Бум в растежа на 1,1 г.?

  • 533
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 101
Моето кърмаче ме побърква тези дни. В последните 2 седмици буквално ме напада през половин час. Хваща ми ризата, започва да я разкопчава и да търси гърдата. Simple Smile Ако не успее да стигне до нея, ме засмуква където може и се сърди че я няма. А пък като види, че съм му се вързала и се разкопчавам, започва чак да трепери от нетърпение.  Heart EyesИзобщо не знам какво успява да изсуче,  при такова сукане гърдите ми са постоянно меки. Но явно си намира все пак млекце, защото усещам че всеки път се задейства рефлекса и млякото потича.

Честно казано, на мен това повече ми прилича на лигавене или нова, по-висша форма на пристрастяване CrazyХапва си доста добре твърда храна, със сигурност не е гладен. Вода си пие, не е и жаден.

Само преди месец си мислих, че края на нашето кърмене се вижда в далечината - през деня сучеше сутрин за "Добро утро" и вечер за "Лека нощ" (нощем си суче доста, винаги го е правел), а сега....Напада ме където свари - суче седнал, прав, по корем, прави всичко възможно за да се докопа до гърдата.

Минавали ли сте и вие през такъв период при по-големите кърмачета? Ако е бум в растежа ще го преживея, но не ми се вярва да е това. Мисля че вече е голям, пък и щеше да увеличи количеството на твърдата храна...Болят ме гърдите от това непрекъснато мляскане ooooh!

# 1
  • Мнения: 8 917


Честно казано, на мен това повече ми прилича на лигавене или нова, по-висша форма на пристрастяване CrazyХапва си доста добре твърда храна, със сигурност не е гладен. Вода си пие, не е и жаден.

Само преди месец си мислих, че края на нашето кърмене се вижда в далечината - през деня сучеше сутрин за "Добро утро" и вечер за "Лека нощ" (нощем си суче доста, винаги го е правел), а сега....Напада ме където свари - суче седнал, прав, по корем, прави всичко възможно за да се докопа до гърдата.


АБСОЛЮТНО същото е положението при нас Mr. Green Имам чувството, че и с главата надолу да я обърна пак ще успее да се закрепи и да хапва Laughing Във всевъзможни пози успява да суква - яд ме е че не съм я снимала защото ще вземем всички точки на конкурси "снимка за кърмещо се дете" Mr. Green. На мен по-скоро ми прилича на лигавене - поне при нас - захваща ме и така сучейки ми се смее и ми говори така. Абсолютен лигоч Mr. Green И така - сукне, спре и търчи нанякъде Sunglasses

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Етап е - и показва голяма осъзната привързаност, което само може да те радва Laughing
Ще мине - и после ще се случва отново Wink

# 3
  • Мнения: 1 101
Ще мине - и после ще се случва отново Wink

 Crazy
Мерси и на двете! Ще си търпя тогава и ще му се радвам Grinning

# 4
  • София
  • Мнения: 3 960
Значи и при нас е така в момента, според лелята дето я гледа и предишния път при пълнолуние било така, много била яла Димана тогава, тя лелята си е малко "лунатичка" и ги следи тези работи....Не знам, може и да има връзка!

# 5
  • Мнения: 3 423
Книгата, която чета в момента, е за въпросните бумове и твърди, че до 14-ия месец бебетата изживяват осем такива откачени фази. Така че може и да е поредният бум.

# 6
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Книгата, която чета в момента, е за въпросните бумове и твърди, че до 14-ия месец бебетата изживяват осем такива откачени фази. Така че може и да е поредният бум.

Ти да не четеш Oh je ich wachse?  Wink

По темата: възможно е, и при нас го имаше, обърни внимание на това дали детето внезапно не показва нови умения.

# 7
  • Мнения: 1 101
По темата: възможно е, и при нас го имаше, обърни внимание на това дали детето внезапно не показва нови умения.
Наистина показва много нови умения - имам чувството че всеки ден ме изненадва с нещо ново newsm78 Не знаех, че може да има такава връзка между това и зачестилия интерес към гърдата

# 8
  • Мнения: 3 423
Книгата, която чета в момента, е за въпросните бумове и твърди, че до 14-ия месец бебетата изживяват осем такива откачени фази. Така че може и да е поредният бум.

Ти да не четеш Oh je ich wachse?  Wink

По темата: възможно е, и при нас го имаше, обърни внимание на това дали детето внезапно не показва нови умения.

Eben. Много ме кефи това четиво.
А по втората част на отговоpа ти виждам, че и ти я четеш.  Laughing

# 9
  • Мнения: 524
Пратете я тази книжка на сам , моля, Praynig, искам и аз да я почтааааа baby_neutral :baby_neutral



















# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
И при нас е така и то точно от тази възраст година и месец, два започна. Но все още не е отминал този етап .Ако сме в къщи ме търси постоянно ,но ако сме навън и играе  по-рядко.

# 11
  • Германия
  • Мнения: 8 085


Eben. Много ме кефи това четиво.
А по втората част на отговоpа ти виждам, че и ти я четеш.  Laughing

Ааааа прочела съм я вече  Party полезна е с някои съвети, но откъсите, в които майки споделят опита си, понякога са ми смешни  Sunglasses

funny книжлето е на немски, ако беше попитала преди 3 дни, можех да я пратя по една от състудентките ми тук, която си замина за БГ
или освен да взема да сканирам най-полезните неща от нея  newsm78

# 12
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ето тук има преведена част от книгата - с всичките периоди накратко:
http://www.biberonbg.com/info/plach.htm
Книгата всъщност е холандска Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 3 960
По темата: възможно е, и при нас го имаше, обърни внимание на това дали детето внезапно не показва нови умения.
Наистина показва много нови умения - имам чувството че всеки ден ме изненадва с нещо ново newsm78 Не знаех, че може да има такава връзка между това и зачестилия интерес към гърдата

Сиска, използвам случая да ти кажа, че снимките са ти чудесни.

Сори за офф-а!

# 14
  • Мнения: 1 107
Не знам дали е бум на растежа, но откакто стана на 1 г., моят изедник непрекъснато ме гони и се опитва да ми вдигне блузата, за да докопа цомбите  Confused
Не е от глад със сигурност, просто им е кеф  smile3521

Общи условия

Активация на акаунт