малко глупав въпрос

  • 503
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 418
Вече съм писала тук за нашите одисеи с кърменето от шише, педагогическо захранване и т.н.

След като започна да яде почти всичко, но без да заместваме кърмене, в следващите  десетина дни трябва да минем отново само на кърма. Имам достатъчно, а и Анджи не е много прегладнял в момента, бори се с гастроентерит - висока Т, повръщане и разстройство. Та препоръката на д-р Мангъров, (сигурно мамите тук го знаят, но аз бях много впечатлена от него, още повече, че му налетяхме съвсем случайно в Инфекциозна в 11 през нощта) е само кърма и електролитен разтвор против обезводняване. Никакви ентероли, смекти, ОРС 200, картофи, моркови и ориз, които ми беше предписала GP. Засега Анджи, слава богу, се справя добре.

Но се замислих, след като отшуми инфекцията, трябва ли отново да минаваме през всички етапи на захранване - съответно каша - зеленчуци - плодове. Да му пасирам ли храната  отново, защото той свикна с по-груба консистенция вече. Нали стомахчето му ще е изтощено от болестта? Въобще, колко крачки назад трябва да се върнем, или може да продължим, откъдето бяхме стигнали, преди да се разболее?

Не успях да намеря такава тема, вероятно не съм фомулирала правилно ключовите думи. Ако все пак има такава, се извинявам. Благодаря ви!

# 1
  • Мнения: 4 242
Според мен не е нужно да се започва отначало, щом вече детето е показало че понася дадена храна и няма алергични реакции  към нея. Можеш обаче да пасираш поне първите няколко дни, за да улесниш преболедувалото стомахче. Хубаво е и да внимаваш да не даваш дразнещи храни.
Изобщо не ти е глупав въпроса, напълно уместен е Peace
Скорошно оздравяване на юначето и много здраве занапред!

# 2
  • Мнения: 393
Ние бяхме на кърма в продължение на почти цял месец, а вече ядеше пюре и каша.Нашето бе заради зъбите, но после не съм въвеждала постепенно-просто като отшуми проблема давай както преди. Бързо оздравяване ви желая! Laughing

# 3
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 370
Не мисля, че трябва да се минава пка през подготвителни етапи на захранване - просто първите дни след отшумяване на проблемите със стомахчето давай по-малко и по-мека храна. Детето ще си покаже как му харесва.

# 4
  • Мнения: 8 917
Според мен не е нужно да се започва отначало, щом вече детето е показало че понася дадена храна и няма алергични реакции  към нея. Можеш обаче да пасираш поне първите няколко дни, за да улесниш преболедувалото стомахче. Хубаво е и да внимаваш да не даваш дразнещи храни.
Изобщо не ти е глупав въпроса, напълно уместен е Peace
Скорошно оздравяване на юначето и много здраве занапред!

Мога да добавя бързо оздравяване  bouquet

# 5
  • София
  • Мнения: 418
Благодаря на всички! Много сте мили, както винаги   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт