кръв от пъп4ето

  • 660
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 222
От два дни пъп4ето ни секретира тъмно 4ервено , а преди малко има6е и то4ица 4ервена кръв.В4ера се обаждах в болницата и питах, каzаха ми 4е било нормално, но аz съм 6а6ната. В момента нямам как да я zаведа до болницата, мога най рано след няколко 4аса като се прибере мъжа ми. ( Пропуснах да напи6а 4е бебка е на седмица и 2 дни, пъп4ето ни падна в неделя, тогава я къпахме(у6 внимателно)и на следва6тият ден се появи секретът, от тогава не сме я къпали страх ме е )Кажете какво да правя?

# 1
  • Мнения: 442
правилно са ти казали - нормално е! все пак е раничка. аз почиствах с тампонче за уши, натопено в спирт. доколкото си спомням, около седмица продължи да си кърви пъпчето.

# 2
  • Мнения: 8 242
Спокойно, миличка! И на нас ни пдна преди няколко дни пъпчето и понякога като го почиствам има малко кръвче, засъхнало най-вече.. но вече почти няма нищо!
Ще мине не се притеснявай! Нормално е! Все пак е раничка..

# 3
  • Мнения: 4 621
Нормално е, не се тревожи. Когато ни падна пъпчето първите дни го почиствах с тампочне със спирт и по тампончето оставаха точици кръв. След няколко дни отмина.

# 4
  • софия
  • Мнения: 495
Нормално е.До няколко дни ще се оправи,все пак е вид рана Peace

# 5
  • Мнения: 234
Нормално е-и моето бебе беше с кървящо пъпче,почиствах една седмица със спирт.

# 6
  • Мнения: 653
Нормално е-и моето бебе беше с кървящо пъпче,почиствах една седмица със спирт.
аз също се бях притеснила и звънях на докторката, каза че е нормално
продължавам да го почиствам със спирт, вече сме на 3 седмици, но поне кръвта спря
и при вас ще спре съвсем скоро

# 7
  • София
  • Мнения: 6 166
Напълно нормално е да тече по малко кръв. Все пак пъпната връв е паднала скоро. Почиствай го редовно с памучно тампонче напоено със спирт. И след това можеш да пръскаш с Бивацин - спрей, за подсушаване и дезинфекция.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 227
Споко, не се шашкай. И на нас ни тече кръвчица известно време. Ако искаш питай своя педиадър за пудричката Топоцин.   bouquet

# 9
  • Мнения: 3 760
Споко!
При нас поне две седмици след падането на пъпчето продължи да кърви по малко и да отделя секрет някакъв... Спиртосвахме при всяка смяна на пампата и така.
Нашата педка беше против Топоцина и вс. пудри  - само спирт.
най-добре до зарастване на пъпа не къпете бебето, а само го обтривайте с мокра кърпа.
П.С. Честита рожбичка!   bouquet

# 10
  • Мнения: 992
наистина е нормално и мисля че няма нужда да ходите в болницата
напето пъпче също кървеше по малко почти две седмици и пускаше некав секрет, а понеже се съветвах с две педиатърки в началото едната каза освен спирта и да пудрим с топоцин другата изрично ни забрани да пудрим. Е сама се уверих че с топоцина остава една коричка по пъпчето която падна след седмица упорито мазане със спирт след всяко сменяне на пампата
успокой се не е страшно това с кървенето на пъпчето  Peace

# 11
  • Мнения: 1 353
Е и аз ще се повторя но наистина е нормално.Иние като всички бяхме така.Почистваи със спирт и след известно врвме всичко ще е ОК newsm10

# 12
  • Мнения: 222
Благодаря ви моми4ета zа бърzите отговори  bouquet, успокоихте ме.6те мажа със спирт и дано по бърzо да мине Praynig

# 13
  • Мнения: 168
честито ти бебче и от мен !
И при нас беше така с пъпчето, струва ми се даже, че беше по- дълго от 1 седмица. Дори памперса му се зацапваше от този секрет, но педиатърката ми каза да почиствам със спирт 95 % при всяка смяна на памперса и после да слагам прахче тупоцин (стария немибацин, ако се сещаш). Ефектът беше много добър! Почиствай смело, за бебчето не е болезнено.

Общи условия

Активация на акаунт