На Кранево къде?

  • 10 571
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 216
Моля препоръчайте ми квартира или хотел на Кранево- не държа да е луксозно по скоро да е чисто и на прилични цени. Ще се радвам да ми кажете и мнението си за почивка на Кранево- никога не съм ходила, но съм чувала добри отзиви. Предварително ви благодаря

# 1
Аз също искам да питам за Кранево. Подходящо ли е за отдих на семейство с дете на годинка? Също така и  почивал ли е някой в бунгалата на почивната база "мура"? Знае ли някой. в какво състояние са?

Последна редакция: чт, 15 юни 2006, 11:37 от ibirbyf

# 2
  • Варна
  • Мнения: 3 358
Ако искате да сте в частна квартира - пристига се в Кранево и се обикаля по къщите и се договаряте със собствениците. Цените зависят според месеца, който сте избрали. Най -скъпо е през август. В момента можете да се споразумеете за цена от 4 лв / на легло , като август може да стигне и до 10 лв. Обикновено 5-7 лв / легло е нормално. От две години там много се строи и къщите се реновират, като собствениците се стремят да направят собствен санитарен възел към всяка стая. Просто договарянето става на място - влизате в къщата оглеждате и ако ви хареса оставате. По-добре е ако първия ден, в който пристигате не е през уикенда - идват много хора за 2-3 дни и понякога трудно се намират свободни стаи.
Иначе плажът е един от най-хубавите в България - широк и равен бряг, плитко е доста навътре в морето, пясъкът е много ситен и фин. Лошото е ,че в момента вървят някакви строителни работи по самия плаж и половината е неизползваем / откъм южната страна/.
Друго предимство е, че е близко до Албена - по плажа растоянието е около 1.5 км. Ако сте с кола - Варна също е близо - 20 мин., има и маршрутки на 30 мин. Добрич, Балчик , Каварна също са близо, т.е ако времето е лошо има къде да се обиколи.
Почти навсякъде в селото има механи, таверни, заведения, включително и на плажната ивица. Навсякъде в заведенията по главната улица свири жива музика , предимно чалга и народна. Други години има и парк с люлки - виенски колела, замъци и т.н. , но поне засега още не са монтирани.
Построиха и много нови хотели, но не съм ходила в тях, така че за там не мога да дам информация за цени.
Лично нашето семейство предпочита да ходи там на плаж за уикенда, но от Варна ни е близо.
Преобладаващата част почиващи са българи и руснаци, напоследък има и доста англичани. Ами това са моите впечатления дано помогнах.

# 3
  • Мнения: 7 106
Искам само да добавя нещо което не е маловажно : избирането на хотел или квартира в Кранево си е голямо изпитание, особено ако предпочитате центъра на селото. Всяка втора кръчма е дискотека, която дъни до ранни зори и ако сте с деца ще станете разногледи. Затворени тераси и балконски врати не помагат, децибелите са ма макс  #Crazy. Информацията ми е от преди 5-6 години, но от тогава предполагам, че и дескотеките са се увеличили  Laughing.
Спали сме два пъти в Кранево за по един уикенд и ако някой се е насочил към хотел Кристал парк (на сами центъра е), да има предвид, че точно от лявата му страна на разтояние 2-3 метра има(ше) техно дискотека, открита при това!!!, която приключваше работа към 5-6 часа сутринта. Който успял да спи, успял. Иначе хотелчето е прилично, тъкмо го бяха открили, когато ние бяхме там, но шума е невъзможен.
Другият хотел, от който имам лични впечатления е Палма, точно на плажа е и също е доста приличан, но до колкото разбрах май вече работят с някаква немска туроператорска фирма и достъпа на българи е отрязан. Поне така ми казаха на следващата година, когато искахме да резервираме за едни наши познати.
Изобщо Кранево е готино за семейна купонджийска двойка без дете, но лично аз с дете не бих отишла там, прекалено шумно е.

Последна редакция: чт, 15 юни 2006, 15:48 от 3ори

# 4
Моля препоръчайте ми квартира или хотел на Кранево- не държа да е луксозно по скоро да е чисто и на прилични цени. Ще се радвам да ми кажете и мнението си за почивка на Кранево- никога не съм ходила, но съм чувала добри отзиви. Предварително ви благодаря
Имаме вила на Кранево, но е извън селото.
Къде искате да бъдете близо до морето или не, има една нова частан вила - хотел,
изглежда много добре, по пътя към нашата вила, но си е в селото.
Мога да поискам координати. заминавам днес и ще се върна в понеделник. Мога да ти пиша.
Наистина центъра на селото е ужасен, направо гледам да мина максимално бързо от там и изощо не се задържам, освен ако не ми се налага да пазарувам.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 677
Ами никъде! Там не бих отишла на почивка, впечатленията ми са отпреди две лета, ама не вярвам нещо да се е оправило. За хотелите трябва резервация от доста по-рано, а собствениците на квартири са просто ужасни - изобщо не умеят да посрещат гости, а гледат само колко пари ще изкарат. Ако пък разберат че си за една две вечери или казват "няма места" или ти вдигат двойно цената. А Кранево си е едно голямо село - както са ти писали други мами, музика, дандания. А на плажа е толкова пренаселено, че изобщо не можеш да си намериш място. Е, това са моите впечатления, дано нещо да се е променило и да ви хареса почивката!

# 6
Hody za n-ta godina na Kranevo i sam mnogo dovolna.S vsyka godina selceto se promeny i stava vse po-hubavo.Plajat e edin ot nai-hubavite.

# 7
На Кранево ни хареса само това , че е близо до други чисти и хубави курорти и си ходехме там, а в селото само спяхме.Там е абсолютна цигания, измамиха ни с цената на квартирата, мъжа ми се отрови докато ни подсигури това за което платихме.Във всяка втора къща има заведение и шума е ужасен, не е място за почивка.През цялото време имах чувството, че съм на търлата в Русе.Плажът не е лош, дори беше чист.Не бих отишла там, а с детето още по-малко. newsm11 newsm11
Само за информация, за да не се натресете: квартирата(не помня името на улицата) беше далеч от центъра, по посока на Албена.До нея имаше китайски ресторант.Къща, от по стар стил с много високи борове отпред в градинката-то др. такава нямаше там.Да знаете , че хазяите не стават.Иначе приятна почивка на вс. мами, че тя наща служба не е лека. smile3549

# 8
според мене най доброто място за отдих в Кранево е хотел Палма.тои е на самия пяськ,много е уютно и спокоино.плажат пред хотела е много чист.постоянно се поддьржа.Страхотно е,и не е вярно че не работи с бьлгарски туристи

# 9
  • Мнения: 7 106
според мене най доброто място за отдих в Кранево е хотел Палма.тои е на самия пяськ,много е уютно и спокоино.плажат пред хотела е много чист.постоянно се поддьржа.Страхотно е,и не е вярно че не работи с бьлгарски туристи

Ти като какъв го твърдиш?

# 10

Общи условия

Активация на акаунт