си има. Simple Smile

# 7
  • Мнения: 9 990
A и според тези температури, ако съм се ориентирала де-овулация около 2.06

# 8
  • Мнения: 4 806
има бутон Отговори - най-отгоре и най отдолу,,, а ти тук как отговаряш? Нали ползваш някакъв бутон.
Може би си объркала коя тема да отвориш - не онази най-долу, а тази, дето е точно под твоята тема. Ако имаш още затруднения - давай с въпросите тук. ще помагаме Simple Smile

# 9
  • Мнения: 4 806
да, най-вероятно си объркала темите - трябва да отвориш тази, на която заглавието започва с "Дъжд... "

# 10
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 991
Според мен овулацията е на 08.06. Тогава температурата ти е 36,60. На следващият ден се наблюдава рязко покачване с 0,40 градуса, а след това температурата ти се задържа сравнително висока 36,80 - 37,40.
Направи си регистрация в Зачатие http://calendar.zachatie.org/work/HomePage и попълвай там данните - по-лесно ще ни е да ги тълкуваме. Поиграх си малко - ето я кривата на температурата Wink

                                                   /
                                                  /
                                                 /
                                              _/                            37,10
                                    _       /                               37,00
                                   /  \    /                                 36,90
                                  /    \_/                                  36,80
                      ___     /                                           36,70
_______       /      \_/                                             36,60
              \__/                                                         36,50

24-30     31-1 3-6 7-8 9-10 11-12 13-14 15

# 11
  • Мнения: 9 990
Ееее, не е истина просто-аз иначе неможах да си я представя-Жабче-супер си  bouquet

# 12
  • Мнения: 173
Мерси много Жабче за кривата!  bouquet. Обаче  в крайна сметка не разбрах какво ви е мнението дали температурата ми е в правилна посока, имам предвид към бебче или си е нормална тая крива.

# 13
  • Мнения: 9 990
рожбе, лягай да спинкаш вече, не си тормози главата Laughing
Рано е да се каже дали има бебче.Ако няколко дена след предполагаемата дата на цикъла поддържаш висока температура, тогава вече можем да се съмняваме за бременност.Ти всъщност не разбрах де-закъснение имаш ли?Ако имаш-то да, можеш да се надяваш.

# 14
  • Мнения: 173
Ами нямам, ама много се обърках със всичките теории, които ги изчетох тия дни. Сложна работа ще се окаже  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт