Фоликулометрия

  • 7 875
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 111
Здравеите момичета Wink
Искам да попитам нещо..... Другата седмица трябва да започна фоликулометрия - доколкото знам това не е еднократен преглед, а представлява един цикъл на цялостно проследяване на развитието на фоликула
В такъв случаи как се плаща Rolling Eyes на всеки сеанс??(ако мога така да го нарека) Sunglasses или цялостно за целия цикъл??
Естествено не попитах докторката Confused

# 1
  • Мнения: 3 154
Аз не съм ходила на такъв преглед, но моята логика е такава - плаща се за всеки преглед, понеже не се знае точно колко пъти ще се наложи да отидеш...
Но нека някой, който е ходил да каже със сигурност...

# 2
  • Мнения: 2 489
При всички лекари, при които съм била - плащаш си всеки път за преглед с ехографа.

# 3
  • Мнения: 7 716
Аз ходих в клиниката Щерев. Искам да ползвам пакет "Контролиран койтус" и ми казаха при първия преглед да платя цялата сума. Обаче като отидох първият път - фоликулът се спукал /по-ранна овулация - за пръв път/ и не се наложи да се прави. Понеже този месец пак ще ходя специално си отбелязаха да ми вземат 15 лв по-малко от цената на пакета, защото няма да правя пак спермограма, понеже е в норма.
Практиката им е, ако има зреещ фоликул - плащаш цялата сума и започваш по схемата, която ти направят. Ако нямаш - плащаш само прегледа.

# 4
  • Мнения: 948
Ако си с направление имаш два безплатни прегледа. Останалите си ги плащаш.
Ако си на частно- всеки преглед се плаща поотделно. При положение, че лекаря ти е добър, като за първи месец ( и при условие, че нямаш представа кога ти е ову-та)  прегледите ще са ти максимум 4.
Успех! Това е най- доброто решение Wink

# 5
  • Мнения: 7 716
Само едно ще ти кажа - не си давай парите /или направлението/ на обикновен лекар. Намери си такъв, който се занимава активно със стерилитет.

# 6
  • Мнения: 111
Благодаря ви на всички!! С моя човек ще обсъдим пак нещата - в нашия случай трудничкото е там,че той(моя приятел) мисли че все пак нещата не са толкова страшни и бебето просто не се получава....като цяло май не приема толкова сериозно проблема, колкото мен Sad   И в същото време той също иска да проверим какво става и какво не е наред, защото и на него му е криво че не се получава нищо. И най-гадното ече напоследък всичките ни приятели взеха да бременеят, а при нас нищо не става #2gunfire  Cry

# 7
  • Мнения: 4 068
Ная, при фоликулометрия се плаща за всеки преглед с ехограф.
За съжаление понякога може да излезе и доста скъпо.
При мен например първият път се получи точно така понеже направих около 10 прегледа преди да установят, че овуто ми не е на 15, а на 21 ден.
Аз като му казвах да дофтора той вика, че било невъзможно. Е, взе ми паричките и се оказа, че съм била права.
Ама така е. Те нашите доктори вече са големи бизнесмени.

А колкото до бременеещите приятели......
Мойте приятелки всичките имат деца вече. Дори и по-малките от мен. Аз съм последна на опашката. Но пък водя в друга класация-омъжих се първа Wink .
Това не го мисли. Ще дойде и твоето време да бременееш и ти ще го оцениш много повече.
Стискам палци да стане с фоликулометрията!

Общи условия

Активация на акаунт