Изваден кътник -7ми ден продължава да боли

  • 2 537
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 425
 Здравейте на всички ! Изкам да попитам ако на някого са му вадили кътник ,колко дни продължават болките и кога се затваря раната,че взех да се притеснявам. Thinking
Преди 7 дни ми извадиха долен кътник и продължава страшно да ме боли. CryБеше доста тежко вадене последвано от 4 шева.Раната още не се затваря и взех да се притеснявам.Пия антибиотици и вчера зъболекаря ми ме прегледа и каза че всичко е нормално,но МНОГО ме БОЛИ. Cry Cry CryАко някой има опит моля да сподели.Благодаря!!!  bouquet

# 1
  • Мнения: 730
Случи ми се и на мен,макар ваденето да беше леко.Продължаваше болката и започнах да отичам.Отидох на лекаря и той ми направи дренаж,при което се оказа,че имам останало парченце марля в раната.След това до сутринта-всичко се оправи,нямаше болка,отоци и др.Отиди на лекар.Непременно

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Споко,Мъдреца боли месец след вадене-долния обаче.Боли те коста,тя заздравява по бавно:-)иди на лекар да те види все пак.

# 3
  • Мнения: 1 425
Зъба е кътник не мъдрец и вчера бях на лекар и той каза че слад толкова тежко вадене е нормално да боли.И той каза ,че ме боли костта.Ох, обаче ще ме побърка това ,страшно боли, а нямам оток. ooooh! Cry

# 4
  • София
  • Мнения: 4 272
Разбирам те напълно. Аз така след едно тежко вадене на зъб /кътник/ имах болки цял месец! Вече си бях внушила, че сигурно и друг зъб имам за вадене. Болеше ме цялата кост. Правих си снимка /по мое настояване/ на цялата челюст, но нямаше нищо. Болката постепенно, но бавно отшумя. Спасяваше ме само течният аналгин.

# 5
  • Мнения: 1 413
А снимка направиха ли ти преди да ти вадят зъба? Моят зъболекар ми направи, извади ми мъдреца и каза ,че ако ме боли може да има парченценце от корена останало. Но пък би имало оток... Не ме е боляло изобщо нищо след ваденето, което показа, че докторът добре се е справил. Може да се даде антибиотик, ако има възпаление някъде, а може и да миеш зъбите с лакалут, ако венецът е още разранен и оттам идва болката - кост и рана болят различно ,ти ще си усетиш какво точно.

# 6
  • София
  • Мнения: 7 097
Indextol - вълшебно е това мазило. Аз бях така, като ми извадиха първия кътник. Като се намазах, още същия ден подейства, а на другия нямах никакви проблеми. Даже не е скъпо - около 3 лв. беше. И на мен трудно ми извадиха мъдреца - голяма борба беше и може би действително от травмата така боли. На всичкото отгоре не бях яла и припаднах от упойката, та като се свестих, зъболекарката пак ме започна...Накрая мъжът ми дойде да прибере това, което беше останало от мен... Wink

# 7
  • София
  • Мнения: 38 486
Все пак отиди на зъболекар - но на друг!

# 8
  • Мнения: 1 425
Indextol - вълшебно е това мазило. Аз бях така, като ми извадиха първия кътник. Като се намазах, още същия ден подейства, а на другия нямах никакви проблеми. Даже не е скъпо - около 3 лв. беше. И на мен трудно ми извадиха мъдреца - голяма борба беше и може би действително от травмата така боли. На всичкото отгоре не бях яла и припаднах от упойката, та като се свестих, зъболекарката пак ме започна...Накрая мъжът ми дойде да прибере това, което беше останало от мен... Wink
Това мазило направо върху раната ли го мажеш,защото моята е още отворена и се веждат конците от шевовете?  bouquet

# 9
  • София
  • Мнения: 7 097
Цръцваш си на пръста и лекичко намазваш върху раната. Има отвратителен вкус, но е точно за това - за устната лигавица. Аз тогава като се бях ошашкала, ходих чак при завеждащия на лицево-челюстна хирургия в Пирогов /познат ни е/, та той ме намаза, тъй че не се тревожи...Можеш да говориш и с твоя стоматолог, аз се учудвам, че той самият не ти го е предписал, защото масово го ползват. Виж в листовката обаче по колко пъти да мажеш, че съм забравила вече. Успех и да се избавиш от мъките!

Общи условия

Активация на акаунт