Ясла или детска градина

  • 1 830
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 426
Малкия ще навърши през Януари 2005 три години, в момента все още ходи на ясла, т.е. върви с набора си и когато трябва да тръгне на училище ще е на 7г.8м. заедно с деца родени в края на същата година и разликата им ще бъде почти една година. Чудя се дали е по добре да тръгне на 6г.8м на училище заедно с набор 2001г, което значи, че трябва тази година да го прехчърля в детска градина. Уф много ми е колебливо за ясла е голям, но за градина ми се струва малък, все още има нужда от преводач когато говори и с обличането на дрехи не се справя особено. Вие как мислите Confused:

# 1
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Arrow да тръгне с набора си!
Племенникът тръгна 1г. по-рано и беше като "заспал заек".
Момчетата си искат игра до последно... Sunglasses

# 2
  • Мнения: 3 479
И аз така те съветвам, още в яслата, а градината ще почака. На училище да тръгва след навършени 7 год.  И без това момчетата са `бавноразвиващи` се в сравнение с момичетата, на тази възраст.  Laughing

# 3
  • Мнения: 8 769
Брат ми е роден на 03.01. Тръгна на училище на 6г.9м. навършени. Никога не е съжалявал, чувствал се е добре и на мястото си.
Баща ми е роден на 04.01. По негово време е нямало възможност за избор, така че човекът тръгва на училище на 7г.9м. Споделя, че винаги се е чувствал по-голям от връстниците си, и това бе основната причина брат ми да тръгне по-рано на училище.

# 4
  • Мнения: 4 358
Аз съм тръгнала на училище на 6 години и 4 месеца. Никога не ми е било трудно.
Ти си познаваш детето и по-добре от нас знаеш как върви в развитието. Ако му се играе, остави го да навърши седем и тогава на училище.
От друга страна - ако тръгне по-рано, сигурно ще се развива по-бързо за възрастта си.
Ама пак казвам - индивидуално е  Rolling Eyes

# 5
  • Варна
  • Мнения: 10 782
Цитат на: tedi_b
Аз съм тръгнала на училище на 6 години и 4 месеца. Никога не ми е било трудно.

А пък аз тръгнах на училище на 5 г. и 9 мес.!  Shocked И бях най-добрата ученичка на класа! Laughing

# 6
  • Мнения: 43
Мисля,че децата днес се развиват по-бързо ,отколкото нашето поколение например!Моя син има приятел с 3 месеца по-малък от него,но роден януари следващата година той по нищо не се различава от всички останали деца в тяхната група!Така,че нямя за какво да се чака,а за игри винаги ще имат време.... #Splat

# 7
  • Мнения: 43
Забравих да кажа,че няма значение дали сега е на детска ясла или градина,важно е кога ще бъде предучилищна група! : Bulb

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 123
Цитат на: ivendarche
Забравих да кажа,че няма значение дали сега е на детска ясла или градина,важно е кога ще бъде предучилищна група! : Bulb

това е вярно - за сега го остави в яслата, после на градина а след две години ще прецениш дали детето е готово за предучилищна и тогава ще решиш

# 9
  • София
  • Мнения: 39 720
Дияна тръгна на ясла на 2,8г, на 3 трябваше да я преместят, но не им се занимаваше за 4 месеца. Сега е 1ва група и е с 1/2 година по голяма от всички, а има и по-малки. Но си била върлява с наборите

# 10
  • Мнения: 6 314
Не го мисли за училището от сега.
Родителите решават кога да бъде записано детето в предучилищна група. Ако прецениш, че преди 6 г. детето е готово за предучилищна - тогава ще го пуснеш, ако не - ще изчакаш.

По-скоро ми се струва, че е добре синът ти да премине в детска градина сега, тъй като заниманията там са много по-добри и доста по-интересни, определено децата вече започват да се чувстват и държат като големи. Имат си седмична програма, систематизирани занимяния и т.н. Обучават ги, възпитават ги.

От бебетата в яслата какво ново и по-добро да научи!?!? Нищо.
В яслата ги гледат медицински сестри, в детската ги занимават педагози.

Моят син тръгна на детска градина от септември месец - тогава беше точно на 2 години и половина.
Разликата от яслата до градината е ОГРОМНА.
Винаги съм предпочитала децата ми да са сред по-големи дечица, да има кой да ги дърпа напред, а не назад.
Ако трябва да съм честна, Мони, въпреки че е най-малък издържа само 2 седмици в първа група в детската градина и след това го преместиха при "големите" - във втора група.
Детето не се чувстваше добре сред малките, виждахме го и ние, но мислехме, че реакцията му се дължи на промяната от ясла към градина.
Самите учителки взели решението да го прехвърлят при по-големите - забелязали, че той все тях търси, когато са на двора.
За няколко дни детенцето ми грейна като слънчице - няма нищо общо с първите дни. Гледа големите, учи се от тях, подражава им... от яслата - само бебешки номера учеше и мъкнеше вкъщи (плюене, хапане и какво ли още не).

# 11
  • Мнения: 1 426
Цитат на: gal4e
И аз така те съветвам, още в яслата, а градината ще почака. На училище да тръгва след навършени 7 год.  И без това момчетата са `бавноразвиващи` се в сравнение с момичетата, на тази възраст.  Laughing


това и аз го установих, като гледам момичетата и моя на една и съща възраст в един месец родени, то моят е направо "олигофрен", та чак се вбесявам. Едно просто изречение не може да каже правилно.

# 12
  • Мнения: 1 426
Цитат на: Mamma
Не го мисли за училището от сега.
Родителите решават кога да бъде записано детето в предучилищна група. Ако прецениш, че преди 6 г. детето е готово за предучилищна - тогава ще го пуснеш, ако не - ще изчакаш.

По-скоро ми се струва, че е добре синът ти да премине в детска градина сега, тъй като заниманията там са много по-добри и доста по-интересни, определено децата вече започват да се чувстват и държат като големи. Имат си седмична програма, систематизирани занимяния и т.н. Обучават ги, възпитават ги.

От бебетата в яслата какво ново и по-добро да научи!?!? Нищо.
В яслата ги гледат медицински сестри, в детската ги занимават педагози.

Моят син тръгна на детска градина от септември месец - тогава беше точно на 2 години и половина.
Разликата от яслата до градината е ОГРОМНА.
Винаги съм предпочитала децата ми да са сред по-големи дечица, да има кой да ги дърпа напред, а не назад.
Ако трябва да съм честна, Мони, въпреки че е най-малък издържа само 2 седмици в първа група в детската градина и след това го преместиха при "големите" - във втора група.
Детето не се чувстваше добре сред малките, виждахме го и ние, но мислехме, че реакцията му се дължи на промяната от ясла към градина.
Самите учителки взели решението да го прехвърлят при по-големите - забелязали, че той все тях търси, когато са на двора.
За няколко дни детенцето ми грейна като слънчице - няма нищо общо с първите дни. Гледа големите, учи се от тях, подражава им... от яслата - само бебешки номера учеше и мъкнеше вкъщи (плюене, хапане и какво ли още не).


това плюене и подобни и на мен ми е мъка, но пък в първа група боят е доста по-сериозен между децата.
Наистина на тази възраст им харесва да играят с батковци, и си имаме няколко такива с които много добре се заиграва, но пък е изключено учителките да го прехвърлят във по-голяма група, а не всички деца са добронамерени към по-малките от тях.

# 13
  • Мнения: 246
Когато отидеш да запишеш детето при самото подаване на документите от градината ти казват къде ще бъде - дали в ясла или в градина. Все пак имат някакви критерии за това къде да бъде.
Моята дъщеря беше на 2г.6м. когато се пренесохме в ново жилище и трябваше да сменим и детската градина. Когато отидохме да я запишем  в новата градина ни казаха , че е малка за групите и ще бъде в яслите. Така че не го мисли много.

# 14
  • Мнения: 1 437
Да върви с набора си .Дъщеря ми е родена януари и е най-голяма от класа. И при мен имаше същата дилема на времето , но реших , че е по-добре да е най-голяма отколкото най-малка. Смятам , че не съм сбъркала.

Общи условия

Активация на акаунт