спадане на корема в началото на 9-ия месец

  • 4 899
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 481
Аз съм в началото на 9-ия месец и от 2 дни имам чувството че коремът ми е слязъл надолу. Дишам по-леко и ужасно често ми се пишка. Искам да питам дали това означава, че бебчо няма да изкара целия 9-ти месец или е нормално корема да спадне в началото на 9-ия месец. Знам, че в 9-ия месец бебетата наддават най-много на кг и затова колкото по-късно се родят толкова по-бързо се адаптират след раждането. Затова ми се иска детенце да си стои в корема до края, още повече че корема ми е доста малък и се притеснявам да не би и бебчето да е малко.

Последна редакция: ср, 14 юни 2006, 00:15 от lady di

# 1
  • Мнения: 27 524
Не се притеснявай, смъкването на бебето не е индикатор за скорошно раждане. Пишкането също е нормално. Леко раждане ти желая  Hug

# 2
  • Мнения: 3 760
Ох, миличка, преправи си заглавието, моля те!!!! Помислих, че си паднала върху шкембата! Направо настръхнах!!!
А иначе- и при мен в началото на 9-я месец бебето слезе много ниско - едвам ходех. А си родих на термина!   bouquet

# 3
  • Мнения: 4 621
Нормално е девети месец корема да се "смъкне", но това не е индикатор, че скоро ще раждаш.
Успех и дано всичко мине леко Grinning

# 4
  • Мнения: 4 806
не бива да се притесняваш - смъкването на корема не е индикация, че скоро бебо ще се появи.
Бъди много спокойна и усмихната.
И леко завършване на бременността ти пожелавам.

# 5
  • Мнения: 733
Това си е в реда на нещата, скоро ще гушкаш бебчо  Hug. Не е задължително да е преди термина, но има и тази вероятност. Ти вече си в 9 месец и няма страшно спокойно и смело напред. Предстой ти най-хубавото нещо в живота. Леко раждане   bouquet

# 6
  • Мнения: 3 447
Нормално е, не се притеснявай. Върти ми се нещо из главата, че двайсетина дни преди раждане се смъква, но не съм сигурна. Моят се смъкна около 25 дни преди термина, но родих с планово секцио, така че не мога да кажа от опит Peace

# 7
  • Мнения: 723
Не се притеснявай, при някой жени се смъква по-рано, при други, като мен - точно преди да родиш (а аз и преносих 5 дни... ) - но това не е сигурен признак за наближаващо раждане. А и вече си в 9тия месец, така че няма нищо страшно.  Peace

# 8
  • Мнения: 481
Благодаря ви момичета за милите и окуражителни думи!
Знам че след като съм вече в 9-ия месец не е страшно бебо да се роди, само че толкова ми е хубаво да съм бременна, че ми се иска да продължи още малко Grinning. И все пак нетърпението да гушна малката звездичка надделява Simple Smile

# 9
  • Мнения: 4 362
Спокойно,много е относително дали ще е скоро или не,на мен още от началото си ме бе долу коремчето,но най много слезе във краят на осми,а аз си родих 5 дни преди термин

# 10
  • Мнения: 8 917
Нормално е девети месец корема да се "смъкне", но това не е индикатор, че скоро ще раждаш.
Успех и дано всичко мине леко Grinning
Peace

Леко раждане!  bouquet

# 11
  • Мнения: 992
нормално е да спадне коремчо вече на долу, това в повечето случей е знак за скорошно раждане честото пишкане също  Peace стегни си багажа за всеки случай да ти е готов и чакай кога бебето ще реши да излезе
пожелавам ти леко раждане  Peace

# 12
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Моят корем също в началото на 9 месец започна да се смъква надолу, но преносих.
Споко, всичко ще е наред Simple Smile

# 13
  • Мнения: 3 334
На мен корема също ми спадна в началото на 9-ти месец,а преносих с 2 дни.А и бебчето най-добре си знае кога ще излезе,не се притеснявай  и леко раждане!

# 14
  • През девет земи в десета
  • Мнения: 2 001
И на мене ми се смъкна корема и главичката на бебето е много ниско долу,тая нощ ставах през половин час,а още не съм влязла в деветия.Не се притеснявай,просто си приготви багажа за родилното и чакай спокойно.Щом си в деветия бебчето е достатъчно развито.  Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт