Раждане в болница Лозенец -д-р Дамянов

  • 2 386
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 220
Здравейте момичета,
Предстои ми раждане в правителствена болница при д-р Дамянов, който си посещавам от 7 години. Това обаче ми е 1-ва бременност и се чудя дали Дамянов е добър за раждания и ако някой има впечатления от него-моля да сподели. До раждането/ мисля да е секцио от сега/ имам 3 месеца и време да го сменя ако се наложи.
поздрави на всички

# 1
  • Мнения: 4 806
в Правителствена докторите са добри

само се съмнявам, че ще ти позволят да си "избереш" секцио, освен ако нямаш медицински показания.

Затова е хубаво да говориш предварително с него и ако държиш на секциото - евентуално да потърсиш друго място.

# 2
  • Мнения: 145
Вече не разрешават избор ами при който се паднеш като дежурен екип за смяна.При мен беше
Пасков и Христова,но Пасков се спаси в последния момент и ми тропосаха Дамянов единствения за който бях чувала само лоши неща.Ама аз вече писах по тази тема незнам в кои форум беше и е хубаво да го прочетеш че не ми се пише всичко отначало.С две думи ако и Христова присъства тя е твоето спасение.Много подробно разучи кой ще те поеме да не си в шок като мен.Леко раждане и запази спокойствие.Добри са Пасков,Христова,Станчев,Асенова.

# 3
  • Мнения: 1 029
Бях чела някъде из форума за Дамянов и имаше едно доста остро изказване срещу него, но не помня точно какъв беше случая. Потърси чрез търсачка, защото със сигурност има много писано за правителствена и за лекарите там. Пък винаги можеш да си смениш лекаря в последния момент, стига да прецениш. Успех!

# 4
  • Мнения: 1 029
Вече не разрешават избор ами при който се паднеш като дежурен екип за смяна.

Това от кога е така, защото аз смятах да си уговарям раждането с наблюдаващия бременността ми лекар?!  #Crazy На мен също не ми се иска да рискувам и да се оставя на случайността, въпреки че от повечето лекари там имам общо взето добри впечатления.

# 5
  • Мнения: 145
Аз раждах 2005 9.05 та от тогава.Въвели са го като ограничителна мярка срещу корупция,защото за Дамянов разбрах,че е бил уличен в такова и за известно време май е бил по-встрани.Христова като шеф/мисля на отделението/ама вече не помня та тя присъства на всички раждания и секцио.Анестезиолозите им не са много опитни,но са внимателни.На мен мястото ми хареса ама все пак всичко е индивидуално!Късмет мила!

# 6
  • София
  • Мнения: 1 315
Аз раждах 2005 9.05 та от тогава.Въвели са го като ограничителна мярка срещу корупция,защото за Дамянов разбрах,че е бил уличен в такова и за известно време май е бил по-встрани.Христова като шеф/мисля на отделението/ама вече не помня та тя присъства на всички раждания и секцио.Анестезиолозите им не са много опитни,но са внимателни.На мен мястото ми хареса ама все пак всичко е индивидуално!Късмет мила!
Здравей, и аз родих там на 10.05.2005 , покажи ми снимки , ако искаш разбира се, явно сме били там по едно и също време Simple Smile Прие ме на 9.05 точно Дамянов, явно си била там Simple Smile
А относно темата - за Дамянов не мога да кажа, нито добро , нито лошо, само ме прие, но за секцио по желание не мисля, че ще се навият. Привържаници са на нормалното раждане без упойки. Секциото само по спешност или медицински показания - поне при д-р Христова, която ме оперира.

Последна редакция: пт, 16 юни 2006, 09:19 от Льонеберя

# 7
  • София
  • Мнения: 2 708
Дамянов присъства на моето раждане, но само докато д-р Христова (която ми следи бременноста и родих при нея) беше излезнала от болницата за 2 часа. После Дамянов присъства и на раждането ми, но само говори и разказва някакви истории

Вече не разрешават избор ами при който се паднеш като дежурен екип за смяна.

Ами не съм съгласна с това, Христова беше на работа до обяд в деня в който раждах (нормално раждане) но седя до 22 ч докато не приключи с моето раждане. Раждах на 29.04.2005 г (10 дни преди тебе)

# 8
Аз съм раждала доста по отдавна 08.05.1999 г. но попаднах на асенова и Дамянов.Дамянов е доста груб за да родя по -бързо при един от напъните ми удари такъв лакът в ребрата че още го помня.Сега съм 24 г.с и също ходя при Христова но още не съм разпитала как стои въпроса с избора на лекар

# 9
  • Мнения: 698
Аз си следих бременността в Правителствена - основно при Христова и Дамянов, но се е случвало да ходя за запис на тоновете и при други лекари. Понеже преносвах бебето, приеха ме за наблюдение - Христова беше на смяна - и два часа по-късно ми започнаха болките. Христова си тръгна, като й свърши смяната - така че родих при лекаря от следващата смяна, Пасков. Присъстваше и Папазов. Само най-добри думи мога да кажа за всички тези хора както като професионалисти, така и в чисто човешки план. Не съм била "пациента на еди-кой-си" - работят екипно, отнесоха се с много внимание и съпричастност.

Не знам дали има такова нещо като "секцио по желание" в Правителствена, трябва да провериш.

# 10
  • Мнения: 195
В тази болница това е единствения лекар за когото съм чула нещо лошо.Проблема не е за пари.

Общи условия

Активация на акаунт