Чай и вода или само чай?

  • 1 165
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 324
Мамчета, днес купих чай на Hipp за бебо за добро храносмилане, имам предвид тоя с лайка и копър и се чудя трябва ли да давам и вода отделно newsm78. На два месеца сме и сме само на кърма Simple Smile

# 1
  • Мнения: 3 760
На два месеца - нито едно от двете!
До 6 месеца бебето има нужда само от мляко. Нуждите му от вода се задоволяват изцяло от кърмата (АМ).
Виж статиите в библиотеката!
Това са препоръките на Световната Здравна Организация; Всички водещи педиатрични асоциации, Българското здравно министерство...
Освен това не те съветвам да даваш лайка и на по-голямо бебе - тя е алерген.
За чайчетата на ХИП съм чувала, че съдържат захар. До навършване на годинка захар и сол не трябва да се дават на бебето!

# 2
  • София
  • Мнения: 35
Но все пак ако пие вода, не пречи да му даваш между храненията по някоя и друга лъжичка Laughing

# 3
  • Мнения: 2 220
Ако решиш да даваш чай, няма нужда да даваш отделно вода!

# 4
  • Мнения: 1 559
Не,не трябва да даваш вода отделно, не трябва да даваш и чай - препоръките на СЗО са за изключително кърмене, т.е. да не се дава нищо различно от кърма през първите 6 месеца от живота на бебчо. Напълно подкрепям казаното от Мъни и да,чайчетата на Хип наистина съдържат захар. Може да пийваш чайчето ти Wink

# 5
  • Мнения: 4 242
И аз ще повторя момичетата- до 6-я месец нищо друго освен кърма! Всичко друго е излишно и по-скоро пречи отколкото да помага Peace

# 6
  • Мнения: 435
Не давай нищо друго освен кърма , само можеш да си докараш главоболия с някоя алергия или разстройство  Peace кърмата си е достатъчно лесна за храносмилане и достатъчно водна  Hug

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Но все пак ако пие вода, не пречи да му даваш между храненията по някоя и друга лъжичка Laughing

И все пак, ако между храненията бебето приема вода, значи храненията не са достатъчно чести Wink

# 8
  • Мнения: 4 242
Но все пак ако пие вода, не пречи да му даваш между храненията по някоя и друга лъжичка Laughing

И все пак, ако между храненията бебето приема вода, значи храненията не са достатъчно чести Wink

Да, а малко бебе лесно се лъже, ще приеме вода, но за сметка на кърмата/храната, безмислено е! При положение че кърмата в състава си има над 80% вода защо да даваш ОЩЕ повече?

# 9
Няма нужда да даваш вода отделно. Аз също не знам защо реших да й давам чай на Хип от копър /казаха че е против колики/, но тя пиеше от него по малко от 10 мл на денонощие и престанах да и предлагам, сега сме само на кърма /за ужас на някои мои роднини, които ме овикаха, че не давам подсладена вода на беба  Rolling Eyes/

# 10
  • Мнения: 3 423
Масажирай коремчето в посока на часовниковата стрелка,
вземи си от аптеката гел/паста с олио от копър и намажи
коремчето след къпане, носи бебето по корем в поза летец.
И кърми, кърми, кърми. Това, което тече в началото, засища
жаждата, после идва истинското хранително мляко.
Не тъпчи бебето с вода.

# 11
  • Мнения: 8 917
Не мисля, че водата може да пречи Peace Поне при Гери не съм наблюдавала нищо такова.

# 12
  • Мнения: 4 181
И все пак, ако между храненията бебето приема вода, значи храненията не са достатъчно чести Wink
newsm08
И аз те съветвам да не даваш такъв чай, кърмата  много лесно се преработва за какво ти е този чай  newsm78

# 13
  • Мнения: 670
Нито чай, нито вода.

# 14
  • Мнения: 3 161
Не мисля, че водата може да пречи Peace Поне при Гери не съм наблюдавала нищо такова.

То не се вижда винаги с просто око  Laughing. Ако примерно водата измества количество кърма, което иначе би приело детето, как ще го забележиш?

Общи условия

Активация на акаунт