Дайте ми идея за нещо като ламперия, моля

  • 10 338
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 320
След като обиколих на доста места и ми обясниха, че тая работа дето съм я намислила няма как да стане, реших за всеки случай да попитам и вас - може пък вие да успеете да ми дадете някаква идея.

За какво иде реч...

Коридорчето ни е сравнително малко - цялото е в нюанси на бяло-сиво-черното.
Подът е с теракот имитиращ мрамор (бял със сиви жилки), гардеробът и двете шкафчета са в черно и сиво (всъщност пак си е бяло със сиви жилки), а стените - съвсем светло сиви, всъщност толкова са светли, че си изглеждат бяли.

Да де, ама в това пространство битуват двете ми четирикраки създания, които освен, че имат желанието да ядат стените и ръбовете, малко или много захабяват и цапат латекса до височината, до която достигат. Достатъчно е след като сме ги изкъпали да минат покрай стените и... вече стената е станала сива.

Това е и причината да искам да направя нещо като цокъл, който да може да се мие и почиства лесно, защото дори и да боядисам с латекс коридора, след 2 седмици той ще е отново в изходния си вид.

Тук обаче срещам затруднения.
Това, което намерих като вариант е или дървена ламперия, която по никакъв начин не се връзва с вида на коридора или доста зле изглеждаща метална ламперия, която е подходяща по-скоро за промишлени помещения.

Аз по-скоро си го представях с нещо като ламинат в светлосиво - като плочките (бяло със светлосиви жилки), но твърдят, че не можело да се направи ламперия с ламинат, защото ламинатът се цепел при набиването на нитове.

Чудя се дали няма някакъв начин да се налепи или да се закрепи по друг начин, а не с нитове и дюбели към стената или дали има някакъв друг вариант за направата на подобен кироустойчив цокъл, който да може лесно да се почиства.

Ще съм ви много благодарна, ако ми дадете някакви идеи и съвети в тази връзка.

# 1
  • Мнения: 474
Питала ли си тези с кухненските плотове, дали няма да стане с такъв плот като за гръб на кухня? На мен от фирмата, която ми прави кухнята, ми предложиха на едната страна, която си е само стена без нищо по нея, да ми направят нещо такова като цокъл пак от плота за гръб на кухнята. Целта е хем декоративна, хем ако пръска като отворя фурната да чистя по-лесно.
Като напасване на цветове мисля, че няма да имаш проблеми.
За момента не знам точно как ще закрепят този цокъл, но мъжът ми каза, че идеята им била много добра и практична.

# 2
  • Мнения: 1 172
Има PVC облицовки за стени - виждала съм такива в Практикер и в Мосю Бриколаж. Има ги в различни цветове.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 659
Мамма, за ламинирани плоскости ли говориш?

Аз си мисля, че с такива плоскости може всичко да се направи.  Първо се пробиват с бургия дупките, няма начин да се сцепи  newsm78.

# 4
  • Мнения: 7 474
А с тези пръсканите ( май минерални) мазилки няма ли да стане - те се мият, отгоре за да няма ръб може да сложиш един гипсов бордюр newsm78?

# 5
  • Мнения: 6 320
Знаех си аз, че тук може да получа добри идеи.   bouquet

Ще проверя за тези PVC облицовки. Дали ги има в различни цветове?

Това с плота като за кухня също е добра идея, но... те не са ли много дебели? Поне при нас вертикалната плоскост, която е отстрани на печката е с дебелина около 2 см., а коридорчето наистина е тясно. Ако сложа такива плоскости, ще се стесни с още 4-5 см.

Мамма, за ламинирани плоскости ли говориш?

Аз си мисля, че с такива плоскости може всичко да се направи.  Първо се пробиват с бургия дупките, няма начин да се сцепи  newsm78.

И аз така си мислех, но където и да споделя идеята, навсякъде ми казват, че не можело с тях да се направи.

А с тези пръсканите ( май минерални) мазилки няма ли да стане - те се мият, отгоре за да няма ръб може да сложиш един гипсов бордюр newsm78?

Тук идва другият момент - с желанието на кучетата да ядат стената. Абсолютни фенове са на мазилката и гипса. Вратите и дървениите не ги пипат, но... ядат стената  Confused

# 6
  • София
  • Мнения: 3 659

И аз така си мислех, но където и да споделя идеята, навсякъде ми казват, че не можело с тях да се направи.


Мамма, ако си питала в магазин за мебели, най-вероятно така са отговорили, защото няма как да калкулират цена за работа, пък и не им се занимама.

У дома сложихме такава плоскост за да преградим един портал, уверявам те, че не се е сцепила никъде.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 927
Таванът в банята ни е с ПВЦ плоскости и цветът е точно бяло на бледо сиви жилки. Когато го купувахме ни казаха, че го взимат за облицовка на стените. Представляват дълги ленти с широчина около 25 см, които са на "Клик" система. Купихме ги от склад за материали за окачени тавани.

# 8
  • София
  • Мнения: 38 431
Може да пробваш с залепващо фолио - в Мосю Бриколаж със сигурност има сиво, имитация на мрамор и пр.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 927
Ето какво представляват въпросните плоскости - http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=11125&AlbumId=31472

# 10
  • Мнения: 6 320
Супер!

Благодаря ви за идеите, момичета!   bouquet

# 11
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 535
Ламперията може да се залепи със силикон за стената, а най-отгоре да има някакъв перваз.
Мъжа ми използва силикона масово у дома, за первази, за рамки, огледалото в банята също е залепено за плочките със силикон.

# 12
Има една специална мазилка за твоя случай стои лъскава,в различни цветове се прави,мие се ,обикновенно я правят около камини и в заведения,много е добра,но е доста скъпа.Венецианска шпакловка се казва.Ако можеш да се позволиш да я сложиш,няма да съжаляваш.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Mamma, тук можеш да видиш PVC облицовките, само че и с тях ще се загубят няколко сантиметра. Но тъй като ще е цокъл на неголяма височина, коридора няма да се промени много визуално

# 14
  • София
  • Мнения: 3 972
Мама, наскоро бяхме в един хотел е Банско, където ламперията беше точно от ламинат и изглеждаше СУПЕР. А има толкова много варианти за цветове и форми!

Общи условия

Активация на акаунт