Мога ли да отида на зъболекар докато съм бременна?

  • 6 971
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 23
Бременна съм в 13 г.с и имам зъби за оправяне. Чувала съм,4е по време на бременността започват да болят зъби. Аз засега нямам болки, но знам ли за по натам. Дали това няма да навреди нещо на бебето? Ако някоя мама е имала моя проблем, моля я да сподели.

# 1
  • Мнения: 2 274
   За правене на пломба можеш да си ходиш, но ако трябват по сериозни манипулации, моята зъбарка ми е казвала, че преди шестия месец неможе!
   Аз имам да си правя коронки, но за сега не излизам много! Като спрат съвсем контракциите обаче ще отида да си ги направя!

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 605
Желателно е да направиш поне един профилактичен преглед при стоматолог по време на бременност. По негова преценка се лекуват спешните проблеми с подходящи за бременни средства.

# 3
  • на североизток
  • Мнения: 285
Ами аз ходих през първите месеци, не помня точно кога - на профилактичен преглед.След това се наложи да хода, защото взе да ми никне единия мъдрец.Мисля, че е хубаво, ако нямаш други проблеми поне да си направиш профилактични прегледи в началото и към края на бременността Hug

# 4
  • София
  • Мнения: 44 040
за пломби не е проблем - аз си правех няколко даже , но в по-късна бременност от теб Wink

# 5
  • Мнения: 175
Аз отидох в началото на 2 месец . Оправих  всичко и остана само един зъб с по-сериозен проблем , но ако всичко е наред в четвъртък ще отида да го оправя и него . Не мога да кажа , че ме е боляло , по-скоро ме побиваха тръпки чак до краката . Моя зъболекар е много внимателен , още повече като знаеше дереджето ми Simple Smile . Наложи се два пъти да ме обезболи и ми напръска от онази упойка , от която ти изтръпва мястото . Изплюваш я и няма никакъв проблем . Лекувай ги , защото иначе ще се развалят повече , особено като започнеш да кърмиш.

# 6
  • Мнения: 4 806
аз ходих на границата между 5 и 6 месец
бебчето мърдаше в мен като за световно, чак се притеснявах, че може доведе това ритане до грешни манипулации на съболекаря.
доста зъби оправях, включително с упойка, но внимателно подбрана

ако имаш някакъв проблем, наистина е по - добре да отидеш. много се развалят зъбите от бременността. не е толкова проблемно и ако можеш използвай застудяването сега, че в жега е още по - тормозно

# 7
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Внимавай да не ти искат снимка на зъба, не може да си правиш такава когато си бременна  Naughty, много е вредно облъчването за плода

# 8
  • Мнения: 182
 Аз също ходих в началоно на четвъртия месец, просто профилактично защото са ми много слаби зъбите и много се развалят. Но при прегледа се оказа, че нямам нищо за правене къммомента, само ми махнаха зъбния камък и се разбрахме след като родя пак да отида за да може да се оправят евентуално развалените зъби навреме.

# 9
  • Мнения: 5 475
За правене на пломби не е проблем ,даже е добре да се провериш!  Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 189
Ходи съвсем спокойно, сега му е времето, аз си оправих всички зъби между 6 и 18 седмица. Моята зъболекарка беше много внимателна, и при нужда ми слагаше упойка, но само 1/3 от необходимата доза  Naughty С упойките макар и местни трябва да се внимава.

# 11
  • София
  • Мнения: 270
И аз си оправих зъбите през бременността.
Бебчето дърпаше много калций, явно, защото ми паднаха два здрави зъба  Weary.

# 12
  • Мнения: 3 268
РАЗБИРА СЕ ,ЧЕ ТРЯБВА ДА ИДЕШ,ИНАЧЕ ДОКАТО РОДИШ ЩЕ ОСТАНЕШ БЕЗ ЗЪБИ

# 13
  • Мнения: 2 292
да . даже е много гважно, ако искаш да предодтвратиш големи проблеми със зъбите. обади се на зъболекаря си и него попитай. ще ти обясни човека.

# 14
  • Мнения: 4 621
Доколкото знам не трябва да си правиш снимка на зъба, но за пломби проблем няма.
Говори със зъболекаря си , той ще ти обясни.

Общи условия

Активация на акаунт