Помогнете, не сме приети на градина!

  • 1 588
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 15
Здравейте, мами! Бях подала документи за градината срещу Топлофикация на Ястребец и ми бяха казали, че е сигурно, обаче не сме класирани! Сина ми е род. м.09.2003г., с баща му сме разделени,  тъй като сме с астма ми бяха казали, че може да тръгне на градина след навършване на три годинки. Аз си правех сметката на есен с песен да започна работа, но при това положение направо ще се побаркам. В момента разчитам изцяло на финансовата и морална подкрепа на майка ми и баща ми, но ако трябжа да се чака още една година, просто незнам... Детето се води с предимство, поради факта, че астмата му е официално документирана от РЕЛК,а аз сам студентка и при подаване на документите ми казаха , че сме вътре, обаче .... Говорих с директорката и  и обясних ситуацията, но тя ме прекъсна с довода, че 20% свободни места за децата с предимство били разпределени пшреди нас!
Моля, помогнете ми ако знаете градина със свободни места около Красно село, или на други места, просто сам отчаяна!

# 1
  • Мнения: 289
Не може да не ви приемат! Говори пак с директорката и подай оплакване с копие от документите в Инспектората или общината
Междувременно отиди и в др. градина

# 2
  • Мнения: 1 425
Много съжалявам ,но и аз мисля ,че трябва да отидеш да се оплачеш ,защото при вашите обстоятелства сте с предимство.Не може да не Ви приемат.Отиди със всички документи в общината.  bouquet

# 3
  • Мнения: 15
Благодаря за съвета! Малко ме е страх, че ако тръгна да пиша оплаквания и след това го вземат, дали няма да го третират като "детето на майката, която създава проблеми". 
Като бях при директорката и и казах, цхе съм самотна майка, тя каза, че щом бащата присъствал в акта за раждане, то аз не сам такава, е да ама не  факта си е факт, аз какво да направя, че сме разделени и, че сама трябва да се гржа за всичко!!!

# 4
  • Мнения: 6 472
Това за бащата в акта за раждане са глупости! Директорката нещо се прави на интересна. Търси си правата. Няма да си го изкарат после на детето, не се притеснявай.

# 5
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
Търси си правата и не се притеснявай как ще се държат с детето след това. Една приятелка се опитаха миналата година да я разиграват така, но не се получи. Тя не беше с предимство, но си беше подала молбата достатъчно време, преди малкият да тръгне на градина. Преди момента на постъпване в градината всичко беше на сигурно. Явно се пробват да мине номера, но ако им покажеш, че не се отказваш, ще стане. При моята приятелка се опитаха да минат с номера, че друго дете със същото име е приет и явно е станало объркване. Проучихме и се оказа, че такова дете няма. Тя се нахъса и ги заплаши с телевизия. Ела сега да видиш всички как добре се държат с малкия. Децата след яслата са достатъчно големи, за да си кажат всичко, та учителките едва ли ще посмеят да се държат лошо, ако знаят, че ти не се даваш лесно.

Не им се давай, щом си в правото си!

# 6
  • Мнения: 1 363
Задължително подай оплакване, където му се полага. Направи го заради детето ти. Нека от малко се учи на борбеност, гледайки теб.
Най- вероятно тази директорка е намърдала някое връзкарско дете.
Няма да го третират по - зле, защото ако го направят ти пък ще направиш оплакване до по - виши инстанции и така.
УСПЕХ в борбата  bouquet

# 7
Ние сме  приети за детска ясла,но разбрах,че за предимствата има определен 20 % и така трябва да бъде.Ние сме отишли сутринта и сме се наредили и затова сме приети.Убедена съм,че майките с предимства са повече,отколкото места има,затова зависи кога сте подали молбата,за да бъдете приети.Напишете,кой номер е молбата Ви, за да придобием пълна представа дали сте ощетена или просто не са стгнали до Вас,защото занималните имат определен капацитет.В района има много детски градини за деца от 3 години по малко са за детска ясла.Аз съм чакала сутринта,защото сега знам,че детето ми ще има място до постъпване в училище.В тази градина децата от детската ясла автоматично се прехвърлят в детската градина. В тази градина деца родени 2003,2002.2001,2000 се приемат само  ,ако има напуснали и това е записано в съобщенията по стените на градината.
Необходимо е да бъдем коректни един към друг,всички имаме еднаква нужда.

# 8
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
Ние сме  приети за детска ясла,но разбрах,че за предимствата има определен 20 % и така трябва да бъде.Ние сме отишли сутринта и сме се наредили и затова сме приети.Убедена съм,че майките с предимства са повече,отколкото места има,затова зависи кога сте подали молбата,за да бъдете приети.Напишете,кой номер е молбата Ви, за да придобием пълна представа дали сте ощетена или просто не са стгнали до Вас,защото занималните имат определен капацитет.В района има много детски градини за деца от 3 години по малко са за детска ясла.Аз съм чакала сутринта,защото сега знам,че детето ми ще има място до постъпване в училище.В тази градина децата от детската ясла автоматично се прехвърлят в детската градина. В тази градина деца родени 2003,2002.2001,2000 се приемат само  ,ако има напуснали и това е записано в съобщенията по стените на градината.
Необходимо е да бъдем коректни един към друг,всички имаме еднаква нужда.

Ами при положение, че веднъж са й казали, че всичко е сигурно, явно нещо не е както трябва.

# 9
  • Мнения: 603
Във Варна има специализирана градина за деца с дихателни проблеми. При вас няма ли такава. Би трябвало да го приемат по-лесно.

# 10
  • Мнения: 7 831

Ами при положение, че веднъж са й казали, че всичко е сигурно, явно нещо не е както трябва.
Не мога да давам мнение, защото не знам какъв е конкретния случай, но за 8-мо ОДЗ майките пуснаха тази тема, как са чакали цяла нощ на 3-ти Януари. Вярно е, че прехвърлянето на децата от яслата става автоматично, а и доколкото видях групите пак са 2. С други думи от 3 яслени групи стават 2 градински. Така че ще се приемат много малко деца не посещавали яслата.
Директорката е изключително коректна и мила, ако ви е казала че има вероятност да ви приемат след началото на учебната година, най-вероятно ще направи всичко възможно да вземе детето. Просто трябва да се обаждате. По време на годината има деца, които се местят и идват нови от резервите, така че не всичко е загубено. Но те съветвам да търсиш и алтернативи. За съжаление сега вече е малко късно  Sad, защото в района градините са голям проблем. Щом си решила да започваш работа не е лоша и идеята да потърсиш градина близо до работното ти място.
Успех

# 11
  • Мнения: 3 034
Във Варна има специализирана градина за деца с дихателни проблеми. При вас няма ли такава. Би трябвало да го приемат по-лесно.


Доколкото знам такава има в кв. Горна Баня, на едн априятелка детето неше там. Водят я саноториална или нещо такова.

# 12
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Учтиво, но насточиво действай, ако не проработи, тръгни си по реда!
При нас само с настоичивост се решиха нещата. Директорката е длъжна да откаже максимален брои родители просто защото не може да разтегне градината, но това не значи, че няма да направи всичко възможно. Опитай се да предцениш нещата до колко е необходимо да вдигаш шум и хабиш енергия и дано не ти се наложи!

Детето ми е родено ноември. Не беше класирано - никакъв шанс, че не сме висели посред нощите 10-11 месеца преди 3тата годинка/тъкмо бяхме тръгнали на ясла тогава!/
Обясних на директорката, че трябва да напусна добра работа и да останем на една заплата за да се оправим - да сме ходили в другите градини да опитаме. Пак ходих при нея и й обясних, че дори молбата не ни приемат в другите /не сме били в района/. Детето е в района й, двама реално работещи родители в добри фирми /не фиктивни бележки/, дете посещавало ясла... знаех, че много деца идват от далечко при нас, познавах майка работеща по документи..., жената обеща да направи нещо около ноември. Напомняхме й.
Детето го изгониха от яслата и ден след това бяхме на градина - за рождения ден.
След нас приеха още 6 деца на местата на напуснали

# 13

Във Варна има специализирана градина за деца с дихателни проблеми. При вас няма ли такава. Би трябвало да го приемат по-лесно.

[/quote]

Доколкото знам такава има в кв. Горна Баня, на едн априятелка детето неше там. Водят я саноториална или нещо такова.
[/quote]
Ako действително детето Ви е с  дихателни проблеми има много голям риск за здравето му в масова детска градина.Такава  специализирана има  в Горна баня и е ЦДГ 60.Там всичко е специализирано,храната е специална,физически упражнения и други екстри,плюс горнобанския въздух,тя е като балнеосанаториум.Проверете,за да се убедите и прецените

# 14
  • Мнения: 404
Тази детска градина е 60 СДГ"Бор" /Санаториална детска градина/ и не се намира в Горна баня,а в кв.Княжево.Аз също съм подала молба за там,но шансът  е почти минимален да ни приемат,защото имали много деца в групите и още много други,които чакали с подадени молби от месеци назад.

Общи условия

Активация на акаунт