? към некърмещите и не само към тях

  • 1 025
  • 16
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 953
Здравейте!
Бебето ми е на една седмица, но за съжаление не иска да суче, а и аз нямам много кърма. Сега е на NAN. Докторката ми препоръча да спра кърмата с бромокриптин /2 таблетки дневно/ за две седмици. Не ми се иска да пия лекарства заради страничните ефекти, но ако се налага...
Дайте съвет, моля!

# 1
  • София
  • Мнения: 6 477
Ако искаш пробвай да пиеш по-малко течности и изцеждай съвсем, съвсем малко и то само ако имаш неистово напрежение в гърдите. Ако до 48 часа не се избомбиш като Памела Андерсън ще се разминеш без бромокриптин...иначе няма мърданка. Пробай Парлодел - това е вносния аналог на Бромокриптина, ама се понася малко по-леко. Приготви се иначе за леко пред-менопаузни състояние от бромокриптина...но за седмица, аз поне за толкова спрях кърмата.

# 2
  • Мнения: 1 860
 Ако нямаш много кърма може и да се разминеш с лeкарствата. Аз бях така, а кърмих 2 1/2 месеца. Кърмата се образува благодарение на сукането на бебето. След като не суче би трябвало след 3 - 4 дена да се резорбира сама. Помагай си като изцеждаш по-малко, или под душа си прави лек масаж, за отпускане на напрежението. Топлата вода помага за спонтанното потичане на кърмата и за това може и да не се наложи да се цедиш.

# 3
  • Мнения: 1 666
Ако наистина ти е малко кърмата и бебо не иска да суче, би трябвало да ти спре и без лекарства! Поне при мен беше така! Два дни изцеждах по няколко капки буквално, два-три пъти на ден и си спря сама. Е, не изведнъж и съвсем, но спря напрежението и после вече нямаше нищо.

# 4
  • Мнения: 1 353
На мен ми беше намаляла доста и за да не се мъча да цедя сестра ми ми каза да се стегна с кърпа с оцет.Аз не исках защото мислех че ще е неприятно но накрая се съгласих.Мъжът ми ме  стегна(само гърдите)и сутринта  бяха толкова празни че не можех да повярвам.така за една нощ се оправих.ако искаш опитай не е болезнено въобщ newsm10е и има почти 100% резултат.Успех

# 5
  • Мнения: 189
Аз съм го пила, единственото лошо е, че ти пада кръвното, но ако го пиеш след закуска няма страшно. Други странични ефекти незная да има, а това според мен е най-добрия начин за спиране на кърма.

# 6
  • Мнения: 189
На мен ми беше намаляла доста и за да не се мъча да цедя сестра ми ми каза да се стегна с кърпа с оцет.Аз не исках защото мислех че ще е неприятно но накрая се съгласих.Мъжът ми ме  стегна(само гърдите)и сутринта  бяха толкова празни че не можех да повярвам.така за една нощ се оправих.ако искаш опитай не е болезнено въобщ newsm10е и има почти 100% резултат.Успех
това го правих с първата бременност, защото ми се наложи при положение, 4е пиех и хапчета и вдигнах 39.6 температура, поручих мастопатия и направо за малко не умрях. Беше адски гадно, лично не го препоръчвам.

# 7
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 370
Здравейте!
Бебето ми е на една седмица, но за съжаление не иска да суче, а и аз нямам много кърма. Сега е на NAN. Докторката ми препоръча да спра кърмата с бромокриптин /2 таблетки дневно/ за две седмици. Не ми се иска да пия лекарства заради страничните ефекти, но ако се налага...
Дайте съвет, моля!

Бебето е толкова малко!!! Защо така бързо се отказваш от кърменето? По-добре влез в сайта за кърмене, потърси съвети от майките там, опитай се по-настоятелно да кърмиш детето! Кърменето е най-добро за него.
Не избързвай с подобни решения!  newsm12

# 8
  • Мнения: 4 621
Ако кърмата ти е малко и бебето не иска да суче може да ти спре и без да пиеш лекарства. При мен беше точно така. Кърмих или по-скоро се опитвах да кърмя около две седмици, след което кърмата ми много намаля и постепенно спря. Не съм пила лекарства, единствено си купих от аптеката чай от салвия.

# 9
  • Мнения: 287
Да си кажа честно при мен ситуацията беше доста по различна, понеже той първите 15 дни беше в болницата и после като го исписаха не искаше да засуче макар че първите два дни си сучеше нормално. ПОсле просто отказа явно като е свикнал с биберона. НО аз реших да пробвам до последно макар това въобще да не се получи. Но аз реших да се цедя и да му давам кърма вместо заместител. Аз лично се цедих да осмия месец , иначе все още имам кърма, но тя постепенно си намалява без никакви лекарства и без стягания.
Така че както си прецениш.

# 10
  • София
  • Мнения: 953
Много ви благодаря за съветите!!!

# 11
  • Мнения: 87
Една моя приятелка ги пи тия хапчета и не съм чула за странични ефекти,но аз те съветвам да си я спреш сама,наи- добре е .Права е колежката ,изцеждай по малко и така,но вярно пък че става бавно де... newsm78

# 12
  • Мнения: 327
elita и при мен се случи същото - бебчо не пожела да суче от мен, но мен ми се бяха набили думите на педиатърката в родилното след като родих: Може по малко да е, ама давайте кърма!!! И така след много усилия, сълзи и инат започнах всяка сутрин и всяка вечер да се изцеждам с помпата на Авент и му давах от биберона и така - цели 7 месеца и малко. Последните месеци дори само вечер по около 30-40мл и реших вече да спираме. Та пробвай да се изцеждаш и да му даваш от шише - малко- малко - ама пак е нещо. Успех каквото и да решиш!

# 13
Аз нямах никаква кърма, но лекарят ме посъветва въпреки всичко да пия Бромокриптин, защото можело след време "да се появят проблеми когато се възстанови цикъла". Аз пих два дена сутрин и вечер по половинка. Малко ми се виеше свят, но нищо особено. Ако и теб са те посъветвали да пиеш може би е по- добре.

# 14
  • Мнения: 1 006
И аз имах същия проблем.Бебо не искаше да суче,и следователно кърмата ми беше много малко-като изцедих едвам,едвам 5 гр.Педито ме посъветва в никаквъв случай да не се отказвам от кърменето.И така първо дохранвах с АМ.Започнах да пия лактогонно чайче,много течности и си хапвах добре.И така кърмата ми стана повече и дори започнах да заделям в камерата.Цедях и му давах с шише,докато в един момент той засука от гърда.Та моят съвет е преди да предприемеш каквито и да е мерки,направи последен опит да кърмиш,защото това е най-добрата храна за твоето бебе!

Общи условия

Активация на акаунт