Нещата, които сте мечтали да направите...

  • 1 720
  • 25
  •   2
Отговори
  • Мнения: 3 457
Аз нещо се размечтах и се замислих за това колко неща съм искала да направя и да имам ,а не съм имала време  и възможност за тях.Мечтаех си да съм студентка-така и не стана,мечтаех си баба да е жива да види ,че имам две деца както сме си говорили ,но не е....А вие за какво сте си мечтали?

Последна редакция: пн, 02 ное 2015, 08:53 от Редактор*

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 23 605
За какво сме мечтали и няма шанс да стане или за какво сме мечтали и продължаваме да се надяваме, че ще стане? Или пък за какво сме мечтали и е станало?

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 4 220
Темата ти и напомня на един филм, който наскоро гледах - Животът ми без мен.
Чудесен. Разказваше се за 23 годишна майка на две малки момиченца, която при рутинен преглед разбира, че е болна от рак в крайна фаза. На никой не каза, а седна и написа на едно листче всички онези неща, които винаги е искала да направи или да опита, но за краткият си живот по една или друга причина - не е успяла.
Препоръчвам филма на онези от вас, които не са го гледали.

# 3
  • Мнения: 7 474
Мечтая си за малък бизнес и много екскурзии по света!  Praynig

# 4
  • Мнения: 805
Индия, Египет и една нощ с Неста и Хейдън Кристенсен.

# 5
  • Мнения: 2 212
Темата ти и напомня на един филм, който наскоро гледах - Животът ми без мен.
Чудесен. Разказваше се за 23 годишна майка на две малки момиченца, която при рутинен преглед разбира, че е болна от рак в крайна фаза. На никой не каза, а седна и написа на едно листче всички онези неща, които винаги е искала да направи или да опита, но за краткият си живот по една или друга причина - не е успяла.
Препоръчвам филма на онези от вас, които не са го гледали.

И аз се присъединявам към препоръката, гледах го преди месеци този филм и много траен спомен ми остави...и как майката седна и записа поздрави за дечицата си до 18-тия им рожден ден...много трогателен филм, на английски е "My life without me"  Heart Eyes

# 6
  • Мнения: 7 837
Мечтая си предимно за дребни и постижими неща, за да мога да ги реализирам  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 2 258
Мечтаех да стана певица,но не успях Rolling EyesНЕ фолк-уточнявам!! Laughing

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 23 605
Темата ти и напомня на един филм, който наскоро гледах - Животът ми без мен.
Чудесен. Разказваше се за 23 годишна майка на две малки момиченца, която при рутинен преглед разбира, че е болна от рак в крайна фаза. На никой не каза, а седна и написа на едно листче всички онези неща, които винаги е искала да направи или да опита, но за краткият си живот по една или друга причина - не е успяла.
Препоръчвам филма на онези от вас, които не са го гледали.
Да, ама нещата не стоят като по филмите. Защото сега ще ти изброя  7 от 10те си най-големи желания, които и да науча, че имам 6 месеца живот няма да мога да осъществя по финансови причини.
1. Да видя кит/делфин/косатка/тюлен/орангутан/горила/шимпанзе в естествената им сред, не в плен (това го смятам за едно желание, ако не побързам с осъществяването някои от тези животни може и да ги няма на свобода).
2. Искам да ида на Великденския остров, на остров Мадагаскар, в Санкт Петербург, на Антарктида ( и на още около 37 места, обаче това ми е топ 4).
3. Да плавам с лодка или малко корабче по Нил или Амазонка от извора до устието, обаче ще приема като заместител и пътуване по река Дунав.
4. Да се науча да се катеря (алпинизъм, планинско катерене - каквото и да било) - обаче екипировката е скъпа и някой трябва да те въведе в нещата или да си платиш за инструктор.
5. Делтапланер или парапланер - мой да си хвъркам, щото няколко летенета с инструктор само ме подтикват да го искам още и още.
6. Да видя как е в активен вулкан (това го видях по Дискавъри, много интересно изглежда).
7. Малко културен туризъм - световните галерии и музеи - които и колкото мога повече.

# 9
  • Мнения: 1 181
като малка (и като по-голяма) мечтаех да стана лекар, да имам дете, да отида до Египет, да плавам с презокеански кораб, да се разхождам вечер по улиците на Париж, прабаба ми да бъде жива да види праправнучето си

# 10
  • Мнения: 2 237
Много,ужасно много исках да стана ветеринар ! А станах филолог....
Аз също исках баба да е жива и да види детето ми,ама не е ... Sad
А,и исках да се оженя за Винету ! Mr. Green

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 4 220
Темата ти и напомня на един филм, който наскоро гледах - Животът ми без мен.
Чудесен. Разказваше се за 23 годишна майка на две малки момиченца, която при рутинен преглед разбира, че е болна от рак в крайна фаза. На никой не каза, а седна и написа на едно листче всички онези неща, които винаги е искала да направи или да опита, но за краткият си живот по една или друга причина - не е успяла.
Препоръчвам филма на онези от вас, които не са го гледали.
Да, ама нещата не стоят като по филмите. Защото сега ще ти изброя  7 от 10те си най-големи желания, които и да науча, че имам 6 месеца живот няма да мога да осъществя по финансови причини.
1. Да видя кит/делфин/косатка/тюлен/орангутан/горила/шимпанзе в естествената им сред, не в плен (това го смятам за едно желание, ако не побързам с осъществяването някои от тези животни може и да ги няма на свобода).
2. Искам да ида на Великденския остров, на остров Мадагаскар, в Санкт Петербург, на Антарктида ( и на още около 37 места, обаче това ми е топ 4).
3. Да плавам с лодка или малко корабче по Нил или Амазонка от извора до устието, обаче ще приема като заместител и пътуване по река Дунав.
4. Да се науча да се катеря (алпинизъм, планинско катерене - каквото и да било) - обаче екипировката е скъпа и някой трябва да те въведе в нещата или да си платиш за инструктор.
5. Делтапланер или парапланер - мой да си хвъркам, щото няколко летенета с инструктор само ме подтикват да го искам още и още.
6. Да видя как е в активен вулкан (това го видях по Дискавъри, много интересно изглежда).
7. Малко културен туризъм - световните галерии и музеи - които и колкото мога повече.


Е, приеми, че за някои хора малките неща от живота могат да носят много по-голям смисъл от желания,чиято реализация е свързана единствено с наличието на финанси. Героинята във филма искаше да се запознае и види  обикновени, човешки неща, като например да се срещне и прости на баща си, който от 10 години лежи в затвор и не и беше писал, да си направи маникюр, да отиде на фризьор, да запише на дъщерите си послания за всеки един техен рожден ден до 18тата им годишнина, така, че те поне веднъж в годината да почувстват присъствието на майка си, да накара мъж да се влюби в нея и да спи с друг мъж, защото е забременяла на 17 и никога не е разбрала какво е да бъдеш с друг мъж...
Смятам, че подобни желания са така човешки и не са плод единствено на филмови фантазии.
Препоръчах филма, защото е човешки. И защото те кара да видиш стойността на дребните неща.
 Голям праз като не видя някакво си шимпанзе, ако не мога да видя първия учебен ден на децата си.

# 12
  • Мнения: 1 052
тези дни имах малко свободно време, най-вече късно през нощта, когато се размислих и се запитах къде ми отидоха детските, тинейджърските и сегашните ми мечти, и колко би ми струвало и какво за да ги осъществя най-накрая... и се оказа че животът ни е наистина времето, в коеот правим планове за това как ще го изживеем. Стана ми малко тъжно и обречено, защото всичките ми мечти за пътешествия по разни места май ще си останат само мечти..
Иначе и аз си мечтаех да стана певица ( не фолк) . Даже има една вокална педагожка до нас, и само заплашвам мъжа ми че когато започна да изкарвам пак пари, ще ходя на уроци...

# 13
  • Мнения: 6 390
Мечтаех си да скоча с парашут  Laughing
Сега си мечтая да подкарам сърфа на глисаж  Wink Grinning

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 23 605
Темата ти и напомня на един филм, който наскоро гледах - Животът ми без мен.
.......................................
Да, ама нещата не стоят като по филмите.
................................
...............................
 Голям праз като не видя някакво си шимпанзе, ако не мога да видя първия учебен ден на децата си.
Да, ама за мен шимпанзето е изключително важно. Мечтала съм с години за това.
А за дребните неща - стремя се да казвам на хората, важни за мен, че ги обичам и ги ценя често, за да не дойде момент и да не съжалявам, че съм си мълчала. Майка ми и досега съжалява, че не е казала на баща си колко се е гордеела с него, а той си е мислел, че се срамува. Гледам да не повтарям такива грешки, за дребните неща за които говориш във филма - аз ги правя, защото изпълват живота ми. Hug

Общи условия

Активация на акаунт