Въпрос към преживелите аборт (и)

  • 1 997
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 479
Здравейте Simple Smile
Имам един въпрос. Имам 2 спонтанни аборта, както доста други момичета. Незнам дали е от това, но станах доста нервна... Не мога да се позная.. Въпросът ми е, дали и при вас е така? Забелязахте ли промяна в емоционалното си състояние след аборта (абортите) ? Sad

# 1
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Еличко,за съжаление и на мен ми се отрази негативно,и то много!Направо немога да се понасям-нервна съм,че няма накъде повече и си го изкарвам на детето!А и всяка нощ сънувам кошмари и можеш да си представиш какво ми е настроението на сутринта...Просто няма начин това да не се отрази на психиката ни.Надявам се времето да излекува раната.Намери си някакво четиво,занимание,пиши често тук - скоро ще се оправим и ще се похвалим с нови бебешочета!Аз вярвам силно!Вярвай и ти!Кураж и  Hug  от мен!

# 2
  • Мнения: 479
Еличко,за съжаление и на мен ми се отрази негативно,и то много!Направо немога да се понасям-нервна съм,че няма накъде повече и си го изкарвам на детето!А и всяка нощ сънувам кошмари и можеш да си представиш какво ми е настроението на сутринта...Просто няма начин това да не се отрази на психиката ни.Надявам се времето да излекува раната.Намери си някакво четиво,занимание,пиши често тук - скоро ще се оправим и ще се похвалим с нови бебешочета!Аз вярвам силно!Вярвай и ти!Кураж и  Hug  от мен!

Вече наистина си мислех, че аз съм изперкала.. Дано просто да не съм осъзнала тежестта на преживяното... Все си мисля, че съм здрав и силен човек и изведнъж се оказва, че не е така.. Sad Лошото е, че от това страда и моето момче, което побърквам с разни настроения.. Пия и Невробекс от време на време и тогава съм добре за няколко часа... Но не искам да свиквам с хапчета, за да се чувствам спокойна..И незнам дали ако родя нещата ще се оправят...

# 3
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Миличка,ние винаги се тревожим за нещо!Първо-дали ще забременея,после здраво ли е бебето,после как ще родя,как ще се справя с отглеждането и възпитанието,прохождане,проговаряне,ясла,градина...чак понякога се чудя откъде ние,жените,имаме сили да се справяме с всичко това...и когато си кажеш "край,не мога повече!" разбираш че можеш,и то много повече!Да ме извинят мъжете,но ние сме по-силни от тях във всяко едно отношение!Та...исках да ти кажа,че не си изперкала,че имаш сили да продължиш!Зарежи тия таблетки,опитай се да се справиш със собствени сили и скоро ще разбереш,че нищо не може да те сломи...Хиляди пъти когато нощем малкия е изгарял от температура съм ревала и съм си казвала,че не искам второ дете,защото не искам да преживявам това втори път,но на сутринта,когато мъника тича като кон,защото вече е здрав,зная,че това са празни приказки и че съм готова да мина дори през ада,за да даря пак живот,да преживея всичките онези малки и големи моменти на щастие и гордост с детето си!!!
Извини ме за многословието,дълго е за обяснение,но ще видиш-след бурята винаги изгрява слънце!Затвори очи и си представи лъчите му,който докосват лицето ти,топлината,която се разлива в тялото ти, блаженото чувство за вечност...По-добре си,нали? Hug

# 4
  • Мнения: 1 008
След едно такова преживяване разбира се, че ще ти е променено емоционалното състояние. Ако не беше според мен нямаше да е нормално. Това не са неща, които можеш да подминеш с лека ръка, без да оставят отпечатък в емоциите ти. Нормална е и нервността, и апатията, и гнева, и страха и многото други  чувства, които изпитваш след такова преживяване!
Успокоителните няма да променят случилото си и не могат да заличат болката. Намери сили в себе си. Винаги можем повече, отколкото си мислим. Hug

# 5
  • Мнения: 479
Момичета, благодаря ви..   bouquet Знам, че съм (сме) силни.. Но не искам да разстройвам и моят човек постоянно. Не стига, че имаме финансови проблеми, които наистина изпиват половината ни положителна енергия, ами когато и аз си сменя настроението 6 пъти и вече незнам.. Искам да се оправя, да не съм толкова мнителна, нервна, подозрителна, защото и това вече го има при мен, въпреки че живея с човек, който ми показва, че ме обича и след работа си е директно вкъщи, не ходим никъде сами и прочие...Не искам просто да звуча банално, но ми липсва невинността ми и вечното ми добро настроение.. Станала съм жена от типа, който винаги съм отричала...  Cry

# 6
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Алоооо,Болярке,ние от този край сме адски силни и оптимисти Peace!Ще се справиш,пак ще си върнеш доброто настроение,трябва ти малко време още!С теб сме Heart Eyes!

# 7
  • Мнения: 1 029
Хубава темичка, всички сме така.
Прегръдки за всички и само хубави новини ви желая!

  bouquet  bouquet  bouquet

# 8
  • Мнения: 479
Алоооо,Болярке,ние от този край сме адски силни и оптимисти Peace!Ще се справиш,пак ще си върнеш доброто настроение,трябва ти малко време още!С теб сме Heart Eyes!

 Hug А да не би и ти да си от болярския край?  Mr. Green

# 9
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Мх,съвсем наблизо съм-от Горна Оряховица Mr. Green.А вчера цял предиобед митках из Търново и така ми се ходи в "Неделя",ама съм на диетаааааа Twisted Evil!

# 10
  • Мнения: 17
И аз се присъединявам към групата-с 2 миседа.Искам да пожелая на всички само положителни емоции и НАДЕЖДА!Знам,че ни предстоят само хубави неща.Горе главата!Минала съм през моменти,в които съм се чудила за какво живея...НО винаги има светлина в края на тунела.Успех!!!
П.П И аз съм от болярките-В.Т.  ...А и междудругото живея точно срещу сладкарница Неделя #CrazyТака че ще се радвам ако някой идва насам да оправим по една тортичка в сладкарницата Grinning(диетична Mr. Green)

# 11
  • Мнения: 479
Ехеее, колко болярки  Laughing Жалко, че вече не живея там... Но като идвам да си взема дипломата от Универистета, може да си спретнем една срещичка в Неделя - та или където се разберем   Hug Ще се уговорим  bowuu
Дано да се оправяме бързо и в най - скоро време всяка да се похвали... baby_neutral

# 12
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Аааааааааа,Пиера,ще ми развалите линията #2gunfire!Аз ще съм на кафенце с вода.Айде,другия път като решим да дойдем,ще се обадя-ще е хубаво да се видим Hug!
Супер,ставаме много от този готин край Heart Eyes!

# 13
  • Мнения: 17
COOL! Grinning Когато се решите,пишете ми на лични да си драснем телефоните и да организираме 1 срещичка bowuu

# 14
  • Мнения: 479
COOL! Grinning Когато се решите,пишете ми на лични да си драснем телефоните и да организираме 1 срещичка bowuu
Непременно!   bouquet

А маре_етке, ти за една линия ли си? Wink Имам още една приятелка от Велико Търново, която пише тук. Sunlight се казва, ще я извикаме и нея  Joy

Общи условия

Активация на акаунт