бременност и обувки

  • 5 791
  • 45
  •   1
Отговори
Здравейте мами.Днес ходих на гинеколог и като ме видя докторката че съм с ниски обувки и ми каза -абе ти незнаеш ли че трябва да ходиш с обуки с 5 см токче за да не ти се изкривява гръбнака.Това за първи път го чувам.Навсякъде пише да носиш ниски и удобни обувки.Вие с какви ходите

# 1
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
И с ниски и с високи, но в момента ми е най комфортно с ниски обувки.
От тия където минават между пръстчетата с тях ми е перфектно  Peace

# 2
  • Мнения: 4 806
аз ходих с маратонки - това ми беше най-удобно
ползвах по едно време и чехли, но много ми се подгъваха краката с тях

# 3
  • софия
  • Мнения: 495
Аз ходех с обувки с нисък ток,защото от равните ме болеше кръста.Но ако на теб ти е удобно с равни обувки,не виждам проблем.Все пак тялото ти си знае

# 4
  • Мнения: 234
Аз ходих с равни,само те ми бяха удобни.

# 5
  • Мнения: 5 391
беше абсурд да ходя с вискоки обувки по време на бременността
накрая дори беше абсурд да обуя каквито и да било обувки Simple Smile

# 6
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 365
Винаги съм предпочитала обувки с ток - даже и докато бях бременна. 5 см не са толкова високи - особено, ако не са някакви тънки, като пирони ... Hug

# 7
  • Мнения: 4 621
Цялата си бременост изкарах на високи токчета, та дори като отидох в Болницата за раждане - пак си бях на токчета. Така ми беше удобно Hug

# 8
  • Мнения: 131
чак пък да ти казва с колко точно см ток да ходиш малко пресилено ми се струва!
аз ходех с такива каквито са ми удобни за момента - и чехли и маратонки и с 9см токове съм била на едни официални вечери. Гледах да не ми е дискомфортно и да не ми се натоварва кръста. В девети месец ходех само с ниски, защото на ден минавах над 3-4км пеша

# 9
  • София
  • Мнения: 35 910
Ако нямаш проблеми с кръста може да си ходиш на ниско или високо, както ти е по-удобно, но наистина ако има проблем - добре е обувките да са 3-5 см. високи /с равна подметка/.
Това е и препоръчителната/задължителна/ височина, когато има проблем с кръста /дископатия, напр./

# 10
  • Мнения: 2 910
Това за пръв път го чувам. Аз през цялата си бременност ходех само с ниски обувки Confused

# 11
  • Мнения: 748
най-добре е да ходиш с такива, с каквито ти е удобно  Hug
аз накрая си ходех само с маратонки, защото много ми се подуваха краката и друго не можех да обуя.

с токчета не се ли натоварва свода на стъпалото повече?  newsm78

# 12
  • Мнения: 8 917
Здравейте мами.Днес ходих на гинеколог и като ме видя докторката че съм с ниски обувки и ми каза -абе ти незнаеш ли че трябва да ходиш с обуки с 5 см токче за да не ти се изкривява гръбнака. Shocked.Навсякъде пише да носиш ниски и удобни обувки. Вие с какви ходите
Shocked
С ниски спортни ми е най-комфортно Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 35 910
най-добре е да ходиш с такива, с каквито ти е удобно  Hug
аз накрая си ходех само с маратонки, защото много ми се подуваха краката и друго не можех да обуя.

с токчета не се ли натоварва свода на стъпалото повече?  newsm78
Не, поддържа се свода и се облекчава гръбнака.
Нали има реклама по телевизията за едни стелки - там много хубаво го обесняват/ с разкривеният скелет/ Wink

# 14
  • Мнения: 354
Аз през цялата си бременност ходих с ниски обувки. Заради отоците не можех да обуя нищо друго освен едни кубинки и едни гуменки.

Общи условия

Активация на акаунт