Как помага таткото?

  • 2 025
  • 46
  •   1
Отговори
Здравейте момичета,
Аз вече съм в осмия месец(кога мина това време) и сега съм едно кълбо от хормони и страхове... #Crazy

Мъжо си ми е много добър и голям ентусиаст, ама си е малко нещо спънат, та да си призная не го виждам как ще ми помага с бебо.... А знам, че в началото ще ми бъде много трудно сама да се оправям с всичко....
 Как бяха вашите татковци? Помагаха ли ви с бебетата?

# 1
  • София
  • Мнения: 3 787
Помагаше ми много в началото и все още ми помага.
Изобщо не се страхуваше да къпе бебето,да сменя пелени,да го маже с кремове и да го облича.Даже го приспиваше.Беше си взел 2 седмици отпуска и вършеше повечето неща около детето.
Сега вечер през седмицата и събота и неделя Калоян е негова грижа Laughing

# 2
  • Мнения: 9 894
а може и да не ти е трудно. Възлагай му неща, които може да направи - да ти подава памперса/това няма как да не го може/, след баня да излива водата и прибира  ваната, да пазарува и туйто. В началото какво друго? То бебето си лежи, яде и спи Simple Smile
то помощ изобщо не ти е нужна за бебето, а за домакинството.
леко раждане  Peace

# 3
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Спокойно, всички помагат!

Само недей от сега да се притесняваш за това!

# 4
  • Мнения: 76
Помагаше ми много в началото и все още ми помага.
Изобщо не се страхуваше да къпе бебето,да сменя пелени,да го маже с кремове и да го облича.Даже го приспиваше.Беше си взел 2 седмици отпуска и вършеше повечето неща около детето.
Сега вечер през седмицата и събота и неделя Калоян е негова грижа Laughing

  thumbsup
И да добавя, че къпането от първия ден досега е все негова грижа, не помня откога несъм го къпала  Wink

# 5
  • Мнения: 5 183
Но е добре още от самото на4ало да го вклю4иш в преките грижи по детето, да има контакт с него и да се 4увства смоуверен. Не само да пазарува и да подава памперса, а да го гушка, да го преобле4е понякога, да го държи, докато се оригне след хранене, да го подсуши след баня...такива неща. Не запо4нете ли от самото на4ало ... така ще си откара с 4увството 4е това не е негова работа и 4е той тези неща не ги може...

# 6
  • Мнения: 177
Не ми е помагал, не ми помага и сега. Гледа го като трофей дай му да се хвали с него, но за помощ не го търси. И сме се справили с малчо, така че не му мисли дупе знае две и двеста  Peace
Успешно раждане и като видиш мъника, ще забравиш за всичко друго. А сега почивай и за после,че после почивка няма  Mr. Green

# 7
  • Мнения: 702
а може и да не ти е трудно. Възлагай му неща, които може да направи - да ти подава памперса/това няма как да не го може/, след баня да излива водата и прибира  ваната, да пазарува и туйто. В началото какво друго? То бебето си лежи, яде и спи Simple Smile
то помощ изобщо не ти е нужна за бебето, а за домакинството.
леко раждане  Peace
  Peace

# 8
  • Мнения: 3 478
Ами мен ме притесняваше факта, че майка ми беше с нас за 1 месец и той щеше да свикне с неправенето на нищо. Затова предварително се разбрахме, че искам да помага от самото начало. Сега вече като сме сам сами и няма на кого да чакаме е "трениран" да помага. Храни я редовно, памперси в началото сменяше повече от мен, успокоява я когато има колики, ето вчера и на ваксини я води, че аз съм на работа. Сега се и редуваме да я гледаме ( и двамата работим) той денем, аз нощем. За нощното хранене винаги става той, освен ако не е нощна. Но наистина го включи от самото начало иначе после ще опъваш самичка. А пък и ако има роднини около вас ще бъде много по-лесно, ние сме много надалеч и за сега разчитаме само на себе си.

# 9
  • Мнения: 962
Понеже аз раждах секцио , в началото ми беше трудно.Но мажа ми мн.ми помагаше и сега също ми помага.Той правеше всичко докато беше отпуска,а аз само го хранех.А и свекито беше 2 седмици в нас та тя се занимаваше със домакинството.А сега вече 2 дена съм сама през деня със бебо.А мажъми и сега ми помага много.Той го къпе и когато е в нас сменя памперси,маже със кремчета и т.н Дори да си призная се справя по добре от мен  Embarassed

# 10
  • Мнения: 11 505
Когато се роди първото ни дете,мъжът ми много ми помагаше.Дори пръв се престраши да го окъпе и облече.Помагаше ми както в домакинството-простиране,чистене,така и в грижите по бебето-къпане,обличане,разходки.Хубаво е да има някой до теб за да ти помага.Сега обаче го няма и с второто бебе се справям съвсем сама.

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 926
Да ни е жив и здрав таткото - каквото правя аз го може и той - хранене, обличане, къпане и каквото се сетиш Simple Smile И осен това изкарва и парички за семейството.
Не се притеснявай - ще помага и ще е много щастлив  bouquet

# 12
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Помагаше ми много в началото и все още ми помага.
Изобщо не се страхуваше да къпе бебето,да сменя пелени,да го маже с кремове и да го облича.Даже го приспиваше.Беше си взел 2 седмици отпуска и вършеше повечето неща около детето.
Сега вечер през седмицата и събота и неделя Калоян е негова грижа Laughing
И таткото има нужда да общува с детко, къпането, миене на дупе, памперси, разходки... Това може да са най-прекрасните моменти в деня за двамата с бебчо.
Ако може да вземе отпуска е прекрасно. Детко и тати така ще се запознаят както си му е реда. И за двамата е много важно. На теб ще помогне също.
Мъжът ми си взе месец отпуска и дори отказа предложение за работа месец преди раждането за да може да си бъде в къщи първия месец. Никой не съжалява за това. Най-вече той!

# 13
  • Мнения: 1 001
Ако помага по принцип в семейството smile3501, ще помага и за бебо newsm10. Иначе не го търси. smile3506

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 1 433
И нашия татко помага до ден днешен. Когато се отби ВИки, той даже поемаше нощтните смени с храненето Mr. Green А от 3 месец тръгнах на работа, така че негова беше изцяло грижата..В момента също много ми помага, на мен ми е малко трудно да се движа и да тичам след детето и отново тати е ангажиран.
Много зависи как ще подходиш към таткото и е хубаво да го ангажираш още с раждането с дребни нещица, за да се чувства съпричастен  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт