Трябва да споделя ...

  • 2 716
  • 40
  •   1
Отговори
  • Мнения: 221
От година живея в нов квартал и както се сещате имам нов кръг познати, с които се виждам ежедневно. Днес ходихме с една мама на рождения ден на детенце на друга мама и по пътя тя ми сподели нещо, което отдавна съм забелязала при новите ми познати , но направо ме изуми. Тя казва, че когато си правят подаръци после веднага се проверява в магазина кое колко струва и когато връщаш жеста гледаш да е на същата цена, ако не е, е възможно да има сърдити. Направо останах потресена, аз никога не съм се интересувала за цената на подаръка, който получавам и когато подарявам избирам според това какво би зарадвало човека и възможностите, които имам в момента. За мен винаги е бил важен жеста, жест е и това, че човек е дошъл да сподели с теб радостта от празника ти, дори да не е имал възможност да ти подари нещо. Не ми се е случвало да ходя без подарък, но ми се е случвало да каня някои без да казвам, че има повод или да правя подарък без повод.
На 8 март на една от мамите деца от входа бяха нарисували картинка и звъннаха на вратата да и я подарят. В момента, в които затвори вратата (аз бях при нея на кафе) тя смачка картинката и я изхвърли. Попитах я защо, я тя каза "кво ме хранят тия боклуци". На нейно място бих се зарадвала и бих си я запазила.
Извинявам се ако ви е било досадно да изчетете дългия ми пост, но трябваше да споделя, защото това ме натъжава.

# 1
  • Мнения: 1 629
Познавам подобни хора и с тях не дружа. Разбиранията ти за подаръците и празниците съвпадат с моите, та, освен да не се събираш с конкретните майки, друго не се сещам  Thinking

# 2
  • Мнения: 4 806
всъщност ти искаше просто да споделиш...
да знаеш, че ние (поне за себе си мога да гарантирам) сме съпричастни.

нормално е да изпитваш дискомфорт
как ще се адаптираш? Ами просто не обръщай внимание на възприетите традиции (ако мога така да ги нарека) в новия район и си живей живота така, както ти го разбираш. 

# 3
  • Мнения: 42
Не ти трябва да се събираш с детето си с такива хора. Нито ти ще се чувстваш добре нито детето ти, защото с течение на времето то ще придобие голяма част от твоята ценностна система и ще се чувства и то не на място. Това са някакви дребни душици, които освен да те натоварят друго нищо няма да ти дадат. Ако е невъзможно да не се виждаш с тях просто бъди по-дистанцирана и не се отпускай пред тях. Ако пък имаш с кой друг да се разхождаш дистанцирай се от тях, защото следваща одумвана ще си ти. Нали знаеш как не се обичат различните хора, а ти явно си по-различна.

# 4
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Познавам подобни хора и с тях не дружа. Разбиранията ти за подаръците и празниците съвпадат с моите, та, освен да не се събираш с конкретните майки, друго не се сещам  Thinking

Подкрепям.
Страхотно се зарадвах и ми стана мило, когато на Лазаров ден дойдоха момичета, облечени в народни носии, да пеят в блока ни.
Тези случки ме радват, не етикетите на подаръците...

Ако и ти си такава, просто потърси сродни души, не може да няма.

# 5
  • Мнения: 8 917
всъщност ти искаше просто да споделиш...
да знаеш, че ние (поне за себе си мога да гарантирам) сме съпричастни.

нормално е да изпитваш дискомфорт
как ще се адаптираш? Ами просто не обръщай внимание на възприетите традиции (ако мога така да ги нарека) в новия район и си живей живота така, както ти го разбираш. 

 newsm10

# 6
  • Мнения: 1 986
 Да Thinking и аз познавам такива "екземпляри",от чиято компания се старая да страня....Но познавам и други тип хора,които ме дразнят не по-малко-напр. типа "тарикати"-ако могат да ти подарят нещо вече подарено,за да не се "набутват" с излишни разходи/така са ми подарявали подарени книги,надписани и то Laughing/,или такива,които имат възможност да ти направят не скъп,но приличен подарък и ти се появяват с 1 ароматна свещ или 1 чорапогащник/личен опит Laughing/-в такъв случай,или по-добре подари само 1 цвете,или нищо,отколкото подарък от типа "отбий номер"-страшно се дразня тогава Close

# 7
  • Майничка
  • Мнения: 12 483
когато връщаш жеста гледаш да е на същата цена, ако не е, е възможно да има сърдити
Освен сърдити е възможно да има и притеснени. Преди две години ми направи впечатление, че едни приятели на съпруга ми с дете колкото дъщеря ми за трети път не идват на рождения й ден, като се извиняват в последния момент ту с временно неразположение, ту със семеен ангажимент, ту с непредвидени гости. В същото време отношенията ни са по-скоро близки. След като помолихме общи познати да поразпитат дискретно се оказа, че всеки път сме подарявали много скъп (според тях) подарък на детето им и те се притеснявали, че не могат да си позволят еквивалентен (пак според тях). Винаги съм избирала подаръци с огромно удоволствие, може да не са толкова скъпи, но се стремя да са качествени, подходящи за човека и интересно опаковани, но оттогава обикновено се съобразявам и със стойността им, с цел да не притесня получателя.

# 8
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Мразя хора с фалшив морал, с фалшива ценностна система и с фалшиви усмивки... #Cussing out Предпочитам виртуални приятелства във форума, с хора които виждам веднъж годишно, но да са качествени и с моите разбирания. Аман от материализъм в тоя живот, забравиха как да се радват на дребните неща!!! #2gunfire Самият факт, че започваш тази тема, говори хубаво за теб   bouquet

# 9
  • Мнения: 221
Напоследък сама се усещам, че започвам да излизам сама с детето да се разхождаме или си седим вкъщи и нямам желание са се срещам с тях както преди.
Днес казах на тази мама, че това което правят, за мен е голяма простотия, без да имам време да се замисля, че мога да я обидя. А тя ми каза, че тя го прави, защото и другите го правят и че ако се събирам с тях ща-неща и аз ще започна. Казах и че нищо на света не би ме променило, че аз имам собствено мнение и собствено виждане за нещата и съжалявам да чуя, че тя мисли по този начин.
Може би съм наивна, доверчива, но винаги ми е криво когато сбъркам в преценката си за човек.

# 10
  • Мнения: 5 577
и ти се появяват с  1 чорапогащник/личен опит Laughing/

Че какво му е на подарък чорапогащник.

# 11
Много ми стана тъжно Weary за смачканата картинка.Та това са дечица и подаръка е толкова ценен,искали са да я зарадват,та те децата дават пример,че и без пари се прави подарък,а те седнали да смятат.По тази логика,ще чакат и от свойте деца някой подарък ,но да е купен от магазина. newsm51

# 12
  • Мнения: 1 986
  носен/сигурно изпран/чорапогащник и натикан обратно в поизмачканата кутийка Wink Иначе,нищо лошо като подарък Wink

# 13
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Ние всеки ден се събираме една и съща групичка от майки и съответно заедно прекарваме рожденните дни на децата си.За да не се получават недоразумения,сме си определили една максимална сума за подарък и всеки купува по нещо,което не я надвишава.Така никой не се чувства ощетен.Или,ако майката е харесала нещо по-голямо и скъпо,няколко майки се обединяват и го купуват Peace.

На 8 март на една от мамите деца от входа бяха нарисували картинка и звъннаха на вратата да и я подарят. В момента, в които затвори вратата (аз бях при нея на кафе) тя смачка картинката и я изхвърли. Попитах я защо, я тя каза "кво ме хранят тия боклуци".
А от това направо ми стана гадно.....

# 14
  • Мнения: 5 577
  носен/сигурно изпран/чорапогащник и натикан обратно в поизмачканата кутийка Wink Иначе,нищо лошо като подарък Wink

 Sick hahaha Гхахаа - не съм разбрала, ужасТ.  Joy

Общи условия

Активация на акаунт