За чайчето Блевит суеньо

  • 1 160
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 068
Момичета, някоя от вас ползва ли това чайче за спокоен сън на бебешорите?
От тази вечер мисля да го пробвам и се чудя дали мога да го разтворя във вечерното мляко. На гърба на опаковката пише, че може да се разтвори в топла или студена вода или да се прибави към обичайната напитка. Това дали значи, че може и в млякото да го сложа? Моята щерка не е фен на никакви чайове и сокове и друг вариант да го давам не виждам. Но пък то е подсладено и се чудя дали няма да промени много вкуса на млякото.
Та ако имате опит с това чайче помагайте.

# 1
  • Мнения: 1 028
Аз съм давала такъв,даже така ми остана половината кутия,много успокояващо действие има,доволна съм,пък и впоследствие и каши на "Блевит" съм ползвала и като цяло ми харесва марката.Не мисля обаче,че е подходящо с мляко да се дава-предполагам имат впредвид да се дава с вода,сок..така мисля де,давала съм го разтворен в студена вода и тя си го пиеше без проблем.

# 2
  • София
  • Мнения: 6 965
Аз съм го използвала, но при моят син нямаше никакъв ефект, после купувах успокояващият чай на ХИП и от него никакъв ефект, но пробвайте при вас може да действа. Аз го давах вместо водичка, не съм го разтваряла в мляко, защото то е вкусно и детето си го пиеше така, не мисля че има проблем, ако го сложиш в млякото.

# 3
  • Мнения: 4 068
А точно преди сън ли трябва да го дам или може в продължение на целия ден да си го пие? В смисъл дали ще има ефект ако го пие през деня вместо вода?
Ох, и аз вече се ловя като удавник за сламка само и само да поспим поне една нощ.

# 4
  • София
  • Мнения: 6 965
Renci, давах го и точно преди сън и през целият ден и когато се събуждаше нощем и нищо, и аз като теб се ловях като удавник за сламка, даже питах GP да ми да даде някакви капки за сън, но тя ми обясни, че това било един вид дрога за детето, така че да помисля и аз се отказах. Дано при вас нещата да са по-леки и чайчето да помогне. Мога да те посъветвам за нещо, което прочетох вчера в здравният форум, но аз не съм го изпробвала, защото не го бях чувала. Става въпрос за някакво хомеопатично сиропче казва се Киетюд(не съм сигурна дали го изписвам правилно), било за подобряване на съня и мамите от темата пишат, че има страхотен ефект. Ако искаш го пробвай, след консултация с лекар естествено. Ето линк към темата в здравния да я погледнеш:http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=104481.0

Последна редакция: ср, 14 юни 2006, 15:22 от buni

# 5
  • Мнения: 49
И ние го пробвахме, когато бяхме на 1-2 месеца, при нас нямаше ефект. Давах го във водичката, която не пиеше кой знае колко през деня, но само такава вода давах по едно време. Като видях че няма ефект се примирих с положенето на неспяща майка и зачакахме да дойде "вълшебната" нощ. За първи път спахме цяла нощ на 8 месеца. Но от 6-тия нататък се будеше само да папка и пак заспиваше. А после бибата решаваше този проблем. И сега ни се случва от време на време. Да са здрави бебчовците!

# 6
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
    На нас този чай ни действаше добре и го пиехме вместо вода/не пиеше нищо друго/ . Можеш да приготвяш  млякото с чай,вместо с вода,но не очаквай чудеса. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт