Ще повтаряме яслата

  • 2 606
  • 52
  •   1
Отговори
  • Мнения: 343
Здравейте момичета,
днес ми се стовари такъв въпрос и не знам какво да правя. Хриси е родена на 01.01.2004г. и ходи на ясла. Мислех от есента, че ще тръгне в 1ва група, но уви, ще я оставят в яслата, защото е набор 2004. Проблемът ми е, че повечето й приятелчета са 2003г. и те отиват в градината, а тя ще остане с малките - те тъкмо проходили, още не говорят. Няма ли това да я дръпне назад, цяла година още с по-малките Thinking Сега ще говоря с директорката дали не може да я премести, но ми казаха, че няма места за градината. С нейната приятелка тръгнаха заедно на ясла, в една група са и си мислех, че ще продължат така, а трябва да ги разделим. Какво да й обясня, че Дари отива, а тя не. Няма ли да му е мъчно на детето. Не знам какво да правя.

# 1
  • Мнения: 4 406
в нашата група имаше такова дете, изписаха го на 3г 6 м. помагаше на лелките с по- малките, учеше ги да се обуват и като идвах да си взема сина и ми докладваше дали е ял, спал и т.н. лелите и сестрите се шегуваха, че ще я назначат на щат- управител на групата
има и добри страни, не се натъжавайте толкова

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Не, няма да я дръпне назад.Сега в първа група минават децата набор 2003. По закон, детето няма право да бъде местено в група преди навършване на 3 год.И защо си мислиш,че децата които ще постъпят в яслата няма да говорят? Все пак и те са на нейната възраст.Между другото и двете ми деца са карали по 2 год. в яслена група,т.к. и двамата тръгнаха много рано.Е, не ги е дръпнало назад.Колкото до приятелчета - децата са така устроени,че доста бързо създават контакти. А с приятелката си пак ще се виждат. Това е, няма страшно.

# 3
  • Sofiа
  • Мнения: 3 240
И моя дербосък ще е пак в яслата доогодина и ще премине в първ група чак на 3г и 6м.
Аз още се чудя дали да говоря с директорката по въпроса
От една страна и аз имам същите притесненя като теб, но от друга яслата си има и предимства: там по-добре ги гледат и ги третират като бебета, а в групите ще искат от него да ходи сам на тоалетна примерно, да се облича и обува, а той не ги умее все още тези неща

# 4
  • Sofiа
  • Мнения: 3 240
Не, няма да я дръпне назад.Сега в първа група минават децата набор 2003. По закон, детето няма право да бъде местено в група преди навършване на 3 год.
Тоава е така, но аз лично видях в списъка за градина 2 деца, кото са 2004, но виждаш ли в списъка за градина ЕГНто им беше сбъркато с 3, а в списъка за ясла е с 4 -ка. А това го знам само защото познавам дечицата - иначе въобще нямаше да разбера

# 5
  • София
  • Мнения: 3 679
В нашата ясла като навърши детето 3 години и до 10-тина дни го местят в градината - мислех, че навсякъде е така /където са ясла и градина на едно/ newsm78
Таня ще направи 3 години октомври, ще започне учебната година в яслата и после ще я преместят.

# 6
  • Линдау
  • Мнения: 72
Случаят ти наистина е спорен, защото е съвсем ама съвсем в началото на годината. Моте деца ще тръгнат септември на детска градина и изчислих че първи клас ще са на 7год. и половина, но твоето детенце ще е на 7 год. и 9 месеца. От друга страна пък си мисля че като са в училище всички ще са набор 2003 или 2004 за теб. Винаги ме е изумявало, как в икономическият техникум в класа имахме от 79-81 набор и някои имаха по 2 години разлика Shocked. Все си мисля че това има значение newsm78

# 7
  • Мнения: 7 362

Таня ще направи 3 години октомври, ще започне учебната година в яслата и после ще я преместят.
  Пълна глупост. #Cussing outДетето трябва да си тръгне на градина още септември месец.Те какво чакат да се формира групата септември и тя като отиде октомври да плаче повече докато успее да се включи в детския колектив.Да не говоря,че децата вече ще са се адаптирали към новите условия,а тя ще свиква по-късно и това може да я комплексира.На училище пак ли ще тръгне октомври като навърши 7 години? Набора 2003 си върви от 1 януари до 31 декември като една възраст.На училище декемврийчетата тръгват преди да се навършили 7 г ,а януарчетата на 7 г и половина.   bouquet     

# 8
  • Мнения: 544
И Анджи е родена март 2004 и пак ще си е в яслата. Ще се местим в друго жилище след около година и там ще тръгне на градина, всъщност и за това ще останем да си изкара яслата, а не само да се мести за няколко месеца.

От друга страна обаче, тя и сега се изявява като "учителка" в групата, нищо, че половинета деца са по-големи от нея.  Wink Все ги наставлява, иска да ги храни, бърше им носовете Grinning Grinning
Памперс не ползва, облича се и се обува сама, храни се сама. Thinking Така че, ако нямаше да се местим вероятно бих настоявала да е в детската градина, главно защото там има педагози и програмите им са по-богати.

# 9
  • Мнения: 7 362
И главно защото там има педагози и програмите им са по-богати.
  И това не е вярно.Има си програма за развитие на децата в яслата с книжки,с ръководство за педагога,със задачи съобразени с възрастта и т.н.Защо бързате да претоварите децата си и без това в училище ги чака доста претрупана програма.Ами ако на 4 години решите ,че детето ви се справя със съответните задачи в ДГ ще го пратите ли на училище,а от училище -  на 10 години в университет?Не лишавайте децата си от детството.Нека запазят прекрасни спомени,а не само безкрайните амбиции да чете на 3 години , да пише на 4 и други подобни. Twisted Evil

# 10
  • София
  • Мнения: 469
Един съвет. Кажи на директорката, че мислиш да го пускаш на училище една година по-рано и е добре да си върви с предишния набор.

# 11
  • Мнения: 536
Дъщеря ми е родена на 19.01.  и миналата година бях изправена пред същия избор. Тя беше ходила на ясла, развиваше се много добре и това беше причината да я запиша на градина. Преместихме се в друг квартал и започнах да обикалям градините и да подавам документи. Само на 2 места(от пет) имаше проблем да я запиша на градина, на едното директорката даже ми каза: "Ние не правим от децата космонавти" и каза, че детето трябва да тръгне с набора си на ясла, нищо че вече е била. Погледнах стаята на яслената група, а там едни съвсем бебешки играчки наредили, питаха ме дали детето се напишква, а тя е без памперс от както направи 1г и 4 месеца, говореше си нормално, а искаха да я сложат с деца които сега се учеха да говорят...просто не беше за нея. Като тръгна в първа група беше от малкото деца които сами си обуваха обувките! Учи стихчета бързо и в някой отношения изпреварва по-големите деца в групата и. А по английски колко "наградки " е получила и колко обича да учи думички!Ако започне да изпитва трудности, винаги мога да я преместя с по-малките, но докато се развива добре и е щастлива с предния набор, ще продължавам да я обучавам за космонавт Mr. Green

# 12
  • София
  • Мнения: 3 421
  Две приятелки имам на които децата са родени на 05.01. и двете си пуснаха децата с предният набор. Успяха да се преборят с директорките.
 
 За годината когато минават от ясла в детска градина е добре да са с предният набор, защото тогава разликата е повече от очебийна - една година при деца на 3 год. е огромна разлика.
Обаче и двете ми приятелки после изпаднаха в дилема дали децата да повтарят предучилищна или да тръгнат на училище с предният набор.

# 13
  • Мнения: 2 274
     Ейййййй, това е много гадно! Моят син е роден на 03.01 и тръгна на градина преди да е станал на 3! Добре че тогава имаше наплив за яслата, а не за градината, та бързаха да прехвърлят в градинска група колкото се може повече деца! Понеже бяха повечко ги разделиха на 2 групи: набор 97-98 и набор 98-99! Все пак и мен ме питаха дали ще го оставя на ясла или отива в градината, защото нямал още 3! Проблеми не сме имали с директорката относно това!!! Проблем имах с учителките, когато им казах ,вече в 3 група, че не искам да я повтаря, а искам да отиде в предучилищна! Еййййй, отровиха ме тия жени ви казвам  Close! Една майка от тези, които децата им са родени през декември не ми каза, че някой я е разубеждавал! Детето ми сега завърши 1 клас с отличен! Опитай да ги пребориш!
                         А ако беше се родило детенце на 31.12.03  newsm78?

Последна редакция: пт, 16 юни 2006, 09:48 от benighted

# 14
  • Мнения: 967
Медалът има две страни:
1. Може би за детето сега ще е по-добре да отиде в градина, където ще научава много нови неща (разбира се ако може да се облича сам, да ходи сам до тоалетна и да си бърше дупето, да се храни добреи т.н.) - Ако не е самостоятелен как ще отисде в градина?
2. Ако обаче премине към предишния набор, т.е. ако сега отиде в градина, то ще трбва да тръгне 6 годишен на училище или да повтаря предучилищната. И двата варианта не са за предпочитане - ако повтаря градината ще му е безкрайно досадно, ако го праиш ученик насила ще му съкратиш детството с една година - когато връстниците му още си играят, той ще пише домашни, когато връстниците му си карат студентски живот, той веч ще е завършил и ще се бори с живота - не бих направила този избор за детето си.

Общи условия

Активация на акаунт