На диета сме

  • 1 232
  • 28
  •   1
Отговори
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Здравейте мами.Много ми е криво,ама сложиха моя Дани на диета.Не мога да кажа,че е лаком,ама си ги изядаше 150 грама АМ.Докторката каза да му давам само по 120-130 не повече.Ха познайте дали му стигат и дали не реве.Хич не ми е от ревливите,ама сега се не удържа.
Кажете имала ли е някоя от вас такъв проблем и как го решихте. 

# 1
  • София
  • Мнения: 3 359
Скъпа, би ли казала параметрите на бебо- колко се роди, колко е сега и т.н., ние имаме подобна ситуация и бих могла да ти кажа как реагира нашата педи и за малката  Hug

# 2
  • Мнения: 177
Здравейте мами.Много ми е криво,ама сложиха моя Дани на диета.Не мога да кажа,че е лаком,ама си ги изядаше 150 грама АМ.Докторката каза да му давам само по 120-130 не повече.Ха познайте дали му стигат и дали не реве.Хич не ми е от ревливите,ама сега се не удържа.
Кажете имала ли е някоя от вас такъв проблем и как го решихте. 


Малчо така беше голямо дебелаче  Mr. Green . Та аз си реших проблема като му правех същото количество мляко като вода, но слагах по-малко лъжички мляко. Така шкембата му се запълваше и не ревеше от глад и все пак поемаше по-малко калории и спря да наддава. А има и друг вариант, намаляваш количеството постепенно, така бебока ще "привикне" и няма да се ядосва.
Успех и наистина помисли, защото проблрмите със затлъстяването имат за корен и кърмаческата възраст. Свързано е с количеството мастни клетки, които изработва организма  Peace

# 3
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Значи роди се 3,250 и 54см.На един месец беше 4,900 и 57см.На два 6,200 и 62см.Не личи да е някой дундю защото е височък ама се притесних и по моя инициатива вчера го заведох на доктор,че не искам да е пълничък,пък и опасноста от рахит не е малка.

# 4
  • През девет земи в десета
  • Мнения: 2 001
Ами педиатърката как прецени,че е дебел моите деца наддаваха първите 3-4 месеца по кило и половина,само че бяха на кърма,а там диетата не се получава.После намалиха темпото,но и двамата при раждането ми бяха под 3кг.Сега и двамата не са дебели и са вече и доста капризни.

# 5
  • През девет земи в десета
  • Мнения: 2 001
Сина ми на 1г. беше 15кг.,таткото ни е 1,90м.висок и 100кг. и детето ми е по високо от нормалното за възраста,но не е изобщо дебел,каката ни наддаваше малко по-бавно,но все пак е момиче.Мисля,че няма от какво да се притесняваш,като минете на твърда храна едва ли ще е толкова лаком,няма да му харесва това или онова така,че нека сега да си яде детето.

# 6
  • Мнения: 1 753
Боже, не мога да повярвам!!! Я вземи да си храниш детето. Ако щеш вярвай, но децата ни съвсем добре знаят КОЛКО и КОГА да ядат и са много по-умни от нас в това отношение!!! За рахит няма какво да се притесняваш - ще го извеждаш повечко навън и ще даваш вит. Д.
Ани когато беше бебе също ядеше промишлени количества храна - повръщаше от преяждане, пак ядеше, пак повръщаше... но никога не е плакала от глад.
София на 3 месеца и половина ядеше по 230 мл. мляко!!!  Shocked Много е нали? Ако питаш лекарката ти сигурно вече затлъстяла. Е, да ама сега като започна да похапва по малко пюренца намали полека-лека млякото и си яде съвсем нормално... около 180-200 мл. на хранене.

Така че СПОКО! Храни си детето и не го дръж гладно, то най-добре знае, имай вяра в него!  Wink

# 7
  • Мнения: 7 474
Остави детето да яде колкото си иска, рано му е за диети! ooooh!
Като го гледам изобщо не е дебело детето, но дори и да беше пак няма нужда да го мъчиш!  Naughty

# 8
  • Мнения: 46 437
Нямам думи, тази седмица пиша това нещо сигурно за 5-ти път  Crazy

Детето ми на 1 месец беше 5.300 кг. (+1.800 кг. от изписването)
На 2 месеца беше 6.400 кг.

Педиатърката ми обаче ме подкрепи, че си върви идеално, детето не изглеждаше дебело и се развиваше добре.
Престъпление е да не даваш ядене на толкова малко дете, не знам къде ги намирате тези педиатри?

Поискай й информация за рахита, нека да ти обясни каква е тая опасност, защото аз освен за рахит, причинен от липса на Витамин Д, за друг не съм чувала, пусни си и един гугъл, няма връзка м/у двете неща!!! Предразположени са деца, които са родени прежевременно и недохранени! Ако не му даваш да яде, тогава би имало наистина опасност, да не говорим, че ограничаването на яденето, ще повлияе и в/у имунната система и детето ще боледува!

# 9
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Ей страшни сте.Благодаря ви за подкрепата. Hug

# 10
  • Мнения: 8 917
Здравейте мами.Много ми е криво,ама сложиха моя Дани на диета.Не мога да кажа,че е лаком,ама си ги изядаше 150 грама АМ.Докторката каза да му давам само по 120-130 не повече.Ха познайте дали му стигат и дали не реве.Хич не ми е от ревливите,ама сега се не удържа.
Кажете имала ли е някоя от вас такъв проблем и как го решихте. 

Разреждай с повече водичка, ако ти се струва наистина, че е "дебеланко", но ако е нормално спрямо ръста не ги слушай Peace

# 11
  • Мнения: 3 521
Олееееееееееееее...от къде иzпълzяват такива педиатри??? Shocked ooooh!...Детенцето ти иzобщо не иzглежда дебело. Давай си му нормалното мляко, вит. Д, раzходки и му прави всеки ден гимнастика и масажи...каква е тая диета на 2 месеца и половина...не е истина направо.

# 12
  • Мнения: 748
 ooooh! абе я си храни детето и не слушай скучаещи педиатри.
на тая възраст е много по-лошо ако стои гладно.
съвсем не изглежда дебело, но дори и да беше не е време за диети сега!  Peace

# 13
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Значи роди се 3,250 и 54см.На един месец беше 4,900 и 57см.На два 6,200 и 62см.Не личи да е някой дундю защото е височък ама се притесних и по моя инициатива вчера го заведох на доктор,че не искам да е пълничък,пък и опасноста от рахит не е малка.

Моят син е бил със същите мерки на месец и на два месеца Grinning. Роди се 3800. Но не е ял толкова категорично/и той беше на АМ/. До петият си месец беше на 90гр. адаптирано и беше 9200кг и 70.5см. След това започнах да захранвам заради много алергии. Умишлено не качвах грамажа, защото той дълго време хапваше на три часа/с нощно хранене/ и аз също се притеснявах, още повече, че както се вижда си наддаваше. И опасността с големите количества храна не е от рахит, а от разширяване на стомахчето според моето педи.
п.п.забелязвам, че никой не пише колко точно му е ядяло детето на тази възраст Thinking...

# 14
  • Мнения: 4 806
храни си детето, колкото е свикнало - само ще си създаваш проблеми излишно с тази диета.

Общи условия

Активация на акаунт