Кърмачки, как се предпазвате от забременяване?

  • 1 423
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 804
  Здравейте мамита,
никога не съм ползвала каквито и да е лекарства за предпазване, освен презерватив и за това чуденката ми е голяма. От друга страна искам да се чувствам сигурна. Моят гинеколог, който ме изражда, ми предпожи всички възможни вариянти и ми връчи една брошура да чета и да мисля по въпроса. Изрично ме попита дали кърмя, така че вярвам лекарставата които ми предпише ще са съобразени с това. Въпроса е какво да избера newsm78
 Вие какво ползвате?

# 1
  • Мнения: 723
Ние ползвахме презервативи, защото по принцип съм с лоши спомени за противозачатъчните, от спирала също се отказах, реших, че ще сложа след второто. Може да пробваш с контрацептивни свещички, аз не ги харесвам, но много жени са доволни.  Peace

# 2
  • Мнения: 112
По-добре презервативи в началото. За противозачатъчни мисля, че е добре първо да изчакаш да се нормализират нивата на хормоните след раждането. Лекарят ти ще прецени колко месеца е необходимо да минат. А виждам, че си в Щатите и там може да имат по -съвремени хапчета, не знам. Иначе аз съм много доволна от противозачатъчните. Пила съм няколко години преди да забременея и не съм имала никакви проблеми. Нито съм качвала килограми и т. н.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Пезервативи.  Peace

# 4
  • Мнения: 1 427
И ние сме с презервативи.

# 5
  • Мнения: 1 547
Ние сме с усмивки, демек с нищо.  Crazy

Мисля за спирала, но не "Мирена", а най-обикновената възможна за 40 лв. примерно.
Имам приятелка, която си сложи преди 2 седмици и чакам да видя как ще и понесе.

Пък и то къв секс - от дъжд на вятъъър... Whistling

# 6
  • Мнения: 5 391
нямаше ли скоро сходна тема Thinking

# 7
  • Мнения: 2 282
Презервативи. 6 години след първото още не съм се спряла на нищо Simple Smile

# 8
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
айде и ние с презервативи.
Но съм решила да пробвам спирала, но за целта трябва да се замъкна до гинеколога....

# 9
  • София
  • Мнения: 3 819
С презервативи Laughing.

# 10
  • Мнения: 2 000
До сега само с презервативи сме се пазили и не е ставала грешка  Simple Smile Та мислим и занапред да продължим така.

# 11
  • Мнения: 2 467
Стискаме палци    Mr. Green

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 823
С нищо Embarassed

# 13
  • Мнения: 535
А то въобще могат ли да се пият противозачатъчни, докато се кърми?  Thinking Не е ли твърде опасно, имайки предвид многото хормони в тях. Аз досега се пазех именно с противозачатъчни, но след раждането нито презервативите са вариант, нито пък спирала ме устройва... и общо взето сме на принципа:" Пази сеееее..." Та така... дано да няма второ  Blush

# 14
  • Мнения: 47 963
ние в момента сме с презервативи,но преди второто имах спирала,преди време пък съм пила хапчета
сега мисля да си сложа пак спирала,че трето бебче не можем да си позволим,дори и да искаме
хапчета,дори и да има позволени,не бих пила,докато кърмя,а то се очертава доста дълго(искам или не,защото бебчо има алергии и за негово добро трябва колкото се може по-дълго да се кърмим)
с презервативи пък ...де да знам,понякога се случва да свършат,да се  скъсат  или друго и не ми е много комфортно Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт